Home FANTASY PREMIER LEAGUE Borini czy Naismith?

Borini czy Naismith?

2
0

Jakos tak zakończył się poprzedni sezon ze zespoły z pierwszej 8 podzieliły się w pary, Manchester razy dwa, Arsenal i Tottenham przed sezonem 2012/2013 , 2 niespodzianki poprzedniego sezonu,  teraz przyszedł czas na parę z miejsc 7 i 8. Zacznę od tego zespołu który zrobił więcej zamieszania w przerwie letniej.

W poprzednim sezonie Liverpool był zaliczany do BIG 4, szybko zostało to zweryfikowane i na koniec poprzednich rozgrywek Liverpool znalazł się na 8 miejscu w Premier League. Aby powrócić do lat świetności klubu, postanowiono pożegnać się z Dalglishem i zatrudniono 39 letniego Brendana Rodgersa  którego Swansea w pierwszym sezonie zrobiła ogromne wrażenie w Premier League.

 Jak słyszę hasło Tiki Taka to widzę te małe mróweczki Katalońskie, które wymieniają tysiąc podań w jednym meczu, średnia wzrostu to 170 ;). Czy to samo Rodgers zrobi w Liverpoolu.

Jeżeli rzeczywiście ustawienie The Reds, będzie tak wygladalo to podstawowy skład powinien wyglądać tak( kolejność według stref)

Reina- Skrtel-Agger(Carragher)-Lucas Leiva-Jose Enrique-Johnson-Gerrard-Adam-Suarez-Borini-Carroll?

w dwóch pierwszych meczach przed sezonowych grali ustawieniem 4-3-3, czyli wychodzi na to ze się zgadza.

Ciekawa rywalizacja będzie w strefie 6 i 7, ja wystawiłem w pierwszej XI Suarez-Borini-Carroll. Z tej trojki Suarez po poprzednim sezonie powinien mieć pewne miejsce, Borini tez jako nowy zakup. Zostaje Carroll który codziennie ląduje w innym klubie według gazet Angielskich przynajmniej. Kto w jego miejsce?

Do Liverpoolu z wypożyczenia wrócił Joe Cole, fajny sezon w Lille zdobył 4 bramki i miał 5 asyst. Zapowiada walkę o pierwszy skald. Na ławce zostaje tez Steward Downing( kosztował LFC 20 mln funtów), miał w poprzednim sezonie 2 asysty, jeżeli wywalczy pierwszy skład to można się zastanowić nad nim. Sezon wcześniej miał 9 bramek i 7 asyst, koszt to 6,5 mln FPL.

Następny zawodnik, który będzie walczył o pierwszy skład to Jordan Henderson, ten   kosztował 15 mln funtów, ugrał w poprzednim sezonie 2 gole i 2 asysty ( koszt 6 mln FPL).

Oczywiście należy pamiętać, ze jest jeszcze Craig Bellamy(6 bramkę, 3 asysty, koszt 6,5 mln FPL )  którego możemy obserwować na Olimpiadzie w TEAM GB.

Ja do swojego składu na dziś decyduje się na dwóch zawodników Skrtel ( 6 mln FPL) w obronie i w pomocy najlepszy zawodnik Angielski na EURO2012 Gerrard ( 9,5 mln FPL)

Liverpool FC od tego sezonu będzie występował w strojach firmy Warrior,

a tak wygląda trzeci zestaw koszulek

a co słychać na Goodison Park?

mogę napisać ze to ubogi krewny? chyba mogę. W porównaniu do ilości wydanych pieniędzy przez klub a Anfield na pewno. Everton podtrzymuje swoja politykę transferowa i kasa z transferów od 4 sezonów musi wyjść na plus. Everton jest jedynym zespołem z pierwszej 8, który narzeka na brak funduszy.

W poprzednim sezonie kupili Jelevica, z miejsca wywalczył podstawowa XI, w tym sezonie pozyskano za darmo partnera Jelavica z Glasgow Rangers( cały czas jest w szoku jak widzę third division przy tej nazwie) napastnika, Stevena Naismitha.

Sezon 2010/2011 to 31 meczy 11 bramek i 9 asyst dla Rangers, 2011/2012 11 meczy ( kontuzja) 9 bramek, 2 asysty. Dwie z tych bramek strzelił przeciwko Celtic Glasgow.

Everton za 5 mln funtow zapłacone za Jelavica w poprzednim sezonie zrobił dobra linie ataku. Na filmiku, polecam z dźwiękiem The XX, co chwile widać z 9 Jelavica

mój watch list Evertonu

 

Everton od nowego sezonu będzie występował w strojach NIKE

Patrząc na transfery Liverpoolu i Evertonu z poprzednich sezonów, ciekawy jestem, który zawodnik zrobi większą ilość pkt w Fantasy Premier League,  Borini czy Naismith?

 

ps, zdjęcie ze stref gry Liverpoolu pobrałem z http://www.eplindex.com/, można zapoznać się tam dokładnie z opisem tych stref.

2 komentarze

  1. JM

    30 lipca, 2012 at 8:31 am

    W Evertonie troszke bida w pomocy się zrobiła 🙁 Może mieć to duży wpływ na grę Naismitha. Zresztą cholera wie czy po tak ciężkiej kontuzji dojdzie do podobnej formy jaką miał w Rangersach.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *