You can have them all!

Krótki tydzień, ale chyba nam się udało. Wszystkie wpisy zamknęliśmy w 2 dni. Został ostatni. To był bardzo trudny wybór, ale to taka kolejka.

W bramce Fabiański (4.5) – szanse na CS (42%). Liczymy na sejvy i podtrzymanie dobrej formy. Co prawda Cardiff groźniejsze niż Sroki, ale Fabian to klasa sama w sobie.

W obronie tanio, żeby pomieścić droższe opcje w ataku:

Gomez (5.1) – wygląda na dość odpornego na rotację, gdyż raz występuje na środku, a raz na prawej stronie. Zagrać powinien, tym bardziej, że usiadł już z Watfordem 2 kolejki temu. Dla LFC utrzymanie czystego konto z Burnley to obowiązek. Szanse – 53%.

Digne (4.9) – gol Origiego zabrał mu 9 punktów. Patrząc, że Francuz był najlepszym zawodnikiem The Toffees w meczu z LFC i jego wrzutka do Miny powinna poskutkować asystą, to teraz (już naprawdę) czekamy na nieuniknione – 12 pkt Digne w tej kolejce. Szanse na CS vs Newcastle – 49%.

Foyth (5.0) – przy zawieszeniu Verta i kontuzji Sancheza, skład obok Aldiego pewny na 99%. Młody Argentyńczyk ma zaufanie Pochettino i jeśli zebrał pochwały po porażce z Arsenalem, to składu stracić nie powinien. Szanse na CS – 48%.

W pomocy:

Salah (13.0) – wiem, że 13 baniek to dużo i w zakresie Points per Million Salah nie jest najlepszą inwestycją, ale… to Burnley. Gracze Dyche’a pozwolili Palace na oddanie 29 strzałów. Wjazd w ich pole karne należy do najłatwiejszych w lidze. Potencjalna absencja Mane, wzmacnia jeszcze bardziej kapitańskie aspiracje Salaha. Aczkolwiek ponad 60k managerów sprzedało go przed Burnley. Czy Salah da więcej punktów w tej kolejce niż Kane, czy Auba w pakiecie z hitem? Matematyka mówi, że tak.

David Silva (8.7) – rest przeciwko Bournemouth implikuje jego start na 99% przeciwko Watfordowi. W tym tygodniu szczególnie ryzyko rotacji jest spore, ale trzeba je mitygować. Gramy dalej zawodnikami City, (w 6 meczach wyjazdowych ani razu nie przegrali strzelając 13 goli i tracąc tylko jednego), zapewniając sobie jednocześnie zdrową i grającą ławkę. Silva, odliczając jego 13-minutowe wejście z ławki w ostatnim spotkaniu (1 pkt), notuje średnią 6.6 PPM w tym sezonie, więc jeśli zawiódł nas (i was) poprzednio, to teraz dajmy mu szansę na rehabilitację.

Siggy (7.5) – Newcastle właśnie straciło z WHU 3 gole u siebie, zaś potencjał ofensywny Evertonu jest w mojej opinii większy niż Młotów. Z LFC był to dopiero trzeci mecz Gylfiego bez punktów od GW 3, co dobrze wróży przed meczem z zespołem Beniteza. Niszowy wybór Bloga nr 1, melduje się w Drużynie.

Anderson (7.1) – kosztem Arniego w Drużynie, ale jego liczby i forma pokazują, że teraz to Felipe jest nr 1 wśród Młotów. Najwięcej strzałów w ostatnich 4 meczach, najwięcej z boxa i najwięcej szans stworzonych w ekpie WHU. 4 gole w tym czasie. Piąty będzie z Cardiff?

W ataku:

Kane (12.4) – Kane ma niezłą formę, ostatnio hatty przeciwko Świętym. Ponadto tylko 3 zespoły straciły więcej goli niż Southampton w tym sezonie. Grali co prawda z mocnymi, ale City wbiło im 6, a LFC i Chelsea po 3 bramki. Ciężko więc przypuszczać, że mecz skończy jest różnicą mniejszą niż 2 gole. Liczby Kane zaś bardzo mocne. 48 strzałów (35 celnych) i walka (jak co roku) o koron,.

Auba (11.1) – najwięcej goli w lidze, najwięcej punktów wśród napastników, a naprzeciwko (przetrzebiona kontuzjami) obrona United. Gracze Mou, co prawda, tylko raz stracili więcej niż 3 gole u siebie (strzelił je Tottenham), ale Arsenal spokojnie może ten wynik powtórzyć.

Murray (6.7) – 6 goli w 7 meczach u siebie i niszowy wybór Bloga nr 2.

Na ławce, gotowi do wejścia, budżetowi gracze z meczami domowymi: Charlie Daniels (4.2), Bernardo z Brighton (4.2) oraz Arthur Masuaku (4.3) i… turystycznie Hamer (4.0).

Zostało jeszcze najważniejsze…

Kane na C w Drużynie Bloga! To też nie było takie proste, ale skoro historia i Święci bez managera, dali podstawy do takiej decyzji, to niezła forma strzelecka (plus forma Spurs) przeważyła szalę na korzyść Harry’ego (kosztem Mo).

Udanego wtorkowego wieczoru! Pozdro!

Fan piłki nożnej od urodzenia. Hobbistycznie zajmuje się układaniem kostki Guardioli 😉