Ekipa gotowa na GW14

Poprzednio było dobrze. Teraz będzie jeszcze lepiej.

Vardy zostaje na C w Drużynie póki nie zaliczy blanka. Poza nim w tym, bogatym w wybór opcji, tygodniu do gry desygnujemy.

Pope (4.7) –  Burnley w domu, to duże szanse na CS, a CS to szanse na bonusy Pope’a.

W obronie bez TAA (może go odczarujemy, jak nie wstawimy go do DB):

Chilwell (5.8) – fatalna forma Evertonu vs super defensywa Leicester i mecz na własnym stadionie. Chilly punktował lepiej ostatnio niż Pereira (39 pkt w 4 ostatnich meczach) i to jego bierzemy.

Aurier (4.9) – wiadomo, że inteligencją nie grzeszy, ale przyciąga bonusy jak mało kto. Wisienki w strzeleckim dołku a Serż dawał punkty w ostatnich meczach razem z LM regularnie. Uwolniony przez Mou od obowiązków defensywnych ma strzelać gole i dorzucać piłki do Kane’a i Sona.

Sir John Lundstram (5.0) – jak Wilki grają w obronie 2 nominalnymi środkowymi pomocnikami i tracą 3 gole z Bragą, to wyposzczone (bo nie grali w tygodniu) Szable na pewno postarają się to wykorzystać. Wilki bez CSa od 6 kolejek. A Sir Lundstram ma średnio 3 strzały z boxa na mecz w ostatnich 3 kolejkach. Kto widział, to wie jakiej jakości były to szanse.

W pomocy:

Mane (12.2) – 8.4 PPM w meczach domowych jak zaczynał w podstawie. Na pewno mocny kandydat na C, bo forma wyjazdowa Brighton daleka od domowej.

Son (9.7) – plus jest taki, że się nie wystrzelał w LM, więc będzie głodny bramek przeciwko Wiśniom. Braki Francisa i Billinga + plotki łączące Howe’a z odejściem do WHU działają na jego korzyść. Gdy wychodził w podstawie w meczu domowym to zazwyczaj zdobywał punkty (2,16,5,8).

Pulisic (7.5) – przy potencjalnej absencji Tammiego może być główną bronią przeciwko Młotom. 5 goli w ostatnich 4 meczach PL. Wszyscy wiemy, że WHU z Roberto to łatwa zwierzyna, a przy pauzie za kartki Diopa nie sądzę, żeby nagle odnaleźli obronną solidność.

KDB (10.2) – najlepszy zawodnik Obywateli i główny kreator. Liczymy, że obrona Srok bez Lascellesa nie będzie monolitem i partnerzy KDB zaczną wykorzystywać jego podania.

W ataku zaś:

Vardy (9.8) – kapitan Vardimus [ukłony dla Mixxersky’ego] i Lisy w tej formie mogą zrobić Evertonowi Southampton (czyli tzw. jesień średniowiecza). 8.7 PPM w meczach domowych, karne, brak pucharowych wojaży i pewne 90 minut w ofensywnej maszynie Rodgersa.

Kane (10.9) – bilans Kane z BOU ma znakomity – 7 goli w 6 meczach. Spurs wygrali wszystkie mecze domowe z Bournemouth a Kane ma już 3 gole w 2 meczach za Mourinho. Może będzie jak Vardy u Rodgersa?

Ings (6.1) – ostatnio Danny ciągnie Świętych za uszy (udział przy 70% goli strzelonych przez Świętych kiedy zaczynał w podstawie). 2 strzały na mecz (średnio 1 celny) w ost. 7 kolejkach i średnia  W meczu o wszystko z WAT (bez Kabasele, Dawsona, Proedla i Janmaata) ma szansę zrobić to ponownie.

Ławka: Button (4.0), Cantwell (4.6), Williams (4.0) i Reid (3.9).

Udanego weekendu, zielonych strzałek i trafionych opasek!