Home FANTASY PREMIER LEAGUE Co poszło nie tak: niedz, GW23

Co poszło nie tak: niedz, GW23

18
0

Hate & Love

Podobno Hitler nienawidził i kochał Anglików. Podziw dla mieszkańców wysp mieszał z nienawiścią. Im bardziej sympatyzował, tym więcej nie rozumiał i nienawidził. Nienawidzę Carrie Mathison z serialu Homeland. Nie znoszę jej cyklofrenii, mimiki, barwy głosu, wyborów. Im bardziej się złoszczę, tym mocniej przeżywam jej każdy fabularny zakręt. Oczywistą oczywistością te same odczucia odzwierciedlają FPL. Powtarzałbym się już tylko teraz. Hate & Love. Jest jak jest. Nic tego nie zmieni.

Asem w rękawie 23 kolejki był Costa. Występ zgoła nieoczekiwany. Cios dla wszystkich, którzy poszli w kierunku Aguero-Austin-Kane, i prezent dla cierpliwych, lub tych, którzy uznali, że Kun & Costa przewodzić będą ich dzikiej karcie. Należę do tysięcy, którzy sprzedali Costę. Decyzja decyzją. Założyłem, iż power four w pomocy da mi więcej punktów niż chimeryczny Costa. Rozpocząłem od porażki, a dokładniej tak zaczęli Hazard i ADM, ale byłbym głupcem gdybym teraz złorzeczył na własne decyzję. 23 kolejka wynagrodziła cierpliwych. Ja straciłem mnóstwo punktów na Downingu, Eriksenie i Coscie. Tłumaczę to sobie tym, iż chciałem mieć taki skład jak teraz. Zwlekanie by to uniemożliwiło. No kto mógł przewidzieć, że tak się los zemści. Pośpiech się mści. Po cichu liczę, że niedługo i mi cierpliwość się opłaci. ADM na przykład właśnie robi się różnicą. Tak jak cały United.

Przed 23 kolejką dzikie karty szły raczej w potężną pomoc. Stąd tyle osób pozbyło się Costy. Po kompromitacji Swansea, dzikie karty prawdopodobnie pójdą w kierunku Kane-Aguero-Costa. Opcją na 4 pomocnika mianowany został właśnie Puncheon albo Gayle. Gdzieś w tle zauważono Oscara, Sterlinga, Cazorlę, nawet Elię. Zatem dzisiaj, drogi wielu się rozejdą. Costa ponownie będzie języczkiem uwagi. I tak jak parszywie poszło mi wczoraj, to nie może umknąć fakt, że znienawidzona przeze mnie zabawa stała się jeszcze ciekawsza.

Celnie zauważył Gruwwa, że polega ona głównie na walce z samym sobą. Ze słabościami, pośpiechem, nieudanymi decyzjami…..  wiele tu można wymienić. Dochodzi do tego, że jestem niemal ślepy na konkurencję i tabele. Zmagam się przede wszystkim z wieżami FPL.

Perłą w koronie miał być dzisiaj pojedynek Manchesteru City z Kanonierami. Pierwszy prawdziwy test Aguero i ostatnia nadzieja pozbawionych Costy graczy. Zwłaszcza, że wcześniej swoje dorzucił Downing i Carroll. Rok temu City rozbiło Kanonierów 6 : 3.  Dzisiaj frajersko przegrało 0 : 2. Nie chce mi się już pisać o tej kolejce. Może to mało profesjonalne zachowanie, ale moje zdrowie i samopoczucie szuka właśnie okruchów życia między krzesłem a podłogą. Pocieszam się, że moja pierwsza dzika karta, wzięta gdzieś w okolicach GW3, zakończyła się również tragicznie i dopiero następne kolejki nadały jej sens i blask. Pozostało 16 kolejek. 16 decyzji związanych z opaską. 16 może dobrych decyzji. Kreślę teraz grubą linię, za którą już się nie chcę cofać. Ale póki co potrzebuję odpocząć, nie myśleć o FPL i wytłumaczyć sobie kilka rzeczy. Na jakiś czas będę nieobecny i niewidzialny.

18 komentarzy

 1. Marcyś

  19 stycznia, 2015 at 2:03 pm

  Mam nadzieję, że nie będę tu teraz sam do siebie pisał przez 2 tygodnie 🙂 Ja już się podniosłem i otrzepałem z kurzu 22 kolejki. W lidze firmowej spadłem z 1 na 4 miejsce, nie mam z tym problemu, takie jest życie. Zaczynam myśleć o tym co poprawić. Pierwsze, patrząc na dyspozycję Aguero chcę go zamienić na Giroud, zaoszczędzoną kasę chciałbym z czasem przeznaczyć na wzmocnienie obrony. Myślicie że MC szybko się podniesie? Przed nimi Chelsea!

  Reply

  • gruwwa

   19 stycznia, 2015 at 2:26 pm

   Spoko, ja się nie wybieram na urlop 🙂 tylko czasem do roboty na 8h wyjdę 😛

   Reply

   • Marcyś

    19 stycznia, 2015 at 3:06 pm

    Skoro już wywołałem cię do tablicy, to słyszałem, że wiesz jak dostać się na mecz Arsenalu w Londku. Koniecznie muszę mieć wykupioną ich red kartę czy można jakoś to obejść?

    Reply

    • gruwwa

     19 stycznia, 2015 at 3:49 pm

     Ja byłem na Crystal Palace. Jeżeli chodzi o Arsenal to nie wiem ale słyszałem że nie jest łatwo dostać bilet, na te top mecze nie do dostania raczej. Na Stoke czy WBA raczej powinny być. Mnie cena odstraszała…http://www.arsenal.com/tickets

     Reply

 2. KolleR

  19 stycznia, 2015 at 11:18 am

  Posiadacze Hazardów, Sanchezów, Aguerów, Silvów, Rooney’ów czy Di Mariów i innych „pewniaków” srogo się zawiedli (w tym ja:) – Downing i Ivanovic podratowali mi słabą kolejkę). Dobrze się jednak stało, bo w kluczowym momencie wchodzi fajna alternatywa w postaci Oscara, Cazorli, Puncheona i nie będzie tak monotematycznie patrząc na składy.

  Reply

 3. MensHealth

  18 stycznia, 2015 at 9:53 pm

  Uwielbiam Carrie Mathison !

  Reply

 4. Cohade

  18 stycznia, 2015 at 9:25 pm

  Co poszło nie tak? Wszystko. Pierwszy raz nie mam ochoty nawet czytać wpisu waszego choć wiem, że będzie mega ciekawy to po prostu te 2 tygodnie odpoczynku od (przepraszam, że użyję takiego słowa) tej niedojebanej gry potrzebne są mi jak powietrze. Na 2 tyg. znikam stąd panowie bo naprawdę mam już dość.

  Reply

 5. Marcyś

  18 stycznia, 2015 at 8:51 pm

  łączę się w bólu! Głowa do góry, jeszcze sporo do wygrania zostało.

  Reply

 6. Oskar

  18 stycznia, 2015 at 8:20 pm

  Wydaje mi się, że ten screen oddaje doskonale moje emocje po tej kolejce…

  Reply

  • Bangier FC

   18 stycznia, 2015 at 9:07 pm

   zobacz moją moc 🙂 szczególnie polecam defensywę !
   mam nadzieję, że Panowie na blogu dobrze przewidzieli CS Bainesa i strzelonego karnego czy dwa…
   dobrze, że mam dwa tygodnie z WC teraz.

   Reply

   • Oskar

    18 stycznia, 2015 at 9:41 pm

    Teraz tak patrzę na tabelę LMS i widzę, będziemy sąsiadować w tabeli, ja 99, Ty 100, ale jutro i tak z Bainesem na C mnie przeskoczysz, bo mam tylko Fostera i sam będę bronił ostatniego miejsca 😀

    Reply

    • Bangier FC

     18 stycznia, 2015 at 9:57 pm

     liczę na CS (6 punktów), bramkę (6 punktów), bonusy (3 punkty) x2 = 30 punktów. może okolice 60 miejsca zaatakuję 🙂

     Reply

     • szymken

      19 stycznia, 2015 at 10:05 am

      Łączę się z Wami(JFC team) 😉 Spokojnie jeszcze będziemy w czubie tabeli 😀

      Reply

   • gruwwa

    19 stycznia, 2015 at 10:51 pm

    Dużo się nie pomyliłem 😉

    Reply

    • Bangier FC

     19 stycznia, 2015 at 11:05 pm

     brak mi słów na tego samoluba z Belgii !

     Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *