Home FANTASY PREMIER LEAGUE DGW34, BGW35, DGW37 – strategie

DGW34, BGW35, DGW37 – strategie

0

Jebło.

Oczekiwaliśmy światła, a oto ciemność; jasnych promieni, a kroczymy w mrokach. Jak niewidomi macamy ściany i jakby bez oczu idziemy po omacku. Potykamy się w samo południe jak w nocy, w pełni sił jesteśmy jakby umarli. Tak wygląda sytuacja po ogłoszeniu listy drużyn, które zagrają w DGW34. Nie będzie tak łatwo jak się spodziewaliśmy; gorzej, nie ma w tej chwili uniwersalnej taktyki, która dzięki chipom pozwoli nadrobić straty w OR. A może i lepiej? Chaos pięciu ostatnich kolejek daje niemal każdemu równe szanse; pod warunkiem ogarnięcia podstawowych faktów jak:

Dzika karta. Nie zapominajmy najważniejszych założeń momentu odpalenia WC -> punkty. Dzikus zagrany już przed 32 kolejką może dać dużo więcej niż średnia śmieci po BGW31. Dobrze ułożona karta powinna również ogarnąć GW33 a przed DGW34 pozostawić 2 FT. Mówimy o 2 zielonych strzałkach vs męczarnie z Mounie i Walcottem. W kolejkach 32 – 33, dzięki WC, można skorzystać z korzystnego kalendarza Manchesteru United, Arsenalu oraz Chelsea, czyli piłkarzy nieczęsto spotykanych w szablonowych składach. Popularnym błędem – do którego zresztą często wracamy co sezon – jest odgórne założenie, że WC ułożone wyłącznie pod DGW i BB daje pierdylion punków. To nieprawda. Co więcej, skład ułożony wyłącznie pod drużyny DGW34 i BB:

Bournemouth (liv; MUN)
Brighton (cry; TOT)
Burnley (LEI; CHE)
Chelsea (sot; bur)
Leicester (bur; SOT)
Man United (WBA; bou)
Southampton (CHE; lei)
Tottenham (MCI; bha)

nie powala kalendarzem i nie ogarnia BGW35. Odpalenie natomiast WC przed DGW37 przypominać będzie dotarcie na wesele po otrzęsinach i mogę się założyć, że da mniej punktów niż dzika karta, zagrana kilka kolejek wcześniej. FAKTY WC: porządkuje drużynę, daje punkty w następnej kolejce, ogarnia aktualny kalendarz, pomaga przy DGW. WC odpalona przed DGW37 wymusi grę m.in. drużynami grającymi o przysłowiową pietruszkę. MITY WC: odpalona bezpośrednio przed DGW daje z marszu powyżej 100 punktów.

BGW35. Oto drużyny, które zagrają BGW35 i nie mają DGW do końca sezonu (na WC unikamy, pozostawiając jednak minimum 2 zawodników the Reds)

Liverpool (wba)
Crystal Palace(wat)
Everton (NEW)
Stoke City(BUR)
Watford (CP)
WBA (LIV)

Teraz drużyny, które grają DGW34 i BGW35:

Burnley (LEI, STO)

I drużyny, które grają BGW35 oraz DGW37:

Arsenal (NEW w 35, oraz BUR; lei)
Manchester City (SWA w 35, oraz bou; SOT)
Newcastle (eve w 35, oraz wat; tot)
Swansea (mci w 35, oraz bou; SOT)
WHU (ars, oraz lei; MUN)

DGW37. Oto lista drużyn, która gra DGW34 i DGW37:

Chelsea DGW34 (sot; bur) i DGW37 (LIV; HUD)
Manchester United DGW34 (WBA; bou) i DGW37 (bri; whu)
Tottenham  DGW34 (MCI; bri) i DGW37 (wba; NEW)
Brighton  DGW34 (cp; TOT) i DGW37 (MUN; mci)
Leicester DGW34 (bur; SOT) i DGW37 (WHU; ARS)
Southampton DGW34 (CHE; lei) i DGW37 (eve; swa)

Taktyka:

Optymalna: WC przed 32; BB w DGW34; FH w BGW35; Triple C Harry Kane DGW37.

Bez FH: WC przed 32; 2 FT przed DGW34 i skład pod 7 zawodników DGW34 i DGW37 oraz reszta pod BGW35 i BB; BGW35 transfer 1 x ARS i 1 x MCI; DGW37 2 FT, hit, 3xC. Wersja alternatywna i poniekąd bardzo kusząca to WC przed BGW35, które ogarnie BGW35 oraz DGW37.

Bez FH i WC. Pozostaje modlitwa.

Wstępna analiza. Nie ogarniemy dziką kartą obu DGW i BGW35. Nauczeni doświadczeniem ostatniej kolejki musimy postawić na jakość, czyli skupić się na premium zawodnikach DGW oraz wypełniaczom grającym również BGW35. Pamiętajmy, że DGW34 i BGW35 łączy wyłącznie Burnley ale już BGW35 i DGW37 aż 5 drużyn. Można też zamienić wcześniejsze plany i zagrać 3xC na Hazardzie lub Lukaku w DGW34 a BB w DGW37.

W chwili obecnej menedżerowie podzieleni są na dwa obozy: tych co już odpalili WC – Ci zmuszeni są do postawienia przede wszystkim na jakość i np. zaryzykowania z 3xC w DGW34, oraz resztę z WC, która pod presją GW32 już knuje. Planując nie zapominajmy o hitach – nie ma co demonizować, przy chipach,  minus 4, które w takich sytuacjach daje więcej punków niż standardowy hit.

Nie ma też konieczności optymalnego wykorzystania BGW lub DGW – jakość powinna dać więcej punków niż legion przeciętniaków z kalendarzem.

Licząc na czyste konta, w tym okresie stawiajmy wyłącznie na drużyny z top6. BGW31 udowodniło ile daje opaska – bezpieczny, ale równocześnie trafiony Salah może zastąpić na BGW35 kilku średniaków.

Nie dajmy się ogłupić mitom podwójnych kolejek i nie czekajmy do końca, bo OR i ligi odjadą już za tydzień lub dwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *