Home DECYZJE BGW26 i BGW28

BGW26 i BGW28

1

Kilka słów o pustych przebiegach w trakcie 26 i 28 kolejki.

Krótko i po żołniersku:

1. BGW to blank gameweek; kolejka w której pauzują drużyny biorące wciąż udział w angielskich pucharach jak EFL i FA Cup.

2. GW26, przez finał pucharu EFL, opuszczą zespoły: Manchester City, Manchester United, Southampton i Arsenal. Pozostałe spotkania bez zmian (tabelka prosto od kolegi Bena Crellina.)

ben

3.. Teraz drugi puchar – FA Cup. Dzięki zwycięstwu Fulham nad Hull City znamy już 6 ekip, które na pewno zagrają w BGW28: Bournemouth, Everton, Hull City, Swansea, WBA, West Ham. Oznacza to również, że ta szóstka to aktualnie jedyne pewniaki, które rozegrają oba BGW.

4. Tak wyglądają pary następnej fazy FA Cup:

Burnley v Lincoln City

Fulham v Tottenham Hotspur

Blackburn Rovers v Manchester United

Sutton United v Arsenal

Middlesbrough v Oxford United

Wolverhampton Wanderers v Chelsea

Huddersfield Town v Manchester City

Millwall v Derby County/Leicester City

Każda ekipa EPL, która przejdzie dalej z powodu ćwierćfinałów FA opuści BGW28 (tabelka prosto od kolegi Bena Crellina.).

ben2

Jak widzicie, jedyne pewniaki to spotkania Evertonu z WBA, Hull ze Swansea i Bournemouth z WHU.

5. Drużyny EPL, które odpadną w ćwierćfinale FA Cup, rozegrają prawdopodobnie DGW34. Reszta DGW37. To wciąż teoria, stąd gdybanie o DGW w styczniu przypomina rysowanie siusiaków kijem po plaży.

Jak się przygotować do BGW? Nie dać się zwariować. BGW26 to prosta sprawa; BGW28 to ławka najlepszych zawodników i grająca 10-11 pozostałych graczy. Warto w BGW28 wejść z 2 FT, tak aby szybko sprzątać i z powrotem wziąć sprzedanych zawodników z pauzujących ekip. Zwłaszcza, jeżeli wcześniej wykorzystało się drugą dziką kartę, a co za tym idzie, przygotowanie podwójnych kolejek zajmie więcej czasu.  Ceny pauzujących graczy powinny spaść – przed BGW28 prawdopodobnie ruszy paniczna, masowa wyprzedaż. Na ławce sadzamy natomiast zawodników, których posiadamy już bardzo długo, jak Sanchez albo Costa, takich na których stracimy team value i których sprzedaż po prostu się nie opłaca. Dobrze skrojona ekipa na BGW28 może nadgonić OR w mini ligach – pod warunkiem, że szablon z Evertonu, WHU czy WBA nie zawiedzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *