Kolejkę zaczyna Alli vs WBA u siebie a kończy Ibra vs LFC u siebie.

Pozwólcie jednak, że zacznę od wyborów nie tyle oczywistych, co po prostu dobrych na ten GW.

Defoe – 3 napastnik tego sezonu i myślę że w top5 ten sezon zakończy. Może nie dostanie dwóch karnych jak z LFC ale i tak jest dobrą, niszową opcją na C w tej kolejce.

Payet – celne strzały na bramkę. W ostatnich 4 kolejkach, Alli oddał 8 celnych strzałów i zdobył 7 bramek! Payet oddał 7 celnych strzałów i piłka ani razu nie wpadła do bramki. To co robi Alli to jakaś anomalia, tak jak z Vardym w poprzednim sezonie. Payet w końcu trafi do bramki, czy będzie to z Palace? Jeżeli go trzymałeś tyle czasu w składzie, to pewnie dajesz mu ostatnią szansę w tym meczu. A to oznacza, że jesteś przekonany że ugra coś więcej niż 2 pkt.

Kane – proponuję sprawdzić jaką pozycję na boisku miał Kane w dwóch ostatnich meczach.. I zakładam że z WBA będzie grał tak jak z Watfordem a nie z Chelsea. Wnioski nasuwają się same.

Sanchez – można powiedzieć że średnia jest utrzymana, jak nie asysta to bramka. Co mecz to coś mu wpada. Jeżeli nie jest kapitanem naszych drużyn, to jest ok, bo taki zawodnik, który punktuje regularnie jest nam bardzo potrzebny. Szkoda tylko, że nie kosztuje jakieś 6-7 mln. Od zawodnika który kosztuje 11 mln, należy wymagać aby raz na 4 ? kolejki ugrał jakiś dwu cyfrowy wynik i to taki bliżej 2 z przodu. Sanchez lepiej gra na wyjazdach a teraz pojedzie do Walii. Oby nowy trener nie popsuł za bardzo obrony Swasnea i ta jeszcze w tej kolejce zagrała na swoim poziomie. Czyli 2-3 gole dla Sancheza.

Alli – ile ten gość może bramek zdobywać? I akurat teraz, kiedy można myśleć sobie, że w końcu się zatrzyma, dostaje mecz u siebie z WBA! A jakby tego było mało, to jeszcze ten mecz jest o 1230. Do kilku rzeczy mogę się przełamać w tym sezonie ale do wystawiania kapitana o 1330 w sobotę? Na to chyba nigdy się nie zdecyduję, no chyba że RVP/Suarez/Bale/Kun vs ostatnia drużyna w tabeli.

Ibra – mam go na C teraz. Może dlatego że nie cenię za bardzo obrony LFC, może dlatego że nie widać po nim zmęczenia materiału, może dlatego że 9 celnych strzałów na bramkę przeciwnika, to najwięcej w ostatnich 4 kolejkach? A może jest tak że lubię mieć kapitana w ostatnim spotkaniu kolejki? Ciężko mi ten wybór ubrać w jakieś sensowne usprawiedliwienie. Myślę , że z Ibrą na C będę miał fun do końca GW.

Każda bramka od Costy, to będzie miła niespodzianka. Tzn, nie będzie to coś niesamowitego, nawet może być tak że okaże się najlepszym wyborem na C. Bo przecież w formie jest , jednak jest kilku zawodników przed nim w tej koleje, którym warto oddać opaskę przed 1230 w sobotę.

Giroud – jak zobaczymy że kolega Garret wystawi go na C, to znaczy że koniec świata jest blisko. A przecież wszyscy wiemy że Giroud na C to jest dobry wybór w najbliższej kolejce.