Home FANTASY PREMIER LEAGUE Czucie i wiara czy szkiełko i oko?

Czucie i wiara czy szkiełko i oko?

6
0

Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu,
Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce;
Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu!

Właściwie to jakie jest prawidłowe budowanie drużyny? Dziś napisałem tak:

Tak się zastanawiam czy wystawianie dwóch ofensywnych zawodników z tej samej drużyny ma sens np, Mata, Hazard lub Torres i Mata/Hazard?  to samo np z Arsenalem, Cazrola i Giroud lub Podolski? Jak duże jest prawdopodobieństwo że wyjdzie mecz obu?

i od tego czasu myślę, na czym powinno opierać się budowanie drużyny. Co bierze górę przy wyborze zawodników?

Czucie i wiara czy szkiełko i oko?

Moje ostatnie ruchy transferowe i dziwne przeczucia opierały się bardziej na szkiełko i oko, te wszystkie statystki ile to bramek przeciwko komu. Liczby sprzed kolejki nie mają żadnego potwierdzenia w tym co jest po kolejce…Pozycja zespołów w tabeli, nic mi to nie dało. Czucie i wiara było wyborem Ba na kapitanie, a może to była wiara w te liczby które widziałem przed meczem?

Ale wróćmy do wybierania składu, ktoś kiedyś powiedział że NIGDY nie będzie miał RVP w składzie, dziś brzmi to jak żart. Sam kiedyś myślałem że nie kupie Suareza a wychodzi że to mój najlepszy transfer do tej pory…

Macie takich zawodników których nie kupujecie bo NIE? Moja zona czasami się dziwi że wczoraj Rooney miał bluzgi na plecy z mojej strony żeby dziś jakby nigdy nic był moim najlepszym  przyjacielem. A jak zobaczyła Ronaldo w Fantasy Champions League, wiem że straciłem w jej oczach;)

Tak jak pisałem wcześniej, granie dwoma ofensywnymi zawodnikami z jednej drużyny? Osobiście wydaje mi się że jest to błąd, staram się unikać takiej sytuacji. Chyba raz udało mi się trafić taki układ Bale do Adebayora ( poprzedni sezon).

Chyba teraz rzeczywiście jedynym sensownym graniem na dwóch jest Mata i Hazard? Coś mi uciekło jakieś inne fajne kombinacje ofensywne?

Ostatnio przekonuje się do grania na bramkarz + obrońca  lub dowolna kombinacja z większą ilością obrońców z jednej drużyny. W poprzednim sezonie niszczy na taki jeden z kombinacja 2 obrońców z Newcastle + Krull….ależ to denerwowało + RVP na kapitanie i zamieciona kolejka. Teraz miało to sens z obrońcami Chelsea, dziś ze Stoke lub WHU. Warto wyczuć tych którzy będą następni, bramkarz i 2 obrońców to min 18 pkt, bardzo ładnie.

To jest do składu, a kapitan?

Tutaj dopiero można „zaszaleć”, przeciwko komu, jaka ma formę, ile miał bramek wcześniej, jeden z oryginalniejszych sposobów jaki widziałem ostatnio to losowanie z kartek 😉 chociaż skończyło się na -4, ups to i tak kiedy będę miał problem z wyborem mogę takie losowanie przeprowadzić. Najwyżej będę miał 2,3,4 pkt, nic wielkiego mam tak od 3 kolejek :/

Jak ty uważasz?

6 komentarzy

 1. lukasz

  16 listopada, 2012 at 10:07 am

  już się Włoch nauczył że musi grać grać Tevez z Aguero, Dzeko z ławy( inaczej gra słabo) a Mario jest 4 opcją. Ja liczę na Silvę 🙂 z drugiej strony słaba AV prawie ograła United ostatnio, ten Benteke mnie denerwuje…

  Reply

 2. Anonim

  14 listopada, 2012 at 8:41 pm

  jelavic fellaini

  Reply

  • lukasz

   14 listopada, 2012 at 9:34 pm

   racja. chociaż sam fellaini wystarczy 😉 zobaczymy czy Pieenar wróci do formy. podobno Mirallas będzie zdrów na sobotę..

   Reply

   • Anonim

    16 listopada, 2012 at 10:32 pm

    fellaini+baines

    Reply

 3. lukasz

  14 listopada, 2012 at 5:59 pm

  z poprzedniego sezonu, Walcott i RVP, to było ok

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *