Fantasy Premier League, niszowy blog o #FPL

Kapitan GW33

Zdjęcie , które wybrałem idealnie oddaje to co zrobił Auba w niedzielę.

Niby nie grał dobrze(podobno) a jednak zdobył dwie bramki. Niby miał do wykorzystania jeszcze jednego karnego ale postanowił oddać piłkę i Lacazette zdobył bramkę. Trochę to wszystko do góry nogami ale lądowanie jest na dwie nogi i na koniec Auba dostaje notę 10. Kiedy popatrzymy w jego liczby, widzimy 4 strzały w tym 3 celne , 2 bramki. Idealne statystyki aby zdecydować się na takiego kapitania podczas najbliższej kolejki.

Jeszcze lepiej wygląda Auba, kiedy spojrzymy na ostatnie spotkania Arsenalu i Southampton w ostatnich dwóch meczach. W dwóch ostatnich wyjazdowych spotkaniach Świętych , mieliśmy 3 bramek straconych z Newcastle i WHU. Kiedy Arsenal grał u siebie w dwóch ostatnich spotkaniach, mieliśmy 3 bramki strzelone z Watfordem i Stoke. To albo to się wyzeruje i będzie 0-0 albo Arsenal pojedzie przynajmniej 3 bramkami Świętych. Auba z pewnym miejscem w składzie…to jest ten dobry wybór , oparty na liczbach, formie zawodnika, drużyny oraz przeciwnika.

Kiedy Kane zmienił Sona , sprawy zaczęły się lekko kompilować. Nie możesz ignorować zawodnika, który dwa razy z rzędu był najlepszym strzelcem sezonu, teraz jest na drugim miejscu w wyścigu o koronę króla strzelców a przed nim spotkanie ze Stoke. Bo historia spotkań ze Stoke pana Harrego K wpisuje się w następujące liczby 8 bramek w 8 spotkaniach. Licząc od ostatniego spotkania, tak przedstawiają się bramki: 2,3,1,2. 5 bramek straty do Salaha może się zdecydowanie zmniejszyć podczas GW33.

Patrząc na taką dwójkę, trudno oddać opaskę Salahowi. Z Crystal Palace, namęczyliśmy się wystarczająco a sam Salah zagrał 90 minut, przed nim zapewne kolejne 90 minut z City i dopiero wtedy przyjdzie spotkanie derbowe z Evertonem. To nie są najlepsze okoliczności aby szukać kapitana o 1330 w sobotę. Przynajmniej w taki sposób, mój mózg próbuje złagodzić wybór innego kapitana niż Salah.

Vardy na C? Pewnie. Tak samo jak Mahrez, Murray czy Willian albo zawodnicy City.