Drużyna Bloga na GW23

Ostatnio było dobrze. Tylko trzy blanki. 68 punktów (73 z Vardym na C).

Foster – 6

Doherty – 2, Sidibe – 6, Lund- 6

Salah – 6, Mane – 3, KDB – 9, Mahrez – 17, Willian – 6

Vardy – 5, Jimenez – 2.

Teraz cisza przed burzą i grzmotami małej podwójnej kolejki i niedzielnym hitem Liverpool – Manchester United.

W bramce:

Krul (4.5) –  znowu szukamy potencjalnego CS-a i sejwów na Wisienkach, które zdobyły1 gola w ostatnich 8 meczach. Kto wie, może nawet doczekamy się obronionego karnego. Krul jest na 4 miejscu, jeśli chodzi o ilość sejwów w lidze (72), a karne obronił już 2. Norwich gra o życie, a pomimo porażek jest tam więcej woli walki i jakości obecnie niż w drużynie Howe’a. Szanse na CS – 31%

W obronie:

TAA (7.5) –  Trenta nie trzeba przedstawiać. Najlepszy obrońca FPL to wystarczająca rekomendacja. Klopp podkreślił dziś na konferencji, że “młody” debiutował 3 lata temu przeciwko United i od tego czasu ogromnie się rozwinął. Także dziś TAA ma więc taką małą rocznicę. Szanse na CS – 46%.

James (5.0)nasz niszowy wybór. Reece miał trafić do Drużyny już w poprzednim tygodniu, ale nieznacznie przegrał miejsce w Dohem, Sidibe i Lundem. Jego ofensywna postawa na boisku przełożyła się w końcu na punkty w FPL. Liczymy, że przeciwko Newcastle ugra kolejne. Szanse na CS – 41%.

Dunk (4.8) – Dunk w tym sezonie ma już 2 gole i 3 as. na koncie. Villa zaś nie strzeliła gola w 2 na 3 ostatnie mecze i bez Wesleya może mieć problem z podbiciem twierdzy Brighton. Z drugiej strony dopuściła do aż 68 strzałów głową w sezonie (to drugi najgorszy wynik) i tracąc przy tym jakieś 10 goli, więc szanse na gola Dunka, który oddał w tym sezonie już 17 strzałów są całkiem niezłe. Szanse zaś na CS to 36%.

W pomocy:

Salah (12.3) – Mo wchodzi na wyższe obroty. Znowu dał posiadaczom punkty i chyba szykuje się mocne na wejście w podwójną kolejkę. W pierwszym meczu z United nie grał, teraz wypoczęty będzie głodny gry. Ostatnio MUN czyste konto na wyjeździe zachował z bezzębnym Burnley i jest to ich jedyny CS na 11 spotkań wyjazdowych. W sumie mają całe 2 CS (jedno z Norwich u siebie), więc dla Liverpoolu, który strzelał co najmniej gola w każdym ligowym meczu obrona United nie powinna być przeszkodą.

KDB (10.7) –  pisałem ostatnio, że wolność jaką dał im ostatnio Guardiola to argument za opaską dla City. Zmieniony wcześniej KDB wyjdzie na bank na CRY. 7.7 PPM w meczach domowych oraz gol i 5 ass w ostatnich 5 meczach. 150 pkt w FPL przekroczył też jako pierwszy. Good job Kevin!

Mahrez (8.5) – zostaje w DB póki będzie wychodził w podstawie. Jak gra po 90 minut to zrobił już 5 dwucyfrówek. Palace straciło 14 goli w 11 meczach wyjazdowych, średnio tracąc w meczach z City 2 gole. City zaś strzela 2.6 gola na mecz domowy.

Trossard (5.8) – teraz zwierzyną łowną jest Aston Villa. Nie trzeba nawet sprawdzać liczb, żeby wiedzieć, że mają najgorszą defensywę ligi. 13 goli straconych w 5 ostatnich meczach. Leandro zaś ostatnio ustrzelił poprzeczkę i jeśli (wyjdzie od początku i ) utrzyma poziom ze spotkań domowych z WHU, Norwich, czy Bournemouth (odpowiednio 7,11, i 7 punktów), to może być świetną różnicą w tej kolejce.

W ataku:

Aguero (11.8) – Palace are no pushovers, but… Kun to jednak firma. Zabieramy tym razem bohatera GW22 ze sobą licząc, że Walec Guardioli z łatwością zburzy Kryształowy Pałac.

Vardy (10.1) – nawet jeśli Lisy mają lekką zadyszkę, to Burnley jest bez CS-a z zespołami górnej połówki tabeli i pikuje w  tabeli. Stracili 17 goli w ostatnich 8 grach. To idealny przeciwnik pod Vardy’ego, który pomimo bardzo wysoko zawieszonej poprzeczki oczekiwań nadal regularnie punktuje. Ponadto jego rekord na wyjazdach z drużynami spoza Top6 to 8 goli i 2 ass w 5 grach.

Ings (6.8) – Danny wychodząc w podstawie ma 1 blanka (z WHU – gdzie miał słupek, poprzeczkę i strzelił gola ze spalonego) na 10 ostatnich spotkań. Tylko klątwa najczęściej kupowanego spowodowała, że nie skończył meczu z Lisami z 5 golami, a żółta kartka pozbawiła go pewnych bonusów. Gol i 9 pkt w pierwszym wyjazdowym spotkaniu z Wolves. Teraz Wilki zmęczone meczem z United w tygodniu, które mają jeden CS od GW9, więc rozpędzeni Święci będą chcieli podtrzymać strzelecką formę, bo tylko w 3 meczach tego sezonu gola nie strzelili.

Jak typ do Drużyny Bloga i zakup przez Miksona (i innych) nie popsują Danny’ego w tym tygodniu to będzie znaczyło, że jest on niezniszczalny i można spokojnie kupować do końca sezonu.

Ławka mocna w razie rotacji: Martin (4.1), Cantwell (4.9), Aarons (4.3) i Tanganga (4.0).

Po raz kolejny jest wiele wyborów na C, ale kogoś trzeba wybrać. Szczególnie trudno nam było zdecydować, czy Vardy czy KDB tym razem, ale zagramy bezpiecznie z Kevinem.

Powodzenia!