Home STATS KALENDARZ Pierwszy rzut oka na rotację w obronie.

Pierwszy rzut oka na rotację w obronie.

0
0

50 twarzy Amata.

Analiza rotacji budżetowych obrońców przypomina jedną z największych pomyłek minionego sezonu: Amata 4.0. Niepotrzebnie, bo rotacja x 2 lub x 3 to jedna z niewielu zdroworozsądkowych decyzji, które świadomie możemy podjąć przed GW1. Bronić ją będzie logika, budżet i poniekąd kultura gry. Nie wymyślono bowiem lepszej formacji obronnej na GW1 niż 2 obrońców premium i 3 budżetowych. Inna sprawa, że niejeden z was mając w pamięci punkty oraz wysokie pozycje bocznych obrońców z sezonu 16/17 rozważy trójkę premium. Przynajmniej do momentu ujawnienia cen 2017/2018 – przewidywana wartość takich zawodników jak Alonso, Valencia czy Walker to liczby rzędu 6.5 – 7.0 miliona. Kluczem będą ceny teoretycznych średniaków jak np. Cedric, PvA, oraz wszystkich nowych nazwisk w EPL. Poza tym do obrońców premium potrzeba cierpliwości a pierwsze kolejki sezonu to zazwyczaj chaos i wieńcząca go wczesna, dzika karta. Często też na początku powtarza się schemat: przeciekający top vs zwarte zwieracze słabszych drużyn. Tyle teorii.

Kolega Ben Crellin zapisał kalendarz sezonu 2017/2018 w estetycznym i wygodnym szablonie a redaktor Gruwwa przeanalizował pierwsze 5 kolejek. Ja proponuję poszukać rotacji drużyn, w których, po 10 lipca, znajdziemy zawodników za 4.5 bańki. Będą to ekipy beniaminków: Newcastle, Brighton i Huddersfield oraz Burnley, Stoke City, Swansea, Watford, Crystal Palace, Bournemouth, WHU i WBA.

2 x rotacja

Temat teoretycznie zamyka poniższa infografika:

2way

Fajne pary to również Burnley + Crystal Palace. Poza 7 kolejką rotują się dobrze aż do GW10. Potencjalne dwójki to Mee/Ward albo Heaton/Hennessey. Domowe statsy Burnley to 10 zwycięstw, 3 remisy i 6 czystych kont. Heaton kosztować będzie 5.0, ale kasę wyłożymy na bramkarza z 82 sejvami away i 58 home.

2

Druga korzystna rotacja Burnley jest z WBA. Fun fact: Pulis 2.o w sezonie 16/17 to tylko 6 czystych kont.

1

Z beniaminków zaledwie przyzwoicie rotuje się Newcastle z Brighton:

3

Będzie to najtańsza rotacja bramkarzy za 9.0 milionów.

3 x rotacja

Kalendarzowo, najkorzystniejszy zestaw to: CP – LEI – WAT. W takim układzie, w trakcie 33 kolejek mamy 18 korzystnych spotkań u siebie i 15 wyjazdów. Wiele zależy od ceny Maguire’a w LEI oraz transferów Watford. W zespole Crystal Palace wybierać będziemy pomiędzy wartymi 5.0 Dannem i PvA a Wardem i Soare za 4.5. Inna sprawa, że ta rotacja to granie obrońcami gorszego sortu. I mentalny powrót Amata.

Mniej korzystna kalendarzowo, ale bazująca na lepszej defensywie będzie trójka: BOU – STO – SWA. Butland, Begovic i prawdopodobnie gwarantowani obrońcy za 4.5. Alternatywą dla tego układu mogą być trójki: BOU – HUD – STO albo BOU – NEW – SWA.

To nasze pierwsze podejście do rotacji w obronie. Teraz pozostaje śledzić wzmocnienia, pre-season oraz poczekać na ceny zawodników. Z tematem wrócimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *