Home FANTASY PREMIER LEAGUE 10 lat później…

10 lat później…

6
0

Dokładnie 10 lat temu Wayne Rooney podpisał umowę z Manchesterem United. Dokładnie teraz ja mam z nim problem.

Problem mam ponieważ wstawiłem go do swojego składu w Fantasy Premier League. Dlaczego to zrobiłem? Ponieważ United w meczach przedsezonowych ograło wszystkich, Van Gaal wydawał się bardzo dobrym kandydatem na trenera United. Jego 3-5-2 było takie super i nie do powstrzymania. Przez to wszystko wydawało się że wystarczy wytypować 3 dowolnych graczy z United a punkty będą same wpadały do skarbonki. Rooneya zakupiło ponad 40% graczy Fantasy Premier League, jeżeli dotrzymali z nim do teraz to mają taki sam problem po tych 10 latach od czasu kiedy Rooney przeszedł do United. Za 10.5 mln dostaliśmy 3,7 pkt na mecz. Bardzo źle to wygląda. Jeszcze gdyby grał przeciwko LFC, CFC czy MCI to może byłoby to do zaakceptowania. Jednak z takimi meczami jakie były?

Patrze na mecze które Rooney rozegrał, wyglądam tych które przed nim i mam taki bałagan na strychu jakiego chyba jeszcze nie miałem. Trzy mecze jakie ma przed sobą United; QPR, lei, WHM i niby Rooney w tych meczach ponownie 3,7 pkt na mecz? W głowie się nie mieść aby coś takiego mogło się wydarzyć. Czy to jest odpowiedni czas aby sprzedać Rooneya? Wydaje mi się mimo wszystko nie. Na dużym ryzyku ale nie. Trzymając Rooneya czy innego zawodnika United ( Mata, RVP, Di Maria) trzeba wierzyć że, wróci Shaw, Rojo dostanie pozwolenie na pracę. Dany Blind Będzie grał tak samo jako podczas mistrzostw w Brazylii. Di Maria zgra się z kolegami a wszystko to przełoży się na lepsza grę United podczas GW4 – GW6. Jeżeli okaże się prawdą że RVP ma przejść operację to to również jest na plus dla Rooneya. Widać że nie są zgraną parą.

O ile w kwestii Rooneya nie miałem żadnych wątpliwości przed startem sezonu tak bardzo długo kombinowałem Sturridge czy Sterling? Źle wybrałem. Bardzo źle. Teraz wychodzi na to że Stu jest w takiej samej sytuacji jak Rooney. Tylko jego 3,3 pkt na mecz przy cenie 11.5 mln wygląda TRAGICZNIE. Nadchodzące mecze LFC również dobre jak United, chociaż patrząc w dłuższej perspektywie do 10 kolejki będą mieli łatwo. Jedynie derby z Evertonem są trudniejszym meczem. AVL,whm,EVE,WBA,qpr,HUL,new. I bardzo podobny ból głowy jak z Rooneyem, nie zacznie grać w tych meczach? Trudne do uwierzenia. Tylko w przypadku Stu, kusi aby wymienić na jakiegoś innego zawodnika LFC. Sterling? Henderson? Tyle oszczędzonej kasy którą można przeznaczyć na ciekawe ruchy…gdzieś z tyłu głowy w tych dwóch przypadkach siedzi ta myśl. Sprzedasz to zaczną strzelać. Sprzedasz to się odblokują. Głowa pęka od tych myśli.

Kiedy tak kombinuje z tą dwójką, sprzedać dwóch, jednego albo wytrzymać presję i nic nie robić, widzę Coste w niebieskiej koszulce Chelsea. Hiszpan ma formę na 8 pkt co kolejkę, 3 mecze , 4 bramki. Czego chcieć więcej? Pewnie tego aby w 3 najbliższych kolejkach grał równie dobrze. Czy jest to możliwe? Wydaje mi się że szanse są małe. Mecze Chelsea też będą cięższe od meczy United i LFC. Sprzedać Costę? Wiem że brzmi to jak herezja po takim meczu jak w sobotę albo pomyślisz że ta resztka słońca która się ostała mi zaszkodziła, jednak są dwa wyjścia z sytuacji. Albo Costa jest kolejnym RVP, Bale czy Suarezem, jest? albo zahamuje na chwilę z bramkami. Daleki jestem od sprzedaży Costy ale wydaje mi się że większe szanse ma Rooney i Stu na bramkę niż Costa. Oczywiście że odwołam się do liczb, tak to wygląda. Trzeba dodać 5 strzałów z dziś jakie oddał Stu. Jest potencjał.

costa vs stu vs roo

Takie myśli po 3 kolejnym słabym GW. Szukać przyszłości tam gdzie nic nie widać niż tam gdzie są jedyne sensowne punkty w drużynie. Trzeba pójść do lekarza od głowy w końcu? Ciekawe co by powiedziała moja szefowa  gdybym pojawił się z taką  predykcją na najbliższe kolejki. Myślę że zasłużyłbym na papier, pytanie czy byłby to papier z podwyżką czy z wypowiedzeniem? Garret użył karty, mi karta by nie pomogła w tym problemie. I tak bym siedział i myślał który z nich zagra dobre zawodny podczas 4 kolejki Fantasy Premier League. Przyszłość tych trzech zawodników w mojej drużynie jest do rozstrzygnięcia. Poczekam spokojnie dwa tygodnie. Tzn, dziś mi się wydaje że będzie spokojnie i że to będą dwa tygodnie. Dwa tygodnie to bardzo długo. Szkoda że nie można zamrozić składu raz w sezonie przed spadkiem cen. Bo nerwy krótkie w fpl u większości graczy, ceny szybko się zmieniają.  Każdy ma swoje problemy.  Jeden z  kolejnych rozwiązałem o tak.

Eriksen

Co?

ari gold

6 komentarzy

 1. Cohade

  31 sierpnia, 2014 at 11:18 pm

  To samo wczoraj powiedziałem Macie na pożegnanie.

  Reply

  • gruwwa

   1 września, 2014 at 9:15 am

   Każdy ma swojego Michu w zespole 😛

   Reply

 2. bQuiet

  31 sierpnia, 2014 at 8:55 pm

  łaska pańska na pstrym koniu jeździ ~~Eriksen

  Reply

  • gruwwa

   31 sierpnia, 2014 at 9:05 pm

   3 mecze bez asysty…drugi Michu.

   Reply

   • garret

    31 sierpnia, 2014 at 9:43 pm

    Badzmy obiektywni. Poczatek zeszłego sezonu Eriksen miał identyczny.

    Reply

    • gruwwa

     31 sierpnia, 2014 at 9:54 pm

     Racja, za to końcówka była dobra. Liczyłem na podtrzymanie serii, przeliczyłem się. Więc tak jak na obrazku 😛

     Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *