Droga do GW1

0

Ruszyło, napisał redaktor Garret w smsie. Moja reakcja na ten fakt był mniej więcej taka jak wieści o ataku na WTC przekazane do ucha prezydenta Busha. Siedziałem i milczałem. Bez reakcji, dalej robiłem to co kilka sekund wcześniej.

To był szok, nie byłem przygotowany aby wyruszyć w drogę do GW1. Mundial, dzieci, praca, taki był plan na najbliższe dni. Zakładałem, że panowie od FPL dadzą nam kilka spokojnych nocy. Doczekają aż 15 lipca poznamy Mistrza Świata. Pozwolą dograć fantasy mundial na spokojnie.

Życie lubi zaskakiwać i po prostu zostałem postawiony przed faktem dokonanym. Należy wpisać w kalendarz datę 10 sierpnia , godzinę 20:00 i tyle.

Kiedy odpaliłem Twittera to niektórzy panowie byli już w drodze, gdzieś bardzo daleko. Co chwila wpadała drużyna na gw1, pliki z kalendarzem, nazwiska , ceny, plany itp itd. Trochę mnie to przeraziło, zaspałem już na starcie? Zawsze byłem pierwszy po otwarciu strony a teraz spokojnie sobie siedzę, zamiast radości, czuję przytłoczenie całą sytuacją.

Taki stan, nie może jednak trwać długo. Chociaż serce na myśl o GW1 nie bije mocniej, to powoli zaczynam drogę do GW1. Jak przed każdą podróżą , warto spisać sobie co jest potrzebne aby dotrzeć do celu.

Mój auto pick skład, nie ruszony po dziś dzień.

To może być idealny skład na draft fpl ale w normalnym fpl nie ma przyszłości. Jakakolwiek walka z tym składem w tym momencie, nie ma sensu dla mnie. Jeden ruch pociąga za sobą kolejne. A kolejne możesz zrobić tylko wtedy, jak ogarniasz całość. Dla mnie całość FPL to bardzo skomplikowany mechanizm , który przed GW1 należy poznać od nowa. Zbadać go dogłębnie aby wiedzieć, z kim mamy do czynienia.

Takie plan poznawczy przygotowałem przed GW1.

Nowa pozycja dla Zahy , Arniego  i Younga.

Teraz Zaha i Arni to napastnicy a Young jest obrońcą. To jest bardzo istotna zmiana. I na pewno przyjdzie moment w  którym będę musiał się zmierzyć z tą nowością. Pierwsze wrażenie jest ok. Tzn , przyda się większy wybór wśród napastników. Szczególnie w poprzednim bardzo odczuwałem brak dobrych napastników w sensownej cenie. Takie strzały jak Mounie, Wilson czy Calvert-Lewis to były bardziej jednorazowe historie.

Zmiana z pomocnika na napastnika oznacza brak pkt za CS oraz jeden punkt mniej za bramkę. W dodatku, nowy trener WHU nie koniecznie musi wystawiać Arniego w roli napastnika.

Young z dodatkowymi punktami za CS, niezajmujący miejsca w pomocy, dalej grający na tyle ofensywnie, że zachowuje swoje szanse na bramki czy asysty. Widzę potencjał, wszytko rozbije się o cenę i kilka mniejszych szczegółów.

Dalej na liście wypisałem sobie:

 • Beniaminkowie.  Kodując na FPL => zawodnik tani ale z dużym potencjałem. Tzn właśnie takich musimy wstawić do składu. Takich też będziemy szukali aby nie przejechać się na nazwisku tylko znajdziemy takich którzy mają realną wartość dla drużyn FPL.
 • Presezon. Ważna wskazówka przed GW1.  Przed tym sezonie nie będzie inaczej ale teraz będzie szukali informacji czy nasze gwiazdy, zmęczone po mundialu zagrają od GW1? Kluczowa informacja przed startem sezonu.
 • Obrońca za 4.0. Zawsze na początku  sprawdzam najtańszych obrońców. W tym sezonie lista jest następująca.
I to są zawodnicy na których będziemy zwracali dużą uwagę podczas pre-sezon. Kto z tej listy będzie miał pewne miejsce w składzie, tego powinniśmy wstawić do składu. Nasze radary będą szczególnie mocno nastawione w kierunku wiadomości o tych zawodnikach.
 • Obrońcy premium, gdzie za wysoką ceną idzie duża liczba punktów. Jedni wolą Alonso a inni wstawią do składu Valencie. To zawsze będzie Wasza decyzja ale nasza praca będzie polegała na tym aby przedstawić ich wady i zalety.
 • Kapitan na GW1 oraz na kilka kolejek do przodu. To jest klucz do wysokiego OR, trafiony kapitan. Proste hasło ale tak wiele znaczące.
 • Pomocnik za 4,5 mln u nas na pierwszym miejscu na ławce ale w Premier League grający od pierwszej minuty , z szansami na bramki czy asysty. Taki nam jest potrzebny i takiego będziemy szukali.
 • Rotacja tanich obrońców, tak aby kupno Salaha ( nad tym się nie zastanawiam) kosztowało jak najmniej wyrzeczeń w drużynie.
 • Kalendarz. Nie ma FPL bez kalendarz spotkań. Trzeba jasno określić, kto ma dobry kalendarza a kto pierwsze 6 kolejek przejdzie suchą stopą? A gdzieś z tyłu głowy siedzi, Harry Kane nie strzela bramek w sierpniu.
 • Bramkarz w rotacji czy ten jeden? Tak jak od pierwszej kolejki poprzedniego sezonu zrobiłem z DDG.
 • Transfery. W tym sezonie mamy łatwiej. Sezon startuje 10 sierpnia a do 1 sierpnia kadry mają być zamknięte aby nie było spekulacji po rozpoczęciu sezonu.  To jest spore ułatwienie dla graczy FPL. Można spokojnie wstawić zawodnika przed GW1. Jak ma wypaść, to z przyczyn losowych a nie przez transfer do La Liga.
 • Draft. Ostatni sezon przekonał mnie do tej formy rozgrywki. W tym razem z kolegami od drafta mamy w planach spotkać się i twarzą w twarz przeżywać draft.  Mam w planach opisać moją strategię aby skład był jak najlepszy. I co najważniejsze, nie prawdą jest że draft kończy się po GW1. Kane w składzie nie oznacza że wygrasz swoją ligę. Ale o tym będzie kiedy indziej.

Możliwe, że masz już to wszytko poukładane , rozpisałeś plan i czekasz najbliższe 32 dni zwarty i gotowy. Zazdroszczę i kłaniam się w pas.

Jeżeli jednak, jesteś na podobnym etapie jak ja, to fajnie. Razem przejdziemy drogą od chaosu do drużyny opartej na mocnych fundamentach.

Zapraszam ja , redaktor  Garret oraz nasz nowy kolega w redakcji Pazdannavaro

[mc4wp_form id=”20437″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *