Kalendarz w styczniu dzielimy na pół, 10 drużyn zagra 3 spotkania w układzie 2 mecze wyjazdowe i jeden w domu. Drugie 10, dwa mecze dom i jeden wyjazd. Tak jak w tej tabelce poniżej

gw2123

Do pierwszej kategorii zaliczamy ekipy

ARS, CPL, EVE, LEI, MUN, NOR, SUN, WAT, WBA, WHM

do drugiej

AVL, BOU, CHE, LIV, MCI, NEW, SOT, STO, SWA, TOT

21-22-1

Arsenal – to nie jest najłatwiejszy kalendarz. Wyjazd na Anfield, później spotkanie z Butlandem i obroną Stoke aby zakończyć pierwszy miesiąc roku derbami z Chelsea. To są defensywy które traciły po 2 gole w 3 ostatnich meczach, Liverpool i Stoke w meczach u siebie a Chelsea na wyjeździe. Wiadomo że Ozil ma sezon życia ale to może być trochę za mało dla całego Arsenalu, raczej nie zobaczymy go na C w najbliższych meczach.

Crystal Palace – mamy łatwy mecz z Aston Villą która powoli dryfuje do Championship a później dwa bardzo ciężkie mecze z City i Spurs. Przy takiej grze jak z Chelsea widzę GW22, Kun na C, GW23 Kane na C. Oczywiście, jeżeli zawodnicy kontuzjowani powrócą do pełni formy to nie będzie tak prosto ale to raczej będzie mniejsza szansa na CS niż na 2 pkt u napastników.

Everton – City i Chelsea na wyjeździe, kilka głupich pomysłów mi się urodziło w głowie z tego tytułu. Przecież miałem nie robić głupot, miałem grać spokojnie i rozważnie. Prawie dwa tygodnie na to aby zdecydować czy Lukaku out?

Leicester – to już nie ten sam klub 😛 coś się skończyło, Mahrez zostanie w naszych składach jeszcze długo bo tani jest, ale jak widzieliśmy w 3 ostatnich meczach, siła ofensywna Lisów gdzieś się zapodziała. Powróci z Tottenhamem na wyjeździe lub ze Stoke u siebie? Jedyna dobra opcja aby zrobić kapitana to wyjazd na Aston Ville. Poza tym, kusi sprzedać, Vardy out na jakieś dwa tygodnie…

Manchester United – pisałem o tym że wróci Aguero i Costa a zupełnie zapomniałem o tym że jest jeszcze Rooney. W dwóch najbliższych kolejkach okażę się ile powrót Rooney i pozostałych graczy United jest wart dla FPL. Dwa mecze wyjazdowe gdzie gospodarze stracili w 3 ostatnich meczach tylko 2 bramki. Tutaj przy dobrej grze w defensywie DDG zapisze sobie kolejne CS.

Watford – Ighalo może zwolnić Koemana z Southampton. Ten niebywały przypadek kiedy drużyna Southampton wygrała z Arsenalem raczej się nie powtórzy, patrząc na to jak gra Ighalo, nie zdziwię się jeżeli strzeli pierwszego hattricka w Premier League.

West Ham United – Bournemouth na wyjeździe, do tego Newcastle na wyjeździe. Na papierze wydaje się że Payet in a do tego jeszcze jakiś obrońca do Młotów powinien zawitać do naszych składów. Kilka osób w Londynie nie może usnąć jak patrzy w tabelę, do tego Payet zdrowy.

2 mecze u siebie a jeden na wyjeździe, wrzucę jutro.

Sprawdź

Oczekiwania przed GW24

Strach ma wielkie oczy. …