Home FANTASY PREMIER LEAGUE Begovic i księga rekordów Guinnessa

Begovic i księga rekordów Guinnessa

0
0

Nigdy nie zaglądałem do tej księgi ale myślę że Begovic jest mi najbliżej znanym człowiekiem który został tam wpisany.  Bardzo miło że został uhonorowany za swojego gola przeciwko Southampton z poprzedniego sezonu.

Dla przypomnienia w pierwszej minucie ( 12 sekunda) meczu trafił do bramki bronionej przez Boruca, właśnie w taki sposób.

Begovic vs Southampton

Myślałem że już zapomniałem o tym golu jednak dokładnie pamiętam kiedy to było. Bardzo liczyłem na CS od Boruca którego zakupiłem chwilę wcześniej. Widać że ściągam „szczęście” na CS dla moich zawodników ( patrz Krul vs CP). Begovic zniszczył marzenia tamtego sobotniego? poranka. Teraz został za to wpisany do księgi rekordów Guinnessa. Takie flashback w przerwie między kolejkami obecnego sezonu. Ale do rzeczy, Begovic przypomniał mi o jednym. Jak ładnie przejechałem się na Stoke w tym sezonie.

Po trzech pierwszych kolejkach sezonu mogę powiedzieć że jestem bardzo zaskoczony postawą Stoke. Kiedy spodziewałem się że będą olśniewali grą w ataku to wychodzi na to że należało inwestować w obronę tej drużyny. Myślę żę nie tylko ja się przejechałem na takim myśleniu. 270 minut rozegrane a najlepsi pomocnicy Stoke to N’Zonzi i Whelan, najgorsze w tym jest to że ten max to 7 i 6 pkt! Arnautovic, Odemwingie, Sidwell i Bojan razem ugrali 10 pkt. Tak własnie zraża się do niektórych zawodników. Również tak traci się na wartości drużyny. Zdobywanie bramek i asystowanie wzięli na siebie obrońcy Stoke.

Niestety nie jest to Cameron ( wróci 13 września do pierwszej XI?) w którym z powodu ceny wielu upatrywało swoją szansę. W jego miejsce za 4.5 mln gra Wilson, na stoperze niezastąpiony Shawcross. Na skrzydłach Bardsley i Pieters właśnie ta dwójka zaliczyła jedyne dwie asysty. Tak wyglądała pozycja tej dwójki w meczu z Hull. Bardsley na górze, Pieters na dole.

pieters bardsley

Jakieś wnioski? Obrońcy w roli bocznych pomocników, 3-5-2? wracając do całej czwórki obrońców. Widać, Bardsley gra bliżej bramki przeciwnika, więcej strzałów. Pieters dalej, więcej szans stworzonych. Do tego, Bardsley ma 10 wrzutek, Pieters 8 wrzutek. Tak to wygląda na liczbach.

stoke defence

Para środkowych obrońców też robi swoje. Myślałem że 4 strzały Shawcrossa na bramkę to będą strzały z główki, jednak nie, żaden z nich nie był oddany głową. 3 z nich jednak były przy stałych fragmentach tak jak dwa strzały Wilsona, obydwa z główki.

Podsumowując obronę Stoke, za 5.5 mln mamy Shawcrossa który niby uzbierał już tyle samo bramek co w dwóch poprzednich sezonach. Za 5.0 mln możemy kupić Bardselya z większą szansą na bramkę niż Pieters. Ten drugi to raczej opcja na asystę. 4.5 mln które wydamy na Wilsona to okazjonalna szansa na bramkę po stałym fragmencie a tak naprawdę liczenie na CS, ciekawe że dostał bonusa za mecz z Hull gdzie stracili bramkę. W zależności od zawartości portfela możemy wybrać jedną z czterech opcji do swojej obrony. Z tym że Wilson czeka na powrót Camerona po kontuzji…

Mam jednak w sobie cały czas przekonanie że ofensywa Stoke ma też coś do zaoferowania, po prostu patrzymy w złym kierunku. Ktoś się spodziewał że w pierwszym składzie na mecz z City wyjdą Crouch i Walters? Ja na pewno nie. Okazało się że to dalej są gracze pierwszego składu. Diouf ma tyle samo bramek co Roooney i Sturridge i o jedną więcej niż Lukaku. Moses jest dużym wzmocnieniem składu, wraca Assaidi dostępny za 4.9 mln. W poprzednim sezonie dostał tylko połowę sezonu teraz ma praktycznie cały aby pokazać swoje umiejętności. Coś jednak grał w Holandii że go kupili do LFC.

Jaki jest sense pisania o graczach Stoke? Bardzo prosty, ich nadchodzące mecze. Kalendarz może dać im wiatr w żagle. Od GW4 do GW12 takie mecze przed nimi LEI,qpr,NEW,sun,SWA,sot,WHM,tot,BUR. Można ugrać na tych meczach fajne punkty a te trzy pierwsze kolejki pokazały nam na kogo trzeba patrzeć kiedy spoglądamy w stronę Stoke. Na dziś, obrona do pierwszej XI, pomoc/atak na ławkę, jeżeli będą musieli wejść do składu mogą dać trochę więcej niż 2 pkt. Aha i Begovic też jakiś CS w tych meczach zaliczy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *