Home FANTASY PREMIER LEAGUE Co dalej z Salahem?

Co dalej z Salahem?

0

Zestawienie faktów.

Co wiemy?

Salah opuścił boisko z podejrzeniem kontuzji pachwiny. Po meczu uspokajał, że to najprawdopodobniej tylko stłuczony mięsień, a co za tym idzie nic poważnego, ale Klopp uciął spekulacje krótkim, żołnierskim komunikatem: To nie Salah a lekarze wydadzą ostateczny werdykt. Czekamy na wyniki dzisiejszych badań. Uraz mięśniowy oznaczać będzie prawdopodobną ławkę Salaha w weekend, natomiast kontuzja pachwiny równa się 2-6 tygodniowej absencji.

Salah prawdopodobnie opuści GW32, ale jego wartość spadnie wyłącznie w przypadku dłuższej, potwierdzonej nieobecności. Sprzedaż przed derbami oznacza odkupienie Egipcjanina za sumę 10.7 milionów.

W DGW34 Liverpool zagra z Bournemouth i to jest mecz, w którym Salah może dać więcej punktów niż niejeden pomocnik z dwoma meczami.

W trakcie BGW35 Liverpool zmierzy się z WBA, ale w razie awansu do półfinału LM, 3 dni później the Reds grają jedno z najważniejszych spotkań sezonu. Klopp może rotować. Podobna sytuacja powtórzy się tydzień później, w trakcie meczu ze Stoke City.

GW37 to teoretycznie cięższy wyjazd na Stamford Bridge.

GW38 mecz na Anfield z Brighton.

Co nam daje ewentualna sprzedaż Salaha?

Wymiana np. na Eriksena oznacza kupno pomocnika, który w trakcie GW33, DGW34 i DGW37 da ci 3 mecze więcej.

Spokój z ewentualną rotacją i uwolnienie dodatkowych funduszy. Musi kusić wszystkich z odpaloną właśnie WC.

Brak bezpiecznego kapitana na BGW35.

Ewentualne odkupienie do koszt 10.7 mln i prawdopodobny hit.

Co z Free Hitem?

Posiadając Free Hit można już konkretnie przemyśleć sprzedaż Salaha przed GW33. Egipcjanin wróci przecież do składu na BGW35, a potem można go kupić na ostatnią kolejkę z Brighton.

Co jeżeli nie sprzedamy Salaha?

Odpada problem odkupienia Egipcjanina.

W GW33 można go zastąpić tanim Morganem (vs NEW); lub obrońcą BRI (vs HUD). Obie ekipy grają DGW34. Można też zagrać piątym slotem pomocy.

Spokój w trakcie BGW35.

Podsumowując, czekamy na oficjalny komunikat klubu i szykujemy plan B na wypadek kontuzji pachwiny. Trzeba też mieć świadomość, że nie będzie lepszego momentu na atak w OR niż następne dwie kolejki. Każdego gracza można zawsze odkupić.