Home FANTASY PREMIER LEAGUE Czwarta dziesiątka eliminacji pucharu Bloga

Czwarta dziesiątka eliminacji pucharu Bloga

3
0

Tak jak metaforą życia jest nieustanna wspinaczka – a potem zejście, oby nie za gwałtowne – tak FPL jest maratonem. Długim, żmudnym i często nawet zniechęcającym. Wymagającym skurwysyństwem, któremu, aby być jak najlepszym, trzeba się przyporządkować. Nie tylko samemu. Nagiąć trzeba również otoczenie. Bliskich. Przyjaciół. Spojrzeć w ciemne oczy chaosu i wymusić na nim posłuszeństwo. Przełożyć na cyferki losowość i nieprzewidywalność. Chaos gryzmoli, nie dbając o linearną myśl ani porządek narracji. Ogłupiały szczur nie wygra pojedynku z głodną kobrą, ale może przynajmniej wytrzymać jej spojrzenie.

Trzeba nauczyć się gonić. Maraton to nie dreptanie w miejscu. Będą momenty, gdzie podbijamy tempo, gdzie trzymamy się czołówki lub gdy zrezygnowani odpadamy. A, że porażki poprzez rezygnację trzeba się zawsze wystrzegać, pozostaje nam już wyłącznie narzucenie właściwego tempa. Czwarta dziesiątka eliminacji pucharu Bloga, musi podnieść tempo i dokonać celnych wyborów. Mimo, że to zabawa. Zatem wygląda to tak:

4d

Z 31 miejsca czołówkę zaatakuje POULTRY PATE Adriana. 4 zielone strzałki, w tym rekordowe 113 punktów w 8 kolejce. Był to dla Adriana moment przełomowy, bo przeskoczenie bariery 100 punktów w gameweeku, pozwoliło mu awansować z miejsca 1 529 953 na 274 242 – od tego momentu jest już tylko dobrze. Na 4 rundę eliminacji ma w zanadrzu duet Costa i Aguero – a w głowie zapewne pomysł jak pożegnać Eriksena.

32 miejsce to ekipa Wokky. W czarnej walizce wciąż dzika karta, w składzie ADM i Sanchez oraz Fabregas. Tak silna pomoc gra kosztem ataku, w którym brakuje Kuna. Przekłada się to wymiernie na punkty, gdyż jedenastka Jarka była w GW11 na 6 706 miejscu – spadek formy w GW11, przełożył się na spadek na 12 660 pozycję. Czym zaatakuje czołówkę? Prawdopodobnie naprawą przetrzebionej obrony.

33 pozycja to jedenastka Nowy Targ F.C. Krzysztofa. Atak to Costa i Aguero, trzeci jest Berahino. W pomocy Tadic. Któryś z nich prawdopodobnie się pożegna z drużyną. Chyba, że Krzysztof ściągnie Sancheza kosztem ADM. Ciekawie wygląda ranking overall – drużyna zaliczyła tylko 2 czerwone strzały, mimo to wciąż nie wyszła z top 100 000.

Na 34 miejsce spadł Gruwwa – honorowo wycofując się z pierwszej 30. Jedno słowo: RvP.

Numerek 35 zajął spadając uber boty. Silny atak, bo Costa, Aguero i Pelle powinien dać mu awans do top 30. Pomóc powinien Coleman, Fabregas i Clyne. Jeżeli do tego zaszaleje Tadic to będzie dobrze. Tyle, że strony serbskie piszą o jego kontuzji i absencji w dzisiejszym meczu reprezentacji. Tak więc, jeżeli zapali się dzisiaj, może być to 1 transfer. Krzysztof od 4 kolejke bije się o top10k – podobnie jak Adrian – GW8 było przełomową kolejką. Skromnie, bo tylko setka punktów, ale od tego momentu jest już tylko dobrze. To już 4 sezon tak btw.

Awans na 36 miejsce ugrał jotpeg Jarka. W ataku Costa, Pelle i Aguero zatem wszystko gotowe na finałowy atak. Problemem może być połamana obrona, a uwierać powinien brak Sancheza. Sama drużyna od 4 GW krąży regularnie wokół miejsca 20 000. Czas zatem na przełom.

19PG45 wskoczył na 37 miejsce. Konrad dał radę upchać w drużynie Sancheza, Fabregasa i ADM, ale jeżeli Kun zaszaleje w weekend to może mieć problem z awansem. Chyba, że kosztem hita zaprosi na pokład Argentyńczyka. Na 11 kolejek Konrad tylko raz złapał czerwoną strzałę – tak regularna i dobra gra daje mu teraz miejsce OR 11 479 i pozwala trzymać rękę na pulsie w walce o top10k.

Tyle samo punktów co ekipa 19PG45, w eliminacjach, mają SYSTEM TEAM oraz The_Gunners. Ta ostatnia drużyna gra w kratkę, łącznie zajmując wciąż daleką lokatę bo aż 616 151 miejsce. Jednak udana, bo warta aż 84 punkty, 10 kolejka pozwala jej wciąż liczyć się w walce o fazę drużynową. Dźwignią będzie forma, lub jej brak, Kuna Aguero. SYSTEM TEAM za to trzyma wciąż Ulloę, Jordi Gomeza i Berahino. Drużyna nie ma w swoim składzie zawodników Chelsea, stąd jestem ciekawy kolejnych transferów i wyniku po 4 rundzie.

Dziesiątkę zamykają carusek_team oraz FC Nowhere. Drużyna Pawła weszła w 4 rundę z 2 FT. W składzie brak Kuna, jest za to Fabregas, Ivan i Eriksen czyli ewentualne pomysły za kogo ściągać Argentyńczyka. FC Nowhere ugrała w ostatniej kolejce aż 84 punkty! Dało jej to awans z miejsca 1 145 639 na 682  397 i szanse na awans do fazy grupowej. W składzie Fabregas i ADM oraz Naismith czyli ewentualne kierunki do wzmocnienia ataku o Kuna.

Wrócę do tych drużyn po weekendzie i zobaczymy jak dalej potoczyły się ich losy w walce o top30. Życzę powodzenia, mając nadzieję, że napotkam którąś z nich w mojej grupie.

 

3 komentarze

 1. gruwwa

  19 listopada, 2014 at 12:26 am

  Sprzedany i dobry !mecz z Łotwa. Przeciwko Arsenalowi w 3 ostatnich meczach 3 gole. Tylko ile można czekać?

  Reply

 2. DragonNT

  18 listopada, 2014 at 4:19 pm

  „Któryś z nich prawdopodobnie się pożegna z drużyną.” Pewnie tak, ale na razie zostawię ich obu, no chyba, że Tadic nie będzie dał rady zagrać w weekend to coś wykombinuję 🙂

  Reply

 3. JW23

  18 listopada, 2014 at 9:49 am

  woow, yeah, w końcu txt, który czyta się jak thriller, nie jak poezje śpiewaną

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *