Home DECYZJE Sprzedajemy Mahreza?

Sprzedajemy Mahreza?

0
0

Artykuł z zakresu futurologii stosowanej.

Mahrez w składzie pierwszej kolejki gwarantował punkty i team value. Prawdopodobnie był naszym najlepszym strzałem od czasów duetu SAS i opaski Mignoleta na początku sezonu 2013/2014. Tyle, że w składach FPL nie ma świętych krów, wiem to ja, i wy również iż w którymś momencie sezonu sprzedamy Mahreza. Kusi to tym bardziej, że ma go niemal każdy aktywny menedżer. Jego bramka lub absencja robią nam koło pióra. Co więcej, przy aktualnie wykuwanym szablonie z Aguero, Pelle i Vardym oraz Payetem, Sanchezem, KDB/Silvą to właśnie 4 pomocnik oraz obrońcy stają się różnicą. Zatem sprzedajemy, czy nie?

NIE

1. Mahrez w chwili obecnej wart jest 6.5 mln. Zakładając posiadanie od GW1, przy początkowej wartości 5.5, sprzedając Algierczyka zarobimy na czysto 0.5. Dużo, ale jeżeli pomocnik Lisów ponownie stanie się niezbędny wydamy ok 6.5 – i ogólnie stracimy.

2. Kalendarz Leicester: sou – CP – wba – WAT – new – MUN – swa – CHE. Lisy już udowodniły, że strzelają kiedy chcą i komu chcą. Najbliższe kolejki, zwłaszcza GW10 – GW14 wyglądają atrakcyjne dla ofensywnie grającej drużyny Rainieriego.

3. Tani 4 pomocnik. Idealnie byłoby zastąpić Mahreza np. kimś z Crystal Palace ale po reaktywacji drogiej pomocy oraz kosztach posiadania Kuna i np. Pelle/Lukaku na 4 slot pozostaje mało kasy. Zwłaszcza, kiedy nr 5 jest kimś droższym niż Westwood.

4. Po przerwie forma może powrócić.

5. Mam inne problemy w drużynie, konkurencja również, zatem mało kto go szybko sprzeda.

TAK

1. Rotacja Rainierego. Początkowo nieobecność Mahreza w wyjściowej jedenastce GW8 tłumaczono niegroźnym urazem pachwiny, ale potem trener przyznał się do zmiany taktycznej spowodowanej słabszym występem Algierczyka w meczu z Arsenalem. WTF? Jeden gorszy mecz i zostawiasz na ławce najlepszego zawodnika zespołu? Lisa pustyni? Gościa, którego realna wartość rynkowa od sierpnia wzrosła 14 krotnie? Sodówka, panie Rainieri. Sodówka. Ale Norwich pokonali.

2. Posiadanie 54,1 %. Trafiony następca będzie konkretną różnicą w tabelach.

3. Pusty magazynek. Mahrez się wystrzelał a najlepsze występy ma już za sobą. Wątpię, ale wyjazd na stadion Świętych realnie wygląda jak kolejne 2 punkty. Crystal Palace również broni coraz lepiej. WBA na wyjazdach wiadomka.

4. Zysk. Maksimum 0.5. Trudno powiedzieć, kiedy casuale zaczną go wyprzedawać.

5. Ryzyko i emocje. Pójście pod prąd czasami może być potrzebnym punktem zwrotnym.

Reasumując. Pięć argumentów na tak. Tyle samo na nie. Ja nie sprzedam bo po prostu mam inne problemy w drużynie. W obronie rozkłada się Lovren, cuchnie już od dwóch kolejek a tłuste, złote muchy latają koło bramki. Berahino jest w ataku na warunkowym. Martial ma nad głową malutki znak zapytania. Tyle, że dzisiejsza deklaracja może nic nie znaczyć w przypadku poważniejszej kontuzji innego zawodnika, potrzeby późniejszego kombinowania lub chwilowej pomroczności jasnej. Tak czy inaczej Mahrez trafił na cenzurowaną listę i od GW9 będę mu się uważniej przyglądał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *