To już dzisiaj. Zaczynamy nowy sezon ciekawie zapowiadającym się spotkaniem Zagłębie – Lech. Obie drużyny grały bardzo atrakcyjny futbol w zeszłym sezonie więc jest szansa, że zaczniemy sezon z wysokiego C. A co słychać w szatniach klubowych? Zapraszam.

Lech. Jedynym zawodnikiem, którego występ będzie niemożliwy jest Kostevych. – Narzeka na uraz biodra, ale poza nim wszyscy są do mojej dyspozycji. Thomas Rogne i Tomasz Dejewski, którzy też mieli przerwę w ostatnim tygodniu, teraz trenują już na pełnych obciążeniach. O Szymczaku (napastnik cena 0.7): “Chcemy oczywiście na niego stawiać, tak jak na każdego z naszych wychowanków, ale nie zmienia to faktu, że chcielibyśmy mieć w kadrze trzech napastników i cały czas pracujemy nad tym, by ich mieć”

Zagłębie. W rozmowie przedmeczowej z trenerem Sevelą nie było słowa o sytuacji kadrowej przed meczem z Lechem. Skład Zagłębia poznamy jednak przed DL.

Jaga. Zając: “Zawodnicy, którzy mieli pewne przeciążenia, drobne lub większe urazy, trenują indywidualnie, a niektórzy wrócili już do zespołu. Z każdym dniem się to zmienia.” Nie podał trener konkretnie o kim mowa. Czy będą zmiany po meczu z Górnikiem? “Czas pokaże. Mamy jeszcze kilka dni do tego spotkania. Szukamy różnych rozwiązań, mamy wiele alternatyw jeśli chodzi o wyjściową jedenastkę. Robimy korekty, musimy być przygotowani na dalszą część meczu. Plan mamy już ułożony.”

Śląsk: Lavicka: “Sytuacja wygląda tak, że zawodnicy, którzy byli w kwarantannie, ale mieli negatywny wynik testu na COVID-19, dziś po raz pierwszy po przerwie trenowali z drużyną. Poza treningiem są ci dwaj piłkarze, którzy mieli pozytywne wyniki”.

Piast. Fornalik: “Są drobne urazy, ale mam nadzieję, że nie wyeliminują one zawodników z sobotniej rywalizacji. Nie chcę mówić o konkretnych nazwiskach, ponieważ dopiero w piątek będziemy mieli pewną odpowiedź.”. O młodzieżowcach: “…W ostatnim sezonie na swoje barki wziął to Milewski, który bardzo dobrze wywiązał się z powierzonego zadania. Teraz mamy Steczyka, Pyrkę czy Hyjka, którzy prezentują taki poziom, który pozwoli na wkomponowanie się w cały zespół.”. O możliwości gry Parzyszka i Świerczoka razem: “Oczywiście, że tak, nie wykluczam żadnego wariantu. Szczególnie, że w składzie jest jeszcze Michał Żyro. Myślę, że jest to jak najbardziej realne.” I o samym Świerczoku: “W środę Kuba trenował normalnie z zespołem, ale na pewno musi jeszcze “poczuć” drużynę, zapoznać się z naszymi wymaganiami oraz poznać sposób gry.”

Pogoń: Runjaić: “Mamy dobrą sytuację kadrową, ale nie optymalną. Podstawski ma problemy mięśniowe, Luis Mata również nie jest do naszej dyspozycji. Bartłomiej Mruk nie jest jeszcze gotowy do gry w pierwszym zespole. Dajemy mu czas, żeby się przystosował.”. O nowych nabytkach: “Kucharczyk i Gorgon to dwaj bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy wniosą dużo jakości. Są również bardzo elastyczni. Mogą grać na różnych pozycjach.” Listkowski nie jedzie do Krakowa.

Górnik. Brosz: “Ustawienie 3 5 2 to jedna z opcji, mówimy o całej rundzie, a nie jednym meczu. W zależności od przeciwnika będziemy stosować różne systemy”. Brak pytań na konferencji o sytuację kadrową przed meczem.

Warta.  Było pytanie o sytuację kadrową, a to odpowiedź trenera Tworka 😉 “Nastroje przed meczem są fantastyczne. Jesteśmy na ukończeniu przygotowań do inauguracji. Wszyscy nie możemy doczekać się niedzieli, jesteśmy gotowi by zdobywać 3 punkty u siebie”

Raków. Miłosz Szczepański, który 18 maja przeszedł zabieg rekonstrukcji uszkodzonego więzadła, kontynuuje rehabilitację. Za nim połowa drogi w walce o powrót na boisko. Wszystko przebiega zgodnie z planem. Reszta zawodników trenuje na pełnych obrotach i jest do dyspozycji sztabu.

Legia. Vuko: “Jutro też zagramy w najsilniejszym na daną chwilę składem. Nie będzie zbyt dużo rotacji, mieliśmy dużo czasu żeby odpocząć, mamy dużo czasu do następnego. Potrzebujemy jak najwięcej minut na boisku. To będzie najlepszy sposób żeby osiągnąć dobrą dyspozycję. Kapustka będzie w kadrze meczowej z szansami na występ w tym meczu, jego dyspozycję oceniam bardzo pozytywnie. Niedużo potrzebuje żeby być na poziomie, który oczekuję” “Jędza jest do dyspozycji”. “Cieszy, że Jose wraca. Mimo dużych chęci muszę postępować uważnie żeby nie spowodować stratę Jose na jakiś okres czasu. Chciałbym żeby grał od 1 minuty, ale na to trzeba jeszcze zaczekać” Lopes poza kadrą, trenuje w trybie indywidualnym.

Wisła K. Skowronek: “Sytuacja zdrowotna w zespole jest bardzo komfortowa. Poza Konradem Gruszkowskim wszyscy są do dyspozycji. Kuba i Vullnet także są w pełnym treningu.”

Cracovia, Lechia, Stal i Podbeskidzie i Wisła Płock nie podały jeszcze zapisów z konferencji przedmeczowych.

Powodzenia wszystkim

Ze sportowym pozdrowieniem

Benji

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA