Na wszelkie decyzje i ruchy czasu mamy dużo. Nie warto się spieszyć. Druga przerwa reprezentacyjna to sezon ogórkowy, wyczekiwanie na wieści od sanitariuszy oraz leniwe kreślenie przyszłych ruchów widelcem w puree.

1. Remis 1 : 1 Manchesteru United ze Stoke City rozczarował wszystkich poza garstką 3.2 % menedżerów posiadających Martiala i jeszcze mniej liczną grupą hispterów trzymających w składzie Allena (1.3 %). Odchodząc na moment od szablonu Valencia i Ibrahimovic proponuję popatrzeć na pozycję Allena:

attachment-1_7_9

To druga bramka z rzędu, grającego kosztem Bojana od GW6, za Bony’m pomocnika Stoke City. Allen kosztuje 4.8, w trakcie dwóch ostatnich spotkań oddał 4 strzały z pola karnego przeciwnika – 3 celne, 2 bramki. Dokładnie takie same statystyki strzałów z GW6-7 posiada Mata. Kalendarz Stoke City wygląda tak:  SUN – hul – SWA. Nie namawiam do inwestycji w obronę Hughesa, ale warto pamiętać, że grający dość wysoko Cameron wart jest 4.4; tyle samo kosztuje Pieters; opcja deluxe ShawX tylko 4.9.

Ibrahimovic zawiódł a Mourinho słusznie zauważył, że zwycięstwo wczoraj odebrał im grający mecz życia, wypożyczony z Derby, 33 letni Grant oraz brak skuteczności Zlatana:

attachment-1_5_8

Manchester strzelał na bramkę Granta 24 razy,  z czego tylko 8 razy celnie. Cena Zlatana leci dalej i w tej chwili spadek wynosi -29%.

2. Drugie CS z rzędu notują Święci. VVD kończył spotkanie z Lisami z 9 punktami i 33 bapsami. Wcześniej 28 bapsów i 5 punktów zaliczył podczas wyjazdu na gościny stadion Młotów. W trakcie obu spotkań nie oddał żadnego strzału ze stałych fragmentów gry. Jeden strzał i 14 punktów w obu meczach miał Fonte. Przed Southampton trzecia szansa na czyste konto – Burnley – a potem: mci – CHE – hul – LIV – EVE. Obaj obrońcy na fpl statistics są na minusie; dodatkowo kontuzjowany jest Cedric a cała formacja obronna ma +5 do obrony dzięki doskonałej formie Oriola Romeu.

3. Tottenham usadził Guardiolę. Kolejne punkty przyniósł posiadany już przez 34% menedżerów Walker. Warto zauważyć, że kosztujący tyle samo – 5.9 – Rose, w trakcie dwóch ostatnich kolejek miał o niebo lepsze cyferki: 87 podań z 86.2 % dokładnością (Walker: 38 podań z 57.9% dokładnością); 4 crossy (Walker 2) – tyle, że 0 udanych; więcej wślizgów i odbiorów; niestety 0 strzałów i 0 kontaktów z piłką w polu karnym przeciwnika. Walker miał 1 strzał. Najtańszą drogą do obrony Totków jest  Vertonghen 5.5: niestety w tym sezonie ostatni obrońca Pochettino. Od pierwszej kolejki nie oddał ani jednego strzału, nie pcha się pod bramkę przeciwnika i pilnuje tyłów. Ponadto BBC celnie zauważyło, iż Pochettino pokonał Guardiolę prędkością, wybieganiem i odrobiną szczęścia. Sprawdza się zasada mówiąca, że Tottenham rozpędza się powoli ale w dalszych kolejkach dominuje wytrzymałościowo i szybkościowo:

_91494477_plsprints2016-17

I jeszcze Alli z wczoraj:

_91494479_deleallisprints

Nie zgadniecie natomiast kto w tym sezonie pobił rekord przebytych kilometrów:

Most distance covered in a Premier League game, 2016-17
Team Opponent Result Distance
1. West Brom West Ham W 4-2 120.5km
2. Man City Man Utd W 2-1 119.6km
3. Liverpool Swansea W 2-1 119.2km
4. Middlesbrough Tottenham L 1-2 118.9km
5. Tottenham Man City W 2-0 118.8km

Kane’a na fałszywej 9 z powodzeniem zastąpił HMS: 4 ostatnie GW to 19 – 3 – 15 – 6 punktów. Dalej posiadany jest tylko przez 7% menedżerów ale ta liczba w trakcie przerwy wzrośnie. Przy kalendarzu wba – bou – LEI – ars, i ryzyku potencjalnych kontuzji, może warto poczekać z transferem. Te punkty i tak Wam uciekły. Gola zdobył wczoraj Alli – posiadany przez 5.8% menedżerów wciąż nie błyszczy: pomimo szybkości dwie ostatnie kolejki to tylko 5 strzałów (2 z boxa i 2 celne).

4. Dalej zawodzi West Ham. Atmosferze na Stadionie Olimpijskim nie pomoże kolejna afera. Tym razem zarząd oskarżony został o łamanie zasad FA przez szefa żeńskiej drużyny Młotów. Poszło oczywiście o kasę i sponsorów a sprawy zaszły tak daleko, że panie z WHU, za własną kasę, musiały kupować stroje i sprzęt. To kolejny, po pijanym Carrollu, medialny syf. Tymczasem zadziwiającą karierę robi Antonio: w tym sezonie zaczynał na pozycji prawego obrońcy, później grał na flance a w weekend obsadził szpicę Młotów. Patrząc na formę i umiejętności Zazy może tam wrócić na spotkania z cp – SUN – eve – STO – tot – mun. Kalendarz coraz trudniejszy, forma też jakby gorsza. W sobotę oddał 5 strzałów (3 z boxa, 1 celny, 1 główka) ale te fajne cyferki nie oddają stanu faktycznego. Strzały były słabe, występ również. 4 razy strzelał Payet, stworzył 5 szans i wykonał aż 9 crossów. Punkty z czterech ostatnich kolejek to: 9 – 10 – 1 – 10.

5. Bitwę o 3 slot przegrywa Defoe. W weekend 0 celnych strzałów. Lepiej spisał się Benteke: 3 główki z pola karnego, 1 celna i bramka. Przypominamy o istnieniu Wilsona – wczoraj: 3 strzały (3 z boxa, 1 celny), cena 6.4.; posiadanie 1.9 % i kalendarz: HUL – TOT – mid – SUN – sto – ars. Takie fixtures to również dobra okazja aby rozważyć wystawienie obrońcy Bournemouth.

6. Mignolet czy Karius, nie ma znaczenia. Liverpool w tym sezonie wciąż bez CS. Zawodzą środkowi obrońcy oraz boki. Clyne i Milner ciągną do przodu tymczasem wygląda to tak:

1-crosses

Po stronie Swansea dalej zawodzi Siggy. W sobotę wykonał zaledwie 16 udanych podań, tylko 6 razy podawał do osamotnionego Bastona. Całość występu to dość smutny i ponury obraz:

4_sigurdsson

7. Leicester: 4 mecze u siebie = 3 czyste konta. Za dwa tygodnie wpierdziel od Costy ale potem CP – tot – WBA – wat – MID – sun. Tymczasem Morgan 5.0 z posiadaniem 22.7 % jest na -68%. Wczoraj tylko 23 bapsy; Fuchs 29.

8. Najwięcej punktów wśród napastników ma aktualnie Costa – naturalny zastępca w wielu składach Ibry. Z 4 strzałami z GW7 (3 z boxa, 2 celne) zagra po przerwie z drużynami Ranierego i Mourinho. 4 YC to teraz jakby mniejszy problem.

9. Snoddy: dwie ostatnie kolejki to tylko 3 próby strzałów, w tym 1 celny. 0 udanych crossów z 12; 0 stworzonych szans i tylko 4 kontakty z piłką w polu karnym przeciwnika. Piszę o bohaterze popularnych ruchów na GW8 i o kalendarzu: bur – STO – wat – SOU – sun – WBA.

10. Kun Aguero: wczoraj 0 bramek ale 7 strzałow (4 celne, 4 z boxa). W dwóch następnych kolejkach tete-a-tete z Evertonem i Southampton. Kun easy.

11. Na koniec Arsenal:

img_20161002_224229

Bellerin dalej wysoko, Monreal wciąż peryferie. Cazorla strice środek. Szczęśliwa bramka Kosy zaburzyła końcowy obraz bapsów w obronie. Przy 0:0 Mustafi kończył by mecz z 9 punktami i największą ilością bapsów. 4 ostatnie kolejki to 2 strzały Kosy, 2 gole i 100% konwersja ale z drugiej strony mamy już 3 strzały Mustafiego (tyle, że 0 celnych). Porównanie obu premium obrońców, wyłącznie pod kątem defensywnych statsów, promuje Niemca. 26 udanych wybić piłki (vs 13); 13 udanych wślizgów (vs 4); 11 przechwytów (vs 11) ale tylko 1 blok przy 4 Koscielnego.

ps. Bonusowo, na prośbę kolegi, dorzucam do tekstu ostatnie liczby Capoue: 2 ost GW: 2 niecelne strzały spoza pola karnego. 4 wykonane rzuty rożne. 2 stworzone szanse. I jeszcze Redmond; 2 ost GW: 5 strzałów, wszystkie z pola karnego, 3 celne. 3 stworzone szanse.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA