Krótkie przypomnienie tego co nas czeka w fazie pucharowej po stronie regulaminu.

Najważniejsze, transfery, zgodnie z regulaminem. Przed fazą pucharową, mamy dowolną ilość transferów, czyli używamy dzikiej karty z automatu. Następnie idziemy zgodnie z tabelką.

1/4: 4,
1/2: 6,
Final: 6

Mam wrażenie że w tym momencie kończy się czas dla niedzielnych graczy. Tutaj nie dość że musimy wstawić do składu najlepiej punktujących zawodników, to na dokładkę, trzeba wybrać tych którzy przejdą do następnej rudny. Przynajmniej do tej 1/4, 4 darmowe transfery, przy fantazji niektórych z Panów ( w tym , mojej skromniej osoby) , może się okazać że trzeba wymienić zdecydowanie większą ilość zawodników.

Liczba zawodników z jednej drużyny zostanie zwiększona z 3 do 4 przy 1/8 a dalej zgodnie z tabelką 🙂

1/4: 5,
1/2: 6,
Final: 8

Rzucanie się na jeden zespół, nawet ten najpewniejszy do awansu, może Nas dużo kosztować. I oczywiście , w kilku głowach teraz pojawiła się myśl, #ktonieryzykujetenniepijeszampana. Podpisuje się oczywiście i pewnie sam dam się porwać temu szaleństwu, przecież to tylko dla relaxu 😉 co najwyżej, ktoś mi wyciągnie za chwilę który jestem w tabeli.

Kto chce może zapamiętać a pewnie i tak będzie dużo pytań w trakcie fazy pucharowej. Punkty zawodników są liczone do 120 minuty. XI kończą nasze zmagania w danym meczu i możemy w spokoju oglądać rzuty karne, chyba że to akurat karne strzelane przez zespół z sennego miasteczka . La Baule . Wtedy należy otworzyć zamrażarnik.

Faza grupowa zakończyła się 22 czerwca, faza pucharowa zacznie się 25 czerwca. Jest kilka dni na podjęcia najlepszej decyzji co do strategii turniejowej i odpowiednich zawodników w drużynie.

Sama strategia turniejowa może opierać się na tym schemacie  http://euro2016.eurosport.co.uk/ . Możecie sobie wyklinać jak to będzie wyglądało w następnych rundach. Chociaż pewnie kilku gości ma przypięty bracket euro2016 pinezkami do ściany więc nie musi bawić się wirtualnie tylko na papierze, jak za starych czasów wypełnia wszystko ołówkiem, a do tego pewnie i album Pannini w szufladzie!

Tak dla przypomnienia , tak ułożyła się drabinka

drabinka euro2016

i możemy być szczęśliwi że nie gramy po jej drugiej stronie, bo tam zapewne, skończyłoby się na 1/8 a tak do 1/4 wejść musi się udać a dalej to kto wie co to będzie.

 

Szwajcaria – Polska

Sobota, 15:00. Nie oddycham, nie myślę o fantasy. A duża cześć graczy na świecie , wrzuci do składu Błaszczykowskiego, chociaż kiedy będą próbowali przekazać kolegom że wybrali jego do składu. To zamiast sobie łamać język jego nazwiskiem , powiedzą , ten Polak co ma bramkę i asystę i jest do wyjęcia za 7.5 mln. Możliwe że to samo powiedzą o Miliku , tylko tam już po nazwisku będzie.

Chorwacja – Portugalia

Zaskoczenie dla jednych i drugich. Ci pierwsi, byli wymieniani przed Euro jako czarny koń turnieju. O tym że jest to możliwe , zdecydował niestrzelony karny przez Ramosa. Historia potoczyłaby się inaczej ale Hiszpanie, zespół w którym  kilku dobrych grajków siedzi na ławce, Costa nie pojechał do Francji, wybrali aby obrońca wykonywał karnego. Z drugiej strony, Ronaldo oddaje po 10 strzałów na mecz, co nie mniej  ni więcej daje im po 1 pkt. W telegraficznym skrócie mamy spotkanie w którym bramki mogą sypać się gęsto. Wystarczy że CR7 nastawi celownik a Chorwacji zagrają jak Chorwaci na tym turnieju.

Walia – Irlandia Północa,

idealny mecz na to aby Bale powtórzył rekord Barsoa i zdobył bramki w 4 meczach z rzędu? Na to się zanosi, ten mecz będzie wyglądał tak jak mecze Irlandi Północnje w grupach. Bronimy , nie wychodzimy za swoją połowę, może coś się uda po stałych fragmentach. W tym czasie, Bale i Ramsey czy też niejaki Kanu będą oddawali dziesiątki strzałów na bramkę ( kilka minut aby sprawdzić kto stoi w tej bramce) McGoverna. 15 strzałów już ma obronionych  i to właśnie jego postawa w bramce spowodowała, szczególnie z Niemcami, spowodowała że możemy sobie ponucić dalej

Niemcy – Słowacja 

2 lata po tym jak Niemcy zmiażdżyli Brazylię w finale, po fazie grupowej strzelcami bramek są  Mustafi, Gomez i Schweinsteiger a najwięcej strzałów oddał Khedira. W taki sposób właśnie, nie ma zupełnie pomysłu na drużynę Mistrzów  Świata.  Jedyny sens jaki wiedzę , to są obrońcy i może uda się uzbierać na Neuera. Z drugiej strony, Słowacy którzy straszą tylko Hamsikiem, chociaż może to jest aż.

Belgia – Węgry  

Przed Euro, ten mecz oznaczałby kursy na Belgów po 1,2 a naszym jednym zmartwieniem powinno byc kogo wystawić na C? KdB , Hazarda czy Lukaku. 22 czerwca, kiedy Węgrzy wyszli z pierwszego miejsca, grając porządną piłkę, to już nie jest takie proste.  Chociaż , mogę przypuszczać że i tak upchamy po 4 Belgów w składzie.

Włochy- Hiszpania

Miałem postawić na defensywę Włochów, miało być  catenacio a teraz zrobił się szlagier, z drużyną która przez 70% czasy gry przebywa na połowie przeciwnika. Dwie myśli taktyczne, dwie wizje piłki. Dwa światy których zderzenie może wywołać trzęsienie ziemi. Rewanż za finał z 2012 w którym to Włosi polegli 4-0 z Hiszpanami. Może warto sobie odpuścić ten mecz i zainwestować w zwycięzcę tego pojedynku w 1/4?

Francja – Irlandia

Bez znaczenia z kim zagrają Francuzi. Payet, nasz człowiek z FPL, zadziwił piłkarki świat. Nam pozostaje tylko się uśmiechnąć i wystawić Payeta na C. Ciekawe czy Giroud się odnajdzie grając przeciwko Irlandii?

Anglia – Islandia

Islandia to kadra której jako drugiej kibicuje po naszej. Siggy się do tego przyczynił, trochę poczytałem o tym jak zmieniała się piłka na tej małej wyspie w ostatnich latach. Do tego, daliby prztyczka w nos takiej pot$dz$ jaką jest Anglia. Własnie za takie historie kochamy sport , czy też samą piłkę. Po drugiej stronie, Kane/Vardy/Stu a w pomocy Rooney. A chyba jednym sensownym wyborem do fantasy jest Dier i Alli? W każdym razie, zapinam pasy, jestem za Islandią!

 

Po fazie grupowej, widać doskonale w punktacji, w kogo należy inwestować a kogo omijać szerokim łukiem.Wyszło na to, że łatwiej uzyskać CS niż bramkę czy asystę od naszych zawodników. Teraz może być bardzo podobnie. W związku z tym że panowie od fantasy schowali ceny i pozycje zawodników, nie napiszę personalnie na kogo warto zwrócić uwagę. Tak jak pisałem wyżej, wszyscy wiemy kogo kupić za chwilę, Ronaldo/Lewy/Hazard powinni wystarczyć na fazę grupową.

polska mistrzem polski