Szukamy najlepszej opcji na ostatni slot obrony w cenie 4.0.

Rozpoczynamy prezentację zawodników od budżetowych obrońców. W tym roku będzie nam bardzo brakować Lorda, ale miejmy nadzieję, że znajdzie się ktoś kto wybije się choć odrobinę i będzie dobrą opcją na naszą ławkę.

Bernardo (BHA)

Lewy obrońca mew. W zeszłym sezonie zagrał w 14 spotkaniach (7 razy w wyjściowej jedenastce). Raczej bez szans na pierwszy skład, dopóki zdrowy jest Burn, ale minuty powinien dostawać. W meczu przedsezonowym z Chelsea zagrał 25 minut z ławki. Nie ma chyba jednak sensu blokować sobie ostatniego miejsca dla Brighton, jeżeli ktoś gra bramkarzami Ryan i Button. Jeżeli nie, to do obserwacji.
GW1-GW6: CHE-new-MUN-eve-cry-WBA


Douglas (LEE)

Trzeci wybór na lewej obronie za Dallasem i Alioskim. W ubiegłym sezonie zagrał w 15 spotkaniach, z czego w 6 w pierwszym składzie (644 minuty). Kilka razy dostanie szansę, ale na pierwszy skład nie ma co liczyć.
GW1-GW6: liv-FUL-shu-MCI-WOL-avl


Mitchell (CRY)

Powinien zastąpić PVA, do momentu powrotu holendra po kontuzji. Ma 20 lat i zagrał w trzech meczach przedsezonowych (w każdym po 70 minut). W ubiegłym roku wystąpił tylko w 4 spotkaniach z czego w dwóch w pierwszej jedenastce (po kontuzji PVA). Na chwilę obecną najpewniejszy DEF za 4.0 który zagra od początku sezonu.
GW1-GW6: SOU-mun-EVE-che-BHA-ful


Ferguson (CRY)

Ma 19 lat i przyszedł z Wes Brom. Wraca po kontuzji kolana. Gra zarówno na lewej jak i prawej obronie. Miał być nowym Wan-Bissaką i miał zastąpić PVA lub rywalizować z Wardem na prawej stronie jednak nie doszedł jeszcze do pełnej sprawności i nie zdążył zadebiutować w Palace. Przed kontuzją wystąpił w 21 spotkaniach West Brom (wszystkie w pierwszym składzie). Strzelił jednego gola i zaliczył jedną asystę. Do obserwacji na początku sezonu, kiedy już wydobrzeje.
GW1-GW6: SOU-mun-EVE-che-BHA-ful


Williams (LIV)

19 letni pierwszy zmiennik TAA. Zagra, jeśli Trent będzie kontuzjowany, albo będzie pauzować za kartki. Zagrał od pierwszych minut w dwóch meczach przedsezonowych i w meczu o Tarczę z Arsenalem, ale tylko dlatego, że Trent leczył uraz. Można mieć tylko trzech LIV, więc decyzja jest prosta, chociaż jego posiadanie to aktualnie 5.4%.
GW1-GW6: LEE-che-ARS-avl-eve-SHU


Johnson (WHU)

20 lat, zmiennik Fredericksa na prawej stronie. Analogicznie do Williamsa, zagra jeżeli jego starszy kolega będzie kontuzjowany, lub będzie pauzować za kartki.
GW1-GW6: NEW-ars-WOL-lei-tot-MCI


Struijk (LEE)

W ubiegłym sezonie otrzymywał bardzo mało szans, jednak Ben White, który był etatowym stoperem wrócił z wypożyczenia do Brighton i podpisał nowy kontrakt. Do obserwacji, ale Leeds ma jeszcze kogoś sprowadzić na jego pozycję.
GW1-GW6: liv-FUL-shu-MCI-WOL-avl

Podsumowując, jest kilka opcji w cenie 4.0 na pozycji obrońcy. Najpewniejszą jest Mitchell, jednak tylko do powrotu PVA po kontuzji. Ferguson do obserwacji, kiedy również się wyleczy i w końcu zadebiutuje w Palace.

Patrzymy również ile minut będzie dostawać Struijk. Reszta raczej bez szans na regularną grę od pierwszej minuty. Wszyscy są zmiennikami i zagrają w razie kontuzji lub kartek kolegów z drużyny. Decyzja będzie trudna. Powodzenia w dobrych wyborach.