Drużyna Bloga na GW7

Poprzednio były dobre 73 punktów, a razem z opaską Aguero – 81 i to bez KDB i Lundstrama.

Ryan (10),

Digne (1), Willems (6), Ward (6)

Mane (2), DSilva (11), Son (5), McNeil (6),

(c) Aguero (9), Auba (5), Pukki (2)

Teraz po dobrym GW6 zapowiada się słabsza kolejka, więc szukając różnic wybieramy następujący skład.

W bramce:

Adrian (4.6) –  Spodziewajmy się CS dla LFC. To powinno wyglądać jak spotkanie z Evertonem. 2 strzały, 1 celny. Z tego wynikają szanse na CS – 45% i tak też załóżmy. CS dla LFC w tej kolejce.

W obronie:

TAA (7.1) – 1 CS Liverpoolu od początku sezonu, a Trent przyniósł punkty w 4 na 6 kolejek. 18 sytuacji stworzonych to jest najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników Premier League na tym etapie rozgrywek.

Aurier (5.0) – Gdyby nie VAR, to w dwóch ostatnich kolejkach Aurier miałby 1 bramkę i 2 asysty. To daje nam podstawy aby szukać szansy w ofensywie. Najprawdopodobniej heatmapa po spotkaniu z Southampton pokaże nam gorąco przy polu karnym przeciwnika, gdzie Aurier będzie najczęściej przebywać.  Z drugiej strony, w obronie mamy szansę na CS na poziomie 43%, bo Święci strzelili tylko 3 gole na wyjazdach.

Soyuncu (4.6) –  Opoka obrony Lisów. A na spotkanie z Newcastle czekał każdy fan talentu Soyuncu. To spotkanie u siebie w kalendarzu mieniło się cudownym zielonym światłem. Skromne 13 celnych strzałów ze strony Newcastle od początku sezonu.  W tym sezonie zawodnicy Leicester tylko z dwoma straconymi bramkami u siebie. Szanse na CS najwyższe kolejce – 49 %.

Pomoc to:

Mane (11.6) – z 42 pkt z tego sezonu ponad połowa została zdobyta w meczach wyjazdowych. Wspominam o tym dlatego, ponieważ utarło się że zawodnik który zagra spotkanie u siebie jest w lepszej pozycji do zdobywania punktów niż ten grający na wyjeździe. W przypadku Mane, nie jest to prawda. Dla Mane nie ma to większego znaczenia.

Son (9.7) – Tottenham u siebie vs Southampton, to wiadomo że trzeba kogoś wstawić. Kane z 11 mln, trochę za drogo. Za to Son za 9.6 mln jest dobrą opcją. W 3 ostatnich kolejkach za każdym razem dawał punkty. W tym spotkanie u siebie z Crystal Palace, jego dwie bramki i 16 punktów.

KDB (9.9) – brak jakiegokolwiek argumentu przeciwko, Kevin to najlepiej punktujący pomocnik po GW6. Nic dodawać więcej nie trzeba. 

McGinn (5.7) –  kiedy już nie starcza kasy na zawodnika premium, do gry wchodzi John McGinn. Gra on wszystko od deski do deski. Już ma 2 gole przy 10 strzałach celnych (najwięcej ze wszystkich pomocników) i zagra z Burnley, które na wyjazdach póki co bez czystego konta.

W ataku:

Aguero (12.2) – bez pustego przelotu, choć nadal ciężko przeżyć te tylko 9 punktów. Everton niespecjalnie mu leży, ale Kun zrobi wszystko żeby przedłużyć serię z golem do 7 meczów. Do tego wystarczy jeden karny po szarży Mahreza, a może będzie tak, że tym razem 3 podania od KdB zamieni na bramki? 9 dużych sytuacji strzeleckich i “tylko” 4 bramki z tego. Jest potencjał na podtrzymanie dobrej passy, gdyż Everton w ostatnich 3 meczach średnio tracił po 2 bramki.

Wilson (7.8) – jeden z tych dziwnych przypadków w FPL, pkt co kolejkę a jego cena spada. Wiadomo, po jednym strzale na mecz ale może ten typ tak ma, tak jak Jimenez lepiej grał z TOP6 w poprzednim sezonie tak Wilson jest gościem od jednego strzału w spotkaniu. WHU dopuściło do największej ilości dużych sytuacji strzeleckich (19) zaraz za Watfordem (21), a Callum w tym sezonie miał takich okazji aż 11 (drugi wynik za Aguero) i zawsze strzelał West Hamowi (2 mecz, 2 bramki).

Abraham (7.5) – 3 podwójne zdobycze z zespołami spoza Top 7 Tammiego (13, 13, 14). Teraz szukający optymalnego ustawienia Potter i słabsze na wyjazdach Brighton oraz chęć rewanżu Chelsea za porażkę z LFC. 500k graczy nie może się mylić, a właśnie tylu wstawiło go do składu przed GW7. Prosty wybór a jest jeszcze lepszy kiedy popatrzymy na jego liczby. 14 strzałów, 9 celnych i 7 bramek. Do tego, 6 dużych sytuacji strzeleckich z których wykorzystał 4.

Ławka najtańsza z możliwych: Button (4.0), Nakamba (4.4), Hanley (4.0) i Foulquier (4.0).

Kolejka bez wyraźnego lidera w rankingu kapitańskim, więc można próbować poszukać różnic.

Większość waszych głosów zarówno na blogu jak i na FB zdobył Tammy Abraham i to on w tym tygodniu z C poprowadzi drużynę Drużynę Blog po grube punkty!

Zielonych strzałek!