Tak mi się wydaje że dopiero co zaczynaliśmy przygotowania do sezonu, a teraz za 4 kolejki będziemy mieli Święta Bożego Narodzenia. Szybko ten czas leci, szczególnie jeżeli odmierzmy go poprzez GW. Jaki mamy kalendarz na 4 najbliższe kolejki? Nie ma drużyny która rozegra dwa mecz z rzędu, u siebie albo na wyjeździe. Poza tym? Drużny z ciekawym kalendarzem na 4 najbliższe kolejki.

Watford avl,NOR,sun,LIV

ten kalendarz nie wygląda najgorzej. Można nawet powiedzieć że wygląda całkiem dobrze, dla tych którzy mają Gomeza w bramce i dla tych którzy mają kogoś z dwójki Ighalo/Deeney w ataku. Ighalo utracił gdzieś swoją skuteczność ostatnimi dniami. Tylko jeden celny strzał w dwóch ostatnich meczach. Teraz jest szansa że ją odzyska, mecze wyjazdowe mu służą.

Arsenal nor,SUN,avl,MCI

Taki sam kalendarz jak ten na górze. Tylko inny przeciwnik w 17 kolejce. A tak potężne obrony Norwich, Sunderlandu i Aston Villi. Zapowiada się że Ozil nie przestanie asystować przy bramkach Giroud. W obronie dalej będą CS? Myślę że tak, jeden słabszy występ z WBA mógł się zdarzyć, ot tak po prostu, gdyż gówno chodzi po ludziach. Najważniejsze pytanie, to samo od 4 ostatnich kolejek. Co zrobi Sanchez, może oddawać strzały może stwarzać sytuacje bramkowe ale punktu i tak zaliczy Ozil i Giroud. Nawet wywalczony karny nie dał mu asysty. Oby poszedł w ślady Barkleya, inaczej pójdę z nim na dno.

Tottenham CHE,wba,NEW,sot

Mieszane uczucia mam do tego kalendarza, z jednej strony odradzająca się obrony Chelsea i dwa wyjazdy gdzie mamy dobre defensywy czyli WBA i SOT. Nawet jeżeli Kane nie strzeli bramek w tych meczach, chociaż liczę na to że jednak coś wpadnie to mamy też Newcastle u siebie i mogę się spodziewać czegoś więcej niż 2 bramek 😉 Najbardziej liczę na mecz z Chelsea, to właśnie w spotkaniu przeciwko Chelsea w poprzednim sezonie Kane zaistniał na piłkarskiej mapie świata. Wygrana 5-3 z ekipą Mourinho poszła w świat, po dwóch bramkach Anglika.

Everton bou,CPL,nor,LEI

Pierwszy CS od 6 kolejki a przed nimi taki fajny kalendarz na następne czyste konta w obronie. Bournemouth na wyjeździe, tam nawet Newcastle ugrało zero z tyłu, do tego Norwich również na wyjeździe. Tani Galloway przy posiadaniu 1.7% jest ciekawą opcją do obrony. Do tego Seamus, zapowiedział się asysta w ostatniej kolejce i zaraz może być tego więcej. Poza tym stałe trio w ataku gdzie najważniejszy jest Lukaku.

Liverpool SWA,new,WBA,wat

Dobry kalendarz aby próbować wstawić więcej niż jednego ofensywnego zawodnika LFC do składu. Mamy 4 mecze w których możemy wystawiać graczy Liverpoolu na C i nie będzie to jakieś wielkie ryzyko. Wiadomo że Coutinho niszczy system w ostatnich meczach, Firmino powoli tworzy swoją historię w Premier League. Beneteke przy swojej małe liczbie minut ugrał dwie bramki i dwie asysty, wystarczająca ilość aby poważnie zastanowić się nad wstawieniem Belga do składu. Nawet jeżeli będzie zaczynał mecze na ławce rezerwowych.

United lei,WHM,bou,NOR

Mecz z Leicester to 11 mecz z rzędu w którym Vardy zdobędzie bramkę, ustanowi tym nowym rekord Premier League. 90 minuta, karny. Vardy vs DDG. Historia lubi takie momenty. Oczywiście Vardy strzela bramkę a piątkę przybija z nim nawet LVG. On wie że później zagra przeciwko WHM które bez Payeta jest do zatrzymania w ataku i nie będzie musiał znosić upokorzenia jak Wenger/Mourinho/Rodgers. Dalej to już z górki. Więc tak, jakoś obrony United + taki kalendarz powoduje chęć zdublowania obrony tej ekipy. Atak, jaki atak?

Chelsea tot,BOU,lei,SUN

Dwa ciężkie mecz na wyjeździe, szczególnie ten ze Spurs. Poza tym, dwa mecze u siebie w których Hazard będzie mógł zagrać takie dobre zawody jak z Norwich. Och, chociaż nie tylko on, Costa/Cesc/Willian do tego obrońcy ( pytanie tylko którzy?) mają przed sobą dobre momenty. Musi im się tylko chcieć.

West Ham WBA,mun,STO,swa

Gdyby Payet był w zdrów. Gdyby…jednak nie jest i nie wiemy kiedy Bilic zdoła , jeżeli w ogóle jest to możliwe, zasypać dziurę jaka zrobiła się pod nieobecność Francuza. Jednak za 5.4 mln Lanzini jest dobrą opcją jako uzupełnienie składu, np jeżeli szukamy kasy na Aguero.

City SOT,sto,SWA,ars

Kalendarz na podstawie którego zakup Aguero jest bardzo sensowny. Wróć, to jest kalendarz daje kolejny z setek plusów przy jego zakupie. Od czasu kiedy Argeńtyńczyk zdobył bramkę w sobotę możemy przestać spoglądać na mecze City w inny sposób niż , czy Kun gra? czy Kun zdobył bramkę? Lub ile bramek zdobył Aguero? ewentualnie czy już złapał kontuzję?

Sprawdź

Oczekiwania przed GW24

Strach ma wielkie oczy. …