Home FANTASY PREMIER LEAGUE Bony w City – trailer

Bony w City – trailer

0
0

Kiedy w końcu okazało się że Bony przechodzi do City miałem dużą ochotę napisać post o tym co ten transfer zmieni w City. Jednak na dziś nie zmienia on nic. No prawie nic.

Bony wyjechał na Puchar Afryki i można zakładać że spędzie tam czas do samego końca czyli do 20 lutego. Szybki rzut oka na kalendarz i wychodzi na to że wróci gdzieś na GW27 28. To już inne czasy mogą być wtedy w City. Kun może być połamany, Dzeko/Jovetic zmienią klub i kilka innych historii które napisze życie.  Zamroźmy go na chwilę

Bony

Na dziś transfer Bonego ma wpływ na nasze transfery w sensie technicznym i na grę Swansea.

Jeżeli trzymałeś Bonego w składzie do dziś to w momencie kiedy wpłyną papiery do pani Moneypenny jego koszulka zmieni się na błękitna koszulkę City. Jeżeli do tego miałeś 3 zawodników City np Aguero -Silva -Clichy to masz problem z transferami. Max 3 zawodników z jednej drużyny zostanie od Ciebie wyegzekwowane w momencie kiedy będziesz robił transfery. Po prostu, w momencie kiedy chcesz zatwierdzić transfer Twój skład może mieć 3 zawodników z City. Pewnie nie będzie dużo takich przypadków bo Bony poszedł w odstawkę jakiś czas temu ale może komuś się przyda taka wiedza na przyszłość.

Jak duża dziura zostaje po Bonym w Swansea? Patrząc po liczbach to duża. 34% bramek tego sezonu Premier League zdobył właśnie Bony. To na parę Bony/Siggi liczyliśmy patrząc na Swansea. Pierwszy miał strzelać, drugi miał podawać. Do kogo teraz będzie podawał Islandczyk?

Plotki mówią o tym że Cisse, zobaczymy co z tym $$$ zrobią włodarze Swansea. Na dziś do wyboru jest Gomis. Czy teraz pod nieobecność Wilifreda wykorzysta szansę? JA osobiście spodziewałem się o wiele więcej po tym zawodniku. Może nie dostawał za wiele minut do gry, raptem 676 w całym sezonie ale ostatnie dwa mecze zagrał po 90 minut i na nich chciałbym się skupić.

W meczach z QPR i WHU Gomis oddał 14 strzałów na bramkę przeciwnika. 9 strzałów z pola karnego. 5 strzałów było z główki a z tych 5 aż 4 były po stałym fragmencie gry. 3 strzały zostały zablokowane. Wychodzi na to że oddawał strzał do 13.6 minuty! Do tego 4 razy stworzył sytuacje strzelecką dla kolegów z drużyny. W meczu przeciwko WHU na początku było info że to właśnie Francuz zdobył bramkę. Okazało się że zaliczył asystę przy OG.

Myślę że mogli sobie darować i zaliczyć asystę dla Islandczyka i bramkę Gomisa. Nie takie bramki zaliczali jako prawidłowy gol. Nie mniej, widać skąd te 4 strzały główką po stałym fragmencie gry. Dobrze wiedzieć również to że w tych dwóch ostatnich kolejkach Gomis miał największą ilośc strzałów na bramkę przeciwników.

Wygląda na to że transfer Bonego dał nam napastnika za 6.5 mln. Jeżeli jeszcze nie jesteśmy przekonani, bo to tylko suche liczby bez bramki ale bardzo możliwe że przez dwie najbliższe kolejki Gomis przekona nas do swojej osoby. Wtedy na GW25 i mecz z Sunderlandem u siebie będzie dobrym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *