Tak, oglądam ekstraklasę i się tego nie wstydzę. Gram też w Fantasy Ekstraklasę, która w porównaniu do naszej ukochanej FPL jeszcze mocno raczkuje, ale co roku zdobywa coraz większe grono graczy. Na ten moment mamy w niej ponad 80k ludzi. Na moim profilu na TT https://twitter.com/Benji_fechu od jakiegoś czasu zacząłem wrzucać, na wzór garretowych wieści z szatni info odnośnie kontuzji z zapisów konferencji lub wywiadów przedmeczowych. Niestety często jest to spora rzeźba ponieważ w naszych klubach nie wszędzie funkcjonuje to tak jak w Anglii gdzie konferencja prasowa jest bardzo ważną częścią czekającego dany klub meczu. Często po prostu klub nie organizuje konferencji przed meczem. Na szczęście te drużyny, na których zależy graczom najczęściej jak np. Legia, Lech, konferencje są zawsze organizowane. Po rozpoczętej akcji na TT odezwało się do mnie mnóstwo portali związanych z ekstraklasą jednak propozycja od GRUWWA była najbardziej konkretna i nie ukrywam bardzo korzystna finansowo więc z połączeniem z wielkim sentymentem jakim darzę bloga postanowiłem skorzystać z propozycji publikowania #wiescizszatniESA poza moim TT również na blogu. Mam nadzieję, że kilku osobom może się ten wątek na blogu przydać 😉

A więc jedziemy.

Lechia. Stokowiec: “Łukasz [Zwoliński] odczuwa skutki tego starcia, jest to mocne stłuczenie. Myślę, że będzie do dyspozycji, będzie w 20 meczowej.” Saief wypadł na 3 tygodnie więc nie zagra już w tym sezonie (wypożyczenie nie zostało przedłużone).

Korona. Pauzuje za kartki Cebula. Pozostali zawodnicy, którzy brali udział w meczu z Zagłębiem są do dyspozycji. Do treningów wrócili Sowiński i Pierzchała.

Legia. Vukovic: “Bierzemy pod uwagę wariant z Michałem[Karbownikiem] na lewej lub prawej stronie.” Na pytanie kto stanie w bramce: “Muzyk lub Cierzniak” (a to zgrywus z Vuko 🙂 ) Zapowiedziane zostały rotacje w związku z kalendarzem (liga sobota, puchar wtorek, liga sobota). Novikovas, Remy, Sanogo, Kante, Vesovic poza kadrą.

Zagłębie. Sevela: “Możliwe, że damy szansę kolejnym, młodym zawodnikom, którzy będą mogli pokazać jakość na boisku. Jesteśmy na bezpiecznej pozycji w tabeli i mam już plan jakich zmian dokonać w składzie.” Bez personaliów, ale wiadomo co może to oznaczać, rotacje, rotacje 🙂 Wszyscy zawodnicy są do dyspozycji.

Lech. Żuraw: “Tomczyk ma szansę być w kadrze meczowej… Szymczak robi ogromne postępy, ma szansę na występ w meczu z Legią” Odnośnie Rogne: “Czy będzie do dyspozycji trudno jest mi powiedzieć” Gytkjaer pauzuje za kartki. Trener nie zapowiedział rotacji w meczu z Legią ze względu na pucharowy mecz w tygodniu.

Piast. Badia powoli wraca do treningów. Trener nie określił dokladnej daty powrotu. Rymaniak pauzuje za kartki. Poza tym wszyscy do dyspozycji na dzień dzisiejszy.

Górnik. Manneh ostatni mecz pauzy za kartki. Reszta zawodników do dyspozycji trenera.

Jaga. Iliew, Kwiecień i Makuszewski poza kadrą. Wraca po pauzie Tiru. Pozostali są do dyspozycji.

ŁKS. Stawowy: „Guima pauzuje za kartki, pozostali zawodnicy będą do dyspozycji.”

Wisła Kraków. Skowronek, na pytanie o Brożka, Błaszczykowskiego, Burligę, Drzazgę, Savićevicia i Żukowa, czy jest to kompletna i aktualne lista zawodników, których obejmuje raport medyczny? „Wiele jest prawdy w tych nazwiskach, że nie będą brani pod uwagę, ale Drzazga jest w pełnym treningu i jest brany pod uwagę na mecz w Łodzi. Kłopoty ma jeszcze Michał Mak ze stawem kolanowym i to wszystko, jeśli chodzi o nasze problemy”

Pogoń. Runjaic: “Żurawski jest do dyspozycji, wraca Hostikka. Chcę aby w jednym z 2 najbliższych spotkań zagrał Nunes. Pozostali, którzy byli zdolni do gry w poprzednim spotkaniu są zdrowi”

Raków. Czekamy jeszcze na info z klubu, ale wszyscy dostępni w poprzednim meczu zawodnicy powinni być do dyspozycji. Schwarz zszedł po 45 minutach w poprzednim meczu ze względu na zmęczenie. Z Zagłębiem zagra.

Wisła Płock. Ambrosiewicz pauzuje za kartki. Gjertsen, Rasak, w dalszym ciągu poza składem. Skład powinien wyglądać bardzo podobnie do tego z wygranego meczu z ŁKS.

Cracovia. Nie ma jeszcze zapisu z konferencji. Wszyscy z wygranego meczu z Pogonią powinni być do dyspozycji.

Śląsk. Lavicka w kontekście problemów z bokami obrony[Broź, Cotugno, Stiglec]: “Kamil Dankowski pokazał ostatnio, że jest zawodnikiem, którego może wystąpić na obu bokach obrony. Zrobił dobrą robotę i jest przygotowany na następne spotkanie.” Ani słowa o Stiglecu, ale było info, że nie grał w poprzednim meczu z powodu gorączki. Teoretycznie powinien być do gry w meczu z Piastem.

Arka. Vejinovic po wejściu z ławki w poprzednim meczu powinien naturalnie zastąpić pauzującego za kartki Kopczyńskiego. Steinbors, brak info co z nim, ale zakładamy, że dalej poza składem.

Ze sportowym pozdrowieniem.

Benji 🙂

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA