Budżetowy piąty pomocnik

0
0

Nie tylko Alli.

Najpóźniej do piątku sprzedam Payeta. Straciłem tylko 0.1 ale dłużej czekać nie będę. Kluczowe będą konferencje bo oprócz Payeta w składzie potencjalne urazy mają VDV, Martial, Bellerin a Sanchez rzekomo słania się na nogach. Stąd albo kupię taniego piątego pomocnika aby wylać fundamenty pod zakup Aguero lub względnie Kane’a, albo kupię średniej klasy pomocnika, który wyręczy w GW13 Martiala/Sancheza. Dzisiaj o opcjach budżetowych. Kluczem jest cena, tak do 5.5 oraz miejsce w składzie. I tak:

tani1

Od wczorajszego meczu na Wembley bohaterem Anglików jest 19 letni Alli. W przypadku piątego pomocnika nie biorę pod uwagę kalendarza, ważne jest miejsce w wyjściowej 11 i potencjalne szanse na więcej niż standardowe 2 punkty. Alli (4.9) rozegrał do tej pory 763 minuty, strzelił dwa gole i w zasadzie jest idealnym piątym pomocnikiem. Pytanie czy utrzyma miejsce po powrocie Bentaleba i Masona, oraz czy w okolicach grudnia/stycznia nie będzie oszczędzany?

Naturalnym zastępcą Payeta wydaje się Lanzini. 21 strzałów na bramkę, z tego 3 gole i raczej pewne miejsce u Bilicka. 5.3 to jeszcze akurat tylko może warto zobaczyć ile na kontuzji Payeta stracą Młoty. Kluczowe są również kolejki 14 oraz 17-19 kiedy Mahrez grać będzie trudne mecze a punktów szukałbym właśnie w tanich różnicach. Lanzini gra wówczas z: WBA oraz swa – avl – SOU. Przyzwoicie.

King 4.6 to zapchaj dziura (tańszy jest jeszcze Surman 4.3) ale w trakcie 500 minut na boisku strzelał aż 12 razy. Kibice BOU są podzieleni. Od najgorszy zawodnik Bournemouth po potencjał i ustawienie OOP. Statsami imponuje Drinkwater 4.5 ale dublujemy Mahreza i u większości Vardy’ego. Davis 4.8 to 2 gole ale tylko 5 oddanych strzałów. Oraz 0 asyst przy aż 22 stworzonych szansach.

Drugie zestawienie:

tani2

O Ritchie wiemy w zasadzie wszystko. Potencjał, talent i tylko 2 gole przy cenie 5.6. To dużo jak na piątego pomocnika. Tańszy jest Morrison 4.8 ale trudno mi zestawić w jednym zdaniu: WBA i punkty w ofensywie. Sissoko 5.7 to taki tańszy Wijnaldum. Ładne cyfry, 0 goli. Awans na EURO 2016 Irlandii załatwił Walters. W FPL wart 5.8. Hipsterskim wyborem będzie Zaha 5.3. Dwie następne kolejki ma bardzo korzystne, w kluczowych 17-19 gra z sto-bou – SWA. Przyzwoicie.

Ominąłem Lingarda 4.5 (do tej pory tylko 171 minut na boisku), M’Vile 5.0 (2 bramki, 1 asysta ale to wciąż Sunderland) i kilku defensywnych pomocników z półki 2 punkty i kartki.