Home STATS KALENDARZ Terminarz Ligi Angielskiej wstęp

Terminarz Ligi Angielskiej wstęp

0
0

[mks_dropcap style=”letter” size=”20″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#008f5d”] Terminarz Ligi Angielskiej na sezon 2014 został ogłoszony 18 czerwca,[/mks_dropcap]  czyli dostaliśmy pierwszy element układanki na nowy sezon Fantasy Premier League. Głębszą analizę przygotowuje Garret, ja takim małym słowem wstępu zarysuję to w jaki sposób terminarz ligi angielskiej powstaje.  Chociaż terminarz ligi angielskiej nie wydaje się sprawiedliwy jeżeli spojrzeć na pierwsze mecze Manchesteru United vs Manchesteru City to jednak przy układaniu terminarzu ligi angielskiej mamy określone reguły.

Jak każdy terminarz ligi piłkarskiej, w Premier League musi się dostosować do dat które dostaje od FIFA, UEFA czy FA. W wolne dni od meczów kadry czy meczy pucharowych można układać terminarz ligi angielskiej.
[mks_dropcap style=”letter” size=”20″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#008f5d”] Złote zasady terminarza ligi angielskiej:[/mks_dropcap]

  • Na każde 5 meczy drużyny, 3 muszą być u siebie 2 na wyjeździe lub na odwrót.
  • Żadna z drużyn Premier League nie będzie miała więcej niż dwóch meczy u siebie lub dwóch na wyjeździe.
  • Nie zdarzy się również że jakaś drużyna rozpocznie sezonu i nie zakończy go grając dwa mecze u siebie lub dwa na wyjeździe.
  • Jeżeli w Boxing Day zagrasz u siebie to w Nowy Rok grasz na wyjeździe.
  • Dodatkowo nie zdarzy się aby dwa zespoły z Manchesteru czy Liverpoolu grały swoje mecze w domu w tym samy dniu.

Do każdego klubu Premier League jest wysyłane zapytanie czy jest jakaś data w sezonie kiedy nie chcieli by zagrać u siebie meczu? Również z jakim klubem nie chcieli by zagrać u siebie w Boxing Day. Jeżeli nie jest możliwe spełnienie prośby klubu, wtedy ten musi podać najważniejsza prośbę do spełnienia. Co sezon ponad 85% próśb jest spełniania w terminarzu ligi angielskiej.

Kiedy terminarz ligi angielskiej jest wygenerowany przez program komputerowy, przychodzi czynnik ludzki który sprawdza przez około dwa dni czy daty które podał system są prawidłowe. Jeżeli jakieś daty czy pary im nie odpowiadają wtedy system podpowiada na kiedy można by przesunąć spotkanie. Jedna zmiana może posunąć za sobą kolejnych 40 zmian w terminarzu, trochę jak nasze transfery chcesz jednego zawodnika ale musisz zrobić 3 transfery żeby go kupić.

Terminarz ligi angielskiej

musi wziąć pod uwagę jeszcze aby zespoły z tego samego rgionu nie jechały w to samo miejsce. Władze Premier League chcą uniknąć niesnasek podczas podróży co wydaje się mnie do zrobienie w Londynie. Aby święta były świętami to komputer musi zminimalizować podróże w Boxing Day czy w Nowy Rok. Oczywiście terminarz ligi angielskiej jest też pokazywany przedstawicielom policji i transportu.

Czy można zadowolić wszystkich? Nie sądzę. Za dużo możliwości, za dużo potrzeb żeby każdy był zadowolony, jak w życiu. Cały terminarz ligi angielskiej znajduje się pod tym linkiem.

 

 

 

 

 

 

 

Zawsze myslałem że mecze z United są wyjątkowe dla Liverpoolu, widać po odejsciu Fergusona trochę straciły na znaczeniu 😛

jedna z moich ulubionych grafik o terminarzu ligi angielskiej i pod tym obrazkiem po prawej stronie ukryłem link do meczy przed sezonowych Premier League

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *