Home FANTASY PREMIER LEAGUE Bez transferów?

Bez transferów?

5
0

Jeżeli nie musisz robić transferów a większość jest do tego zmuszona, to ich nie rób.

Takie motto powinno byc zapisane gdzieś w mądrościach Fantasy Premier League, do takiego spisu powinno sie zaglądać w chwilach zwątpienia aby ogarnąć cały świat FPL. Miałem plan, kupie za chwilę obrońców z Crystal Palace. Miałem przed 13 kolejką, los chciał że w tej 13 kolejce zdarzyło się kilka kontuzji, pokazały się pierwsze oznaki rotacji w składach Premier League i gdzieś z tyłu głowy trzeba mieć możliwe absencje z powodu kartek we własnym składzie.

boruc vs chelsea

Zdjęcie pokazuje moment w którym Boruc broniąc strzał Demby Ba nabawił się kontuzji. Jeszcze wczoraj nie było wiadomo jak poważna jest kontuzja, dziś okazało się że będzie to 6-8 tygodni poza grą. I w tym momencie zaczynają się schody dla niektórych. Kilku graczy ma TYLKO Boruca w składzie, to TYLKO oznacza że trzeba znaleźć bramkarza w niskiej cenie. Sprawdzałem bo sam mam Boruca i dla mnie najlepszy będzie Vito Mannone, 4,2 mln to mnie przekonuje. Przy kontuzji Polaka, wszyscy ci którzy mają obrońców z Southampton mogą czuć się zaniepokojeni. Jak w grze komputerowej, OVRdefence spada na łeb na szyję, do bramki wchodzi Paulo Gazzaniga. nie wiem, nie znam, Boruc też kiedyś musiał dostać szansę ale wolałbym widzieć Polaka w bramce przeciwko Benteke! niż Paulo Gazzaniga. Czyli jeden transfer zmarnowany na bramkarza? a pewnie nie było w planach takich ruchów tylko wszystko było zaplanowane na jakiegoś Aguero lub Suareza ewentualnie Ramseya 😛

Do tej kontuzji o czym było już wiadomo w niedzielę dochodzi kontuzja Sturridga, w tym wypadku też 6-8 tygodni poza grą. A dziś doszedł na żółto Kolo Toure, gracze którzy przewijali się w drużynach przeciwnych. Może mniej ostatnimi czasy ale pewnie gdzieś tam się jeszcze uchowali. Widzę kolejne wymuszone transfery.

Trzecia kwestia to rotacje i brak punktów od takich graczy jak Barkley i Januzaj. Wydaje się że ten pierwszy na dłużej może wypaść ze składu Evertonu. Deulofeu pokazał talent oszlifowany w La Masia, Januzaj dziś nie gra jutro może zagrać, loteria. Nie warto ryzykować następnej kolejki z graczem który nie wiadomo czy zagra. Zostaje jeszcze kwestia RVP, absencja z powodu kontuzji się przedłuża i punktów nie przybywa. Ulokowanie takiej kasy w jednym zawodniku który nie wiadomo czy wyjdzie też musi działać na wyobraźnie, z drugiej strony jeżeli wyjdzie to nie wiadomo co zrobi? Ciężki orzech do zgryzienia.

Na koniec, możliwe zawieszenie w najbliższych meczach. Jeżeli do 31 grudnia zawodnika z listy poniżej dostanie kartkę, wypada z następnej kolejki. Na nieszczęście mam tam trzech swoich zawodników i przy bardzo dużym niefarcie będę się świecił na czerwono przed 15 kolejką, łącznie z Borucem miałbym 4 piłkarzy!

Wilshere ARS 4
Agbonlahor AVL 4
Delph AVL 4
Westwood AVL 4
Ivanovic CHE 4
Barkley EVE 4
McCarthy EVE 4
Parker FUL 4
Javi García MCI 4
Rooney MUN 4
Valencia MUN 4
Cabaye NEW 4
Sissoko NEW 4
Turner NOR 4
Wanyama SOT 4
Cameron STO 4
Huth STO 4
Walters STO 4
Gardner SUN 4
Chico SWA 4
Rangel SWA 4
Paulinho TOT 4
Dawson TOT 4
Olsson WBA 4
Yacob WBA 4
Morrison WHM 4

Przy takim obrocie sprawy, trzeba pozostać w okopach. Czekać na rucha konkurencji i liczyć aby nie trafili w 10 w swoich posunięciach transferowych. Do tego zacznie się sprawdzanie czy nie ma żółtej kartki nasz zawodnik. Jesteśmy w takim momencie sezonu gdzie można dostać kilka strzałów znikąd praktycznie. Tylko czekać jak zaczną wchodzić gracze z ławki, ja mam tam jakieś dno co dobrze nie wróży. Zostało 24h na podjecie decyzji, udanych życzę!

5 komentarzy

 1. MONDRZEJEWSKITEAM!

  4 grudnia, 2013 at 2:49 pm

  Kolejka Suarezów:DD ciekawe jak to będzie..bo sam miałem na niego postawić..no ale niestety Zamuliłem…więc SERGIO pokaż co potrafisz:D oby nie jak w ostatnie kolejce…

  Reply

  • GRUWWA

   4 grudnia, 2013 at 3:20 pm

   Suarez x3, nie ma wyjścia 🙂

   Reply

 2. gruwwa

  4 grudnia, 2013 at 8:56 am

  Ravel Morrison dostaje tytuł idioty kolejki, gratulujemy!

  Reply

 3. gruwwa

  3 grudnia, 2013 at 11:59 am

  lepiej myśleć o FPL niż o jakiś głupotach 😛

  Reply

 4. garret

  2 grudnia, 2013 at 8:43 pm

  Moją najbliższa konkurencja to jakieś 48k graczy przede mną, stąd mam dużą nadzieję, że wielu z nich miało Boruca na bramce i Stu w ataku 🙂 Ta jeszcze blizsza, czyli z roboty jest mocno konwencjonalna i trudno każdemu odskoczyć. Jeden transfer wykonałem na gorąco wczoraj i dzisiaj od rana go żałuję. Szkoda, ze tak trudno nie myslec o FPL. Liczby, nazwiska, daty układają się we łbie ciągle we wku#wiające i przypominające o sobie ciągi. Przeklinam kolegę K. ze mnie w to wciągnął.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *