Home FANTASY PREMIER LEAGUE Costa-Rooney-Aguero

Costa-Rooney-Aguero

6
0

Kiedy w sobotę zgarniasz grubo ponad średnią kolejki a zielone strzałki świecą przy twojej drużynie to widząc niedziele i 4 zawodników do gry możesz się rozmarzyć. Możesz, jeżeli nie jesteś mną.

Ja liczyłem na całe 10 pkt od moich 4 zawodników z tych dwóch niedzielnych meczy. Dlaczego tak mało? Ponieważ tak dziwnie się ten sezon układa że kiedy przychodzi niedziela to jest traktowana mniej więcej tak

minionki

Spada, z tym uśmiechem na ustach. Psuje cały dobry GW. Nie zrozumcie mnie źle. Wiem że było tyle słabych wyników w tym GW że nie wypada narzekać ale jednak muszę. Wiecie dlaczego kiedy ktoś wam sprzedaje jakiś szajs przez telefon , te słabe rzeczy wrzuca w środek a opakowuje to pięknymi słowami na początku i końcu? Bo właśnie to zapamiętamy z tej gadki szmatki. To i umowę na kolejne 24 mcy. Tak samo jest w tym wypadku. Zaraz zapomnę o tym co zrobił Sanchez, będę pamiętał o tym że nie ugrałem nawet tych 10 punktów. Ugrałem całe 6 z 4 graczy, Eriksen dostał żółtą kartkę i zagrał tylko 45 minut.  Spojrzałem po liczbach i wychodzi na to że jednak nie jego słaby występ przez pierwsze 45 minut a ta źółta kartka zdecydowała o tym że zszedł. Jeżeli zagra pełne 90 minut w Lidze Europy to będzie powód do rozmyślań czy zagra w nadchodzącej kolejce. Co mnie podkusiło że ponownie go kupiłem? Jeszcze jedna szansa a później słynne

ari gold

Tyle z mojego podwórka. Kiedy myślałem że będę grał dziką kartę po tej kolejce lub przed GW12,  okazało się że ugrałem jeden z lepszych wyników w tym sezonie. Nie przewidywalna to gra. Fantasy Premier League, pozwól żyć!

Poza tym? To do tytułu nawiążę, bo wypadałoby  jednak napisać coś na temat 😛

hazard i costa

Zdjęcia przekazują więcej od słów. Ich siła jest nie porównywalnie większa od słowa pisanego. Ja pokuszę się jednak o krotki opis tego zdjęcia. Jak bardzo chciałbyś aby to Costa wykonywał karne w drużynie Chelsea?  Niestety tak nie jest. To Hazard jest specjalistą od karnych. Podobno Mourinho był zły kiedy to Drogba wykonał karnego w meczu pucharowym. Ktoś może pomyśleć jeden karny, nie tak dużo. Tylko właśnie w taką kolejkę jak ta, kiedy Twój kapitan ( bo zakładam że jak go miałeś to był na C) gra z QPR to powinien tego karnego wykonać. Zważywszy na to że oddał tylko jeden celny strzał w tym meczu. Wtedy życie byłoby prostsze. Twoje byłoby prostsze, moje byłoby trudniejsze. To Hazard bierze piłkę i trafia karnego przeciwko QPR. Duża wartość dodana dla napastnika jeżeli strzela karne w swojej drużynie. Do tej pory nie patrzyłem na to, teraz zacznę zwracać na to uwagę. Kun wydaje się jeszcze ciekawszym zakupem. Chociaż to głupie zdanie, Kun bez karnych to ciekawy zakup( ma już 10 bramek)

top scorers

A propo napastników, jak dobrym napastnikiem jest Wayne Rooney? Chyba jeden z lepszych napastników na świecie jeżeli Manchester United płaci mu 300k funtów na tydzień. Ja już dawno przestałem przeliczać to na złotówki, bo w złotówkach to już ogromne pieniądze a mnożąc to razy 5..nie zostawiam to. Czemu o Rooneyu dziś akurat kiedy to Kun strzelił bramkę? Dlatego że wrócił i może kusić kilka osób. Moja teoria że Rooney zagra słaby sezon bazująca na tych liczbach z historii zawodnika wydaje się potwierdzić w tym sezonie

[table id=11 /]

Maks 12-14 bramek w tym sezonie? Patrząc na mecz z City to też może być bardzo dużo. United grało jednym napastnikiem którym był RVP a Rooney grał w środku pola. Bardzo często cofając się na swoją połowę. Wyglądało na to jakby miał więcej zadań defensywnych niż ofensywnych w tym meczu. Środek pola, środkowy pomocnik a nie napastnik.

rooney heat map

Jego heat map jest potwierdzeniem. Pamiętacie jak Ferguson, przepraszam za moje maniery Sir Ferguson ustawiał go na środku pola i mieliśmy łzy w oczach? Różnica taka, że wtedy miało go jakieś 30-40% graczy teraz ma go aż 13,6%??? ( szok, myślałem że jest max 5% ) a przed tą kolejką kupiło go 26k netto ??? Aż taka wiara w jego 11 bramek przeciwko City? W nadchodzącym meczu z Crystal Palace będzie grał jako napastniki czy może LVG szykuje dla niego nową pozycję na boisku? Przy tak dużym posiadaniu w grze, jeżeli będzie grał w pomocy to tylko lepiej dla nas.

Kto czyta bloga ten wie że lubię liczby. Przez nie, staram się zrozumieć grę. Na swoje potrzeby zliczam punkty co kolejkę dla 4 formacji, od bramkarza do napastnika dla mojej drużyny. Właśnie napastnicy przynoszą mi najwięcej punktów w sezonie, 42.21% punktów całej drużyny pochodzi od napastników. W tej kolejce było to tylko 6.67%. Bardzo duża dysproporcja w tych liczbach. Jednak nie mogło być inaczej jeżeli jest tak

1%? nie tego się spodziewaliśmy po tej kolejce a jednak i tak było ok. Sam Sanchez to mało jednak.

/*

Wydaje mi się że pierwszy raz w tym sezonie kupiłem zawodnika który miał odpalić w tej jednej kolejce. Bez wielkiej analizy kalendarza na kilka kolejek w przód. To jeden z pomysłów które znalazłem na czacie jakis czas temu. Do tej pory patrzyłem w przyszłość, szukając drogowskazu jak przejść spokojnie przez to pole minowe i tak co kolejkę miałem problem ze składem.  Tam gdzie ja widziałem moc i siłę swojej drużyny, życie weryfikowało to bardzo skutecznie. Więc może teraz zacznę kupować zawodników na jedną, najbliższą kolejkę? Zobaczymy czy taka taktyka przyniesie efekt.  FPL w bardzo szybki sposób przychodzi weryfikacja naszych ruchów. W normalnym życiu, nasze decyzje życiowe nie podlegają tak  łatwej weryfikacji. Wybór studiów czy zmiana praca  nie jest weryfikowana w krótkim czasie. W FPL, jedna, dwie kolejki i wiesz że twoje decyzje były złe lub dobre. Może dlatego czasami tak boli zaglądanie do swojego składu? Ta szybka weryfikacja naszych decyzji. Co pozostaje przy tych złych niż ciche zaklęcie pod  nosem z uśmiechem na ustach?

*/

Ile to ja widziałem składów które miały full house w obronie? To też moja pierwsza kolejka kiedy moich trzech obrońców ugrało CS. Lloris oczywiście musiał stracił bramkę przeciwko Aston Villi, w tym samym czasie Krul zgarnia CS na Liverpoolu. Chyba nie trafię w bramkarza w tym sezonie a tak bardzo się staram. Albo trafię tego CS kiedy pozostali zagrają na 2 pkt a ja wtedy będę chodził z bananem na twarzy i napiszę pochwalny text na temat mojego bramkarza. W myśl zasady, jeżeli masz się czym chwalić to się chwal.

Dziś Puncheon, którego wstawiłem do drużyny bloga zamiast Eriksena!!! , od wtorku Liga Mistrzów. Ostrzegam zagrałem kartę więc nie bądź zdziwiony kiedy znajdę się zaraz obok Ciebie na szczycie tabeli. Później już piątek i nasze ulubione konferencje prasowe przed GW11. I  przerwa, długie dwa tygodnie gdzie będziemy mogli w spokoju przemyśleć nasze ruchy na GW12-GW20. W Tour de France to byłyby góry. Bardzo wysokie góry do przejechania.

tour de france

Zanim wjedziemy w góry, przez ten tydzień zdążymy jeszcze napisać kilka słów o najbliższej 11 kolejce Fantasy Premier League.

6 komentarzy

 1. krootki

  3 listopada, 2014 at 5:44 pm

  rzut moneta prze GW i wyszlo Fabregas na C …. yyyyyy 🙂

  Reply

  • szymken

   3 listopada, 2014 at 5:53 pm

   Nuuuda 🙂 Aczkolwiek zważając na to, że już od kilku kolejek miał nie mieć asyst, a ciągle je produkuje ruch uzasadniony.

   Reply

 2. garret

  3 listopada, 2014 at 9:55 am

  Mam nadzieję, że będziesz się konsekwentnie trzymał nowej taktyki i kupował gracza tylko na daną kolejkę. Jestem od razu spokojniejszy o te 30 punktów przewagi 🙂

  Reply

  • gruwwa

   3 listopada, 2014 at 10:52 am

   Wszystkich nie wymienię, tak łatwo nie będzie jednak ze mną. Ale myślę że nie będę miał problemów aby jeszcze zagrać tak parę razy w tym sezonie. Wszytko zależy od okoliczności

   Reply

   • garret

    3 listopada, 2014 at 11:57 am

    Parę razy to tak chyba każdy robi.

    Reply

    • gruwwa

     3 listopada, 2014 at 1:12 pm

     mi się nie zdarzało, teraz będzie 😀

     Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *