Home STATS Opta przed GW15

Opta przed GW15

0

Nie wiem kiedy zaczęła się moja przygoda z OPTA stats ale jestem przekonany że bez FPL, wszystkie liczby czy też cyfry które pojawiają się w sieci, miałyby dla mnie takie znaczenie, co słowa polityków. Tym razem jednak, nie o liczbach , no może nie tak wprost. Wycinek z tego co można znaleźć w sieci, bazując na danych OPTA.

Watford – Everton

Romelu Lukaku has only scored in four of his last 18 Premier League away appearances (six goals in total).

Kolejny powód aby sprzedać Belga. Nawet jeżeli coś strzeli w tym spotkaniu, to przed nim jeszcze X spotkań wyjazdowych, w których ewidentnie sobie nie radzi. Dołóżmy do tego kalendarz Evertonu, popatrzmy na tych którzy są w formie, choćby Defoe i decyzja wydaje się prosta.

Arsenal – Stoke

Alexis Sanchez scored twice and assisted another goal in Arsenal’s 3-0 win over Stoke in January 2015.

Sanchez has had a hand in 25 goals in his last 25 Premier League appearances for Arsenal (18 goals, seven assists).

This is Sanchez’s joint-best goal return after 14 apps of a league season in Europe (11 goals), equalling his 11-goal tally for Barcelona in 2013-14. If he scores in this game, it would be his best goalscoring start to a European league season after 15 games.

dobrze myślę że ten sezon będzie jego? Tak jak kiedyś był RVP, Suareza czy Aguero…czas na Pana Sancheza. Kto nie ma , ten sam wie, jak się to kończy. Sanchez na C? Jestem coraz bliżej tej decyzji.

Swansea – Sunderland

Jermain Defoe has scored five times in three Premier League games against Swansea for Sunderland, including a hat-trick the last time the sides met in January.

Jak pisałem text o kapitanach na GW15, to wydawało mi się że o kimś zapomniałem. Defoe, zawodnik na którego trzeba zwrócić uwagę jeżeli ma się tego gościa w składzie. Widać że idzie mu gra przeciwko Swansea, co w tych okolicznościach przyrody, w których obrona Swansea gra na poziomie katastrofalnym. Może być wyznacznikiem aby wystawić go na C. I nie jest to strzał jak Negredo vs Hull z poprzedniej kolejki. Bardziej jak Kane vs Swansea.

Chelsea – WBA

Mike Dean has awarded the most penalties (9) and given the most red cards (3) of all the Premier League referees so far this season.

To może być dobry mecz dla Hazarda. Bo jeżeli szukać różnic pomiędzy nim a Costą to własnie karne. Belg wykonuje stałe fragmenty gry i taki Mike Dean , nie ma oporów przed wskazaniem na 11 metr.

United – Tottenham

Harry Kane has scored eight goals and assisted one more in his last 10 Premier League appearances in the month of December.

Przyszedł czas na pierwszą bramkę przeciwko United? Wystarczy jeden Fellaini i piłka powędruje na wapno. Jak widać, pod koniec roku, dobrą formę łapie Kane. Szkoda że Kun dostał RC..tak Kane jest najczęściej kupowanym zawodnikiem przed GW15.

Southampton – Boro

Saints have scored just three goals from 20 shots on target in their last six Premier League matches combined.

Powód naszych wielkich zawodów związanych z graczami Świętych. Bramki które zdobywa Austin, to trochę kropla w morzu potrzeb. O tym co robi Redmond , lepiej nie pisać. Przy poprawie skuteczności, zawodnicy w biało-czerwone pasy , zaczną nam punktować na miarę naszych oczekiwań i potrzeb.

Liverpool – WHU

The previous three Premier League games to involve Liverpool and to be played on a Sunday this season have all produced seven goals (21 in total).

Dołóżmy do tego obronę WHU i mamy bardzo wysoki wynik w zasięgu ręki. To jest też ten moment w którym zaczynam mieć złe przeczucia do tej kolejki.  Nie mam nikogo z LFC a to może okazać się kluczowe w tej kolejce.