Przykra historia Brazylijczyka, kosztowała mnie -4 pkt i chyba jakieś 0.2 mln. FPL informuje że Brazylijczyka sprzedało już 400k graczy.

Znalazłem taki obrazek w necie. Poluzuje on, gdzie idą transfery, po sprzedaży Coutinho?

cou-out

Jak widać, Siggy cieszy się największą popularnością. Mnie to nie dziwi, bo taniej jest. W dodatku , forma Islandczyka jest na tyle przekonująca aby taki transfer zrobić. Chyba ta pogrubiona kreska na prawo, w kierunku Mane i Yaya , wskazuje że to oni są jako top 2 i 3 w tej układance? Mane również rozumiem, 6 bramek, 3 asysty. W FPL, to jest taki sam poziom punktowy co Brazylijczycy z LFC. Yaya Toure? Naprawdę? Yaya Toure który nie wiadomo dlaczego nagle gra w pierwszym składzie?

Po lewej stronie od Mane , jest grupa zawodników, którzy uruchomili karuzelę transferową. To oni, Snody, Fer czy Zaha, powodują że Kane jest najczęściej kupowanym napastnikiem w tej kolejce? Zapewne, Lukaku i jego forma, jest tutaj pomocna. Jednak, jeżeli komuś brakowało do zakupu Kane i miał Coutinho w składzie, to zakup Zahy i Phillipsa, wydaje mi się ok. Pkt/cena, to musi być bardzo przyjemny wskaźnik u tej dwójki. Snody, to już chyba nie to, tak samo jak Arni. Co tam robi Gündogan?

Dalej w lewo, Pedro. Gość którego kupiłem i ja. Bardziej z myślą o GW15 i dalej, niż o tej najbliższej kolejce. Chociaż nie lubię tak grać, to jednak uznałem ten ruch za sensowny. Zostało mi trochę kasy w banku, może nawet uda się kupić Costę w najbliższym czasie lub wzmocnić obronę w postaci Alonso. Od czegoś trzeba było zacząć i tym początkiem jest Pedro. Eriksen, gdyby nie Kane w moim składzie, to może bym go zakupił. Piszę może, bo wiecie jak jest. Nie po drodze nam z Duńczykiem. Chociaż, kibicuje aby zdobył teraz jakieś punkty. Dwa mecze z punktami pod rząd? Rzucą się na niego, szczególnie że po United mecze łatwe a wtedy on dalej swoje 2 pkt, 1 pkt…Firmino, sprawa wydaje się oczywista. Liczba graczy LFC musi się zgadzać. W związku z tym, bardziej zastanawia mnie ten którego tutaj brakuje. Milner nie jest ujęty na tym diagramie a przecież karne należą do niego. Karne które co jakiś czas dostaje, wykorzystuje, zdobywa pkt. Cena bardzo dobra. długo myślałem czy to nie on, ma się znaleźć w mojej drużynie.

Hazard to pewnie taka sama opcja, jak z Pedro u mnie. Możliwe że był plany na GW15 ale życie chciało inaczej. Jak trzeba sprzedać Coutinho, to Hazard wydaje się sensowną opcją. O kolejkę za wcześnie, bardzo prawdopodobne,los tak chciał. Trzeba się dostosować.

Lallana, zaraz po kontuzji? Pewny jest na 100% że zagra? bez sensu…Redmond , gdzieś tam w oddali się pokazuje. Kalendarz mówi ok, z sensem, forma mówi, to nie jest najlepszy wybór. Walcott za 7.9 , z trochę słabszą formą ostatnio ale z fajnym kalendarzem, why not?

Na samym dole jest Sanchez i rzeczywiście, to jest jeden z lepszych kierunków w tym momencie. Na szczęście, jego cena jest na tyle wysoka, że nie każdy może sobie pozwolić na taki ruch. Sanchez zdrowy i w formie , to opcja na dużą ilość punktów. Panowie z FPL, a kalendarzu aż na 5 wrzuli mu City , dla mnie to jest to najwyżej 3+/4- w def a tak do końca LUTEGO2017, z górki. Jak to w Premier League bywa.

Opowieść o Mahrezie daruję sobie, Z tych którzy pozostali, sensownie wygląda Alli. Tylko dlatego, że ma jakiś tam kalendarz przed sobą.

Sprawdź

11 szablonowych zawodników na 3 ostatnie kolejki

Powoli zamykamy sezon. …