Drużyna Bloga na GW12

Kogo tym razem wybraliśmy.

Dopiero 11 kolejek za nami, a jeszcze wiele przed nami.

Tym razem moglibyśmy zagrać bench boosta, bo tyle kasy zostało, że zrobiliśmy ławkę premium, która wcale nie musi punktować gorzej niż podstawa.

McCarthy (4.3) – najtańszy bramkarz w meczu o życie ze słabo spisującym się na wyjazdach Evertonem.

TAA (7.2) – najwięcej szans wykreowanych w meczach domowych, a City straciło sporo goli po sfg.

Azpi (5.9) – nieuznany gol w LM, mocna pozycja w składzie i coraz lepsze zrozumienie z Abrahamem

Willems (4.5) – 5 PPM i kolejny mecz domowy.

W pomocy kluczowe nazwiska:

Mane (12.0) – punkty dawał w 12 na 14 ostatnich meczów domowych. W tym sezonie wychodząc w podstawie tylko raz nie zapunktował w meczu domowym. Jest forma, 11 punktów poprzednio i średnio prezentująca się obrona City naprzeciwko. Tylko raz w meczu tych drużyn w ostatnich latach padł remis 0:0.

Maddison (7.4) – Arsenal zupełnie się gubi przy sfg (najwięcej sytuacji sprokurowanych po sfg w lidze) i w tym upatrujemy szansy na punkty Jamesa. Lisy w gazie i z protokołem “shoot to kill”. Ostatnie 2 mecze z Arsenalem to 3:0 i 3:1.

Pulisic (7.3) – najwięcej strzałów ze wszystkich w ostatnich 4 kolejkach (8). Gole w obu ostatnich spotkaniach. Palace zaś póki co bez czystego konta na wyjazdach i z Tomkinsem w składzie w ogóle ani razu go nie utrzymali.

Martial (7.6) –  kiedy jak nie z Brighton u siebie? Do tego, grając w ataku dostanie pkt jako pomocnik. + 1 za bramkę 1 za CS. ( Gruwwa)

W ataku wybór był prosty:

Vardy (9.5) – 8 goli w 8 meczach vs Arsenal. 7.38 PPM za Rodgersa. Już 10 goli. Arsenal w całym sezonie przyjął największa liczbę strzałów, a z Wilkami aż 16 z boxa i 8 celnych. 42 gole stracone w 24 meczach wyjazdowych za Emery’ego. A co tego sędzia Taylor dyktuje karnego co drugi mecz.

Abraham (7.8) – Palace słabsze na wyjazdach, a właśnie w domu straciło 2 gole z Lisami. Abraham ma już 9 goli i wiele zmarnowanych sytuacji w meczach domowych, które w końcu musi zacząć wykorzystywać.

Jimenez (7.1) – średnia 7 PPM w ostatnich 4 meczach. Odzyskał formę, ma karne i znowu gra wszystko.

 

Zostało tyle kasy, że ławka najmocniejsza w historii: Pope (4.7), McNeil (6.0), Doherty (6.0), Chilwell (5.6).

W tym tygodniu Vardy będzie na C w Drużynie Bloga. Ciężko znaleźć jakiś argument przeciw.

Udanego weekendu i zielonych strzałek!