Tak, wiem że jest poniedziałek ale muszę się jakoś wdrożyć do FPL po przerwie. Aby wrócić na właściwe tory, najlepszym sposobem będzie wybór C. Na pierwszy rzut oka, to Defoe jest opcją którą bym wybrał, gdybym miał Defoe a że nie mam , to trzeba poszukać kapitana* gdzie indziej.

Zanim popatrzymy spoglądać w księżyc i tam zaczniemy szukać podpowiedzi co do wyboru C. Może warto sprawdzić , co też ciekawego mówią liczby o zawodnikach w ostatnich 4 kolejkach?

8 celnych strzałów na bramkę przeciwnika. Nie w jednym spotkaniu czy w dwóch. W 4 spotkaniach, 8 celnych strzałów. To jest nasza szansa na bramkę. Pamiętacie zasadę w piłce? Kto nie strzela, ten nie zdobywa bramek.

Mamy 5 zawodników którzy mogą się poszczycić takim osiągnięciem. Hazard, Austin, Aguero, Firmino i Ibra. Ibra odpada w tej kolejce, tak więc pod uwagę możemy brać 4 z 5 zawodników z największa liczbą celnych strzałów na bramkę przeciwnika.

Hazard – wyjazd do Middlesbrough. Łatwy mecz? Możliwe że dla drużyny Chelsea wszytko jest i będzie łatwe już do końca sezonu. Jednak, Boro w 4 ostatnich kolejkach, tylko 2 bramki stracone, 2 CS, 2 remisy ( Arsenal i City). Gdyby tak wyciągnąć średnią, to Hazard ugra całe 2 pkt. Jednak, nie patrząc z jakim przeciwnikiem zagra Belg, tylko na jego formę, to niedzielne popołudnie może należeć do tych udanych.

Austin – czy ktoś może wie, dlaczego to Vardy a nie Austin dostał powołanie na kadrę? A teraz do wyboru C. Myślę, że to będzie bardzo ciekawy mecz w którym bramki posypią się gęsto. Liverpool i Southampton to drużyny które oddają najwięcej strzałów w Premier League a przy okazji , gra obrona tych drużyn ie spisuje się najlepiej. Coś w myśl zasady, stracona bramka? Odrobi się..Tak więc, kiedy takie dwa, bardzo ofensywnie nastawione drużyny, spotkają się na swoje drodze, może spodziewać się gradu bramek. A Austin, że oddaje najwięcej celnych strzałów na bramkę, jest wysoko w moim predyktorze na bramkę w GW12.

Firmino – z tego samego powodu co Austin ale nie sposób pisać o Firmino bez Mane czy Coutinho. Na tym etapie sezonu, sprawa jest dosyć prosta. Masz któregoś z tej trójki? Możesz dać opaskę i liczyć na to że jeden z tych ponad 30 strzałów na mecz, wpadnie do bramki i przy okazji, ten strzał odda Twój zawodnik.

Aguero – jeżeli liczba strzałów jest taka sama jak wspomnianej piątki, to jest jedna rzecz jaka odróżnia Aguero od pozostałych konkurentów, gra obronna przeciwnika. 11 bramek straconych przez drużynę Palace w 4 ostatnich meczach. 3 niewymuszone błędy w obronie z czego padła 1 bramka. Kiedyś przyjdzie jakiś trener , który połączy grę defensywną jaką wdrożył Tony Pulis i ofensywną Pardew, Seba Frei będzie wtedy zadowolony.
Patrzę na swój skład i wiedzę że mam Kuna na C. Pewnie z przyzwyczajenia, to własnie jego ustawiłem na C zaraz po GW11 i nie wiem czy tak nie zostanie do końca.

Co tam jeszcze jest ciekawego? 6 błędów w obronie graczy Swansea i 2 bramki stracone po tych błędach. To jest jakaś informacja, która może spowodować że Lukaku wyląduje na C. Chociaż jak patrzę na liczby Lukaku czy też całego Evertonu to nie jestem zachwycony takim wyborem.

Oczywiście jest tez Allen, czy tez całe Stoke które zagra u siebie z Bournemouth albo Defoe…60% bramek Sunderlandu to jego bramki. Jeżeli widzisz piłkę w bramce Hull w najbliższym spotkaniu tych drużyn, to pewnie wpadła tam, po strzale Defoe.

Na poniedziałek, Vokes. Zawodnik, który powoduje że CS WBA nie jest już taki pewny w poniedziałkowy wieczór. Życie miałoby takie piękne a tutaj się okazuje że w Burnley jest życie bez Greya. Jest ktoś kto zdobywa 3 bramki w 4 spotkaniach. Pozdrawiam wszystkich którzy wystawią go na C.

* pomijam graczy Spurs, bo oni olewają nas, więc ja nie będę pisał o nich.

  • Potrójny kapitan GW37

    W top10k 38,1% użyło TC, pozostali czekają na DGW37 aby kliknąć TC i zacząć atak na z góry…
  • Kapitan GW36

    Pierwsze dwa miejsca zarezerwowana dla dwójki Salah – Kane. Kto będzie poza podium? …
  • Kapitan GW35

    Nie ilość a jakość. Hasło, które już raz przerabialiśmy w tym sezonie. Wtedy nawet taki go…
Load More In KAPITAN

Sprawdź

McDonald’s FIFA World Cup Fantasy – wnioski po 1 rundzie

W pierwszej rundzie pozostały jeszcze dwa spotkania, w tym wielce wyczekiwane starcie Kolu…