Home FANTASY PREMIER LEAGUE Eliminacje Pucharu Bloga

Eliminacje Pucharu Bloga

6
0

Za nami połowa rundy eliminacyjnej Pucharu Bloga. Patrząc na liderów tabeli, patrzę równocześnie na jedne z lepszych wyników tej kolejki na świecie.

Do rozegrania pozostały już tylko dwie rundy: GW11 i GW12. W tej chwili, liderem eliminacji jest drużyna LEGIA: 90 punktów w tej kolejce i 162 łącznie. Jej menedżer może i ugrał atakiem całe 6 punktów, ale opaska dla Sancheza, Jagielka z Chambersem w obronie i zdublowanie obrony Kanonierów przez wystawienie Szczęsnego dało wyśmienity rezultat. Marcin posiada jeszcze asa w rękawie, tj dziką kartę. Zresztą jego doskonała passa trwa: 72 punkty w GW9 i tyle samo ugranych w GW10.

LEGIA wyprzedza o 5 punktów ekipę Blue Royal, która ze 102 punktami w GW10 była 1087 wynikiem na świecie. Jej menedżer, podobnie jak lider, dubluje obronę Arsenalu: Chambers & Szczęsny oraz dodatkowo Evertonu: Baines & Jagielka. Opaska dla Sancheza to już tylko formalność. Kontuzje Silvy i Sakho mogą wymusić transfery.

Na trzecie miejsce w eliminacjach awansował Dominik z drużyną Young Boys Turbo – wynik 107 punktów to 194 wynik ostatniej kolejki na świecie. Ponownie mamy combo: Sanchez (c) + Chambers, z dodatkiem Downinga i Aguero. Do lidera eliminacji traci aż/lub tylko 14 punktów.

Do pierwszej dziesiątki, z wynikiem 90 (139 total) awansował Gruwwa, jeżeli do końca eliminacji będzie wciąż w top30, wtedy do pucharu przejdzie drużyna z miejsca 31. Pozostała część tabeli jest dość płaska – stawkę najlepszej trzydziestki zamykają drużyny z punktami w graniach 118-125 punktów total, tak więc szturm z dolnych pozycji i dobry wybór kapitana w GW11 i GW12 może jeszcze dużo namieszać.

W przypadku gdyby na końcu eliminacji ostatnie miejsca zapewniające awans miały identyczny dorobek punktowy, dalej przechodzi drużyna, która wzięła mniej hitów. To wiedza tzw. powszechna.

Przy okazji omawiania tabeli eliminacji Pucharu warto się przyjrzeć jak wygląda oficjalna liga Bloga.

gw10

 

Na pierwszym miejscu, niewątpliwy sympatyk twórczości Georga RR Martina, drużyna Game of Thrones. Michał punktuje doskonale i regularnie. Poza wpadką w GW3, idzie wciąż do góry zajmując obecnie 780 miejsce na świecie.  Strach pomyśleć, ile ugrałby punktów w GW10, gdyby nie oddał opaski Welbeckowi – a w składzie Sanchez i Aguero.

Miejsce drugie w tabeli to StreetStyle Gracjana. 85 punktów w tej kolejce, i to bez Sancheza w składzie. W jedenastce jest za to Sterling, tak więc menedżer ma nad czym myśleć. W rankingu overall Gracjan zajmuje 1598 miejsce.

Top3 zamyka Fc Lodz – w zasadzie łącznie ma tyle samo punktów co StreetStyle, tak więc obaj Panowie będą sobie patrzeć na ręce. Oprócz dubletu Sanchez & Chambers, u Radka w jedenastce, siedzi Dorrans z WBA – ktoś szukał różnic. Tak więc 3 miejsce u nas, i 1709 overall.

Tyle na dzisiaj, po zakończeniu GW12 przyjrzymy się top30 eliminacji i dalszej walce w czołówce ligi bloga.

 

 

6 komentarzy

 1. bazzant

  6 listopada, 2014 at 9:14 pm

  Moim zdaniem nie powinno się zmieniać zasad gry w trakcie jej trwania i mimo niedoskonałości (czyli nieliczenia wyników netto z pierwszej kolejki danej ligi) tabeli eliminacji tworzonej automatycznie na stronie fpl powinny być brane pod uwagę tak jak to było ustalane na początku wyniki netto ze wszystkich kolejek również z tej pierwszej czyli GW9. Jak sprawdziłem tylko 47 spośród wszystkich drużyn miało hita w GW9, z czego aż 13 z obecnej pierwszej „30”, więc to aż tak dużo przeliczania z tym nie ma jeśli wziąć pod uwagę tylko czołowe drużyny walczące o awans. Przy tak spłaszczonej tabeli daje to dość spore zmiany bo oprócz kilku zmian składu w czołowej „30” to jeszcze granica awansu przesunęła się po 2 kolejkach z 118 pkt. do 115 pkt. Przeliczyłem jak powinna w rzeczywistości aktualna tabela wyglądać. Mogę ewentualnie pomóc też w następnych kolejkach jeśli by była taka potrzeba 🙂

  Reply

  • gruwwa

   6 listopada, 2014 at 9:48 pm

   W eliminacjach wyznacznikiem jest tabela eliminacji. W samym pucharze będą zliczane wyniki netto i takie też będą prezentowane.

   Reply

 2. gruwwa

  4 listopada, 2014 at 8:49 pm

  Uprzejmie informuję że zdjęcie tabeli FantasyPl.pl jest bardzo mylące. Jeszcze kolejka albo dwie i nie dam się wyciąć ze zdjęcia 😉 !

  Reply

 3. Oskar

  4 listopada, 2014 at 5:33 pm

  Po raz kolejny o mojej najgorszej kolejce w karierze rozpisywał się nie będę. Zaapeluję tylko krótko. Bójcie się wszyscy, 20 pkt. do 30 miejsca nadrobię i jeszcze się zobaczymy w dalszej części pucharu 😉

  Reply

 4. Cohade

  4 listopada, 2014 at 12:29 pm

  42 lokata w el. Co ciekawe spadłem o 4 miejsca po odjęciu hitów pomimo tego, że nie brałem żadnego w tej kolejce. 6 pkt straty i dzika karta którą najprawdopodobniej odpalę po 11 kolejce. Szanse są. Walczę więc do końca 🙂

  Reply

 5. redcastle

  4 listopada, 2014 at 11:14 am

  57 pkt w tym GW wygląda tragicznie, spadek z 3 na 8 miejsce w lidze, a obawiam się że to dopiero początek, bo patrząc w kalendarz, 2 najbliższe kolejki nie wyglądają dla mnie zbyt ciekawie.
  Spadek formy akurat na eliminacje, no cóż trzeba walczyć ;P, na tą chwilę do zakwalifikowania się brakuje 7ptk. 😉

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *