Home STATS KALENDARZ Kalendarz sezon 2017/2018

Kalendarz sezon 2017/2018

0
0

Poznaliśmy kalendarz, czyli pierwszą cześć układanki przed GW1. Na szukanie par do rotacji, przyjdzie jeszcze czas. Wszytko będzie i tak zależało od kasy w banku. Teraz, krótkie wprowadzenie do 6 pierwszych kolejek.

Arsenal

LEI sto liv BOU che WBA;

Kanonierzy wylosowali bardzo porządny kalendarz, szczególnie mecze u siebie.Taki, który ponownie rozpali w nich nadzieję, że w tym sezonie to już im się uda wrócić na szczyt a później przyjdzie Nowy Rok, zaraz za nim luty i marzec aby w maju walczyć o top4. Zanim jednak to nastąpi, przywołajmy taki jeden fakt, który mógł uciec szanownym czytelnikom. Arsenal w ostatnich 4 sezonach , kiedy gra u siebie , kończy bardzo dużo spotkań z CS. Co oznacza bardzo dużo? To tak naprawdę jest zależne od tego, jaki mamy sezon. Czasami dużo to 8 a czasami duzo to 15. Więc lepiej pokazać, ten wynik w porównaniu do całości ligi. I tak jak widać na liczbach poniżej. W meczach u siebie, Arsenal jest bardzo dobrą drużyną aby szukać CS.  W ostatnich 4 sezonach, ich najgorszy wynik to 4 CS u siebie a w 3 pozostałych, to ścisła czołówka ligi.

2013 1
2014 4
2015 2
2016 2

Tak więc, wydanie kasy a pewnie nie mało, na obrońców Arsenalu, szczególnie na początku sezonu, może się zwrócić z nawiązką.

Jak dobry kalendarz, to oczywiste jest, że trzeba będzie wstawić kogoś z formacji ofensywnych. Mam swój typ ale nie zapeszam.

Bournemouth

wba WAT MCI ars BRI eve

Od razu, chciałbym się rozprawić z jedną historią , która nie jest prawdziwa. WBA nie gra dobrze w defensywnie, tzn że , CS nie wpadają jeden z drugim. Ile w poprzednim sezonie ugrali CS u siebie, 4 . To jest przed ostatnie miejsce w lidze , na równi z Sunderlandem. Dlatego też, kalendarz Bournemouth w dwóch pierwszych kolejkach, nie wygląda źle. Kto będzie chciał się przekonać, czy King jest dalej w formie, będzie miał dobrą okazję. Następne 2 kolejki, nie muszą już być tak udane. I pewnie od spotkania z Brighton u siebie, będziemy próbowali wstawić kogoś z  Bournemouth do składu.

Burnley

che WBA tot CRY liv HUD

Parzyste kolejki do mnie przemawiają. Możliwe że odkurzę Mee, w poprzednim sezonie bardzo ładne punkty zdobywał. Kolega Garret zapewne wstawi Heatona do składu, a ja pewnie pójdę za jego przykładem. Pamiętając poprzedni sezon, kiedy z zawodników Burnley było bardzo ciężko uzyskać coś z ofensywy a grała nam defensywa, to lepszego kalendarza, nie mogliśmy dostać. Chociaż nie, mogli dać im lżejsze mecze wyjazdowe.

Chelsea

BUR tot EVE lei ARS stk

Fajny mecz otwarcia.  To spowoduje , że kolejne mecze nie będą miały aż tak dużego znaczenia. I tak wrzucimy do naszych składów zawodników Chelsea. a sam kalendarz nie wydaje mi się łatwy.

Crystal Palace

HUD liv SWA bur SOU mci

W pierwszej chwili pomyślałem Benteke, później o PVA a na końcu na temat Zahy. Możemy już dzisiaj przyjąć że ceny wspomnianych zawodników będą na rozsądnych pułapach, a przy tym kalendarzu, nie widzę opcji aby pominąć graczy Palace. Wyjazd na Anfiled może być ciężkim orzechem do zgryzienia ale przecież Benteke , gra bardzo dobre zawody przeciwko LFC. Jednak, otwarcie z Huddersfielfd u siebie, spowoduje pospolite ruszenie.

Everton

STO mci CHE TOT mun BOU

Jak m nie uczyła kiedyś jedna pani coach, w rozmowie handlowej , osoba z która rozmawiamy ma zapamiętać początek i koniec naszej rozmowy. Wszystko to co jest pomiędzy , najlepiej gdyby wyrzuciła z pamięci. Takie nie za bardzo wygodne fakty. To może my też skupimy się na początku i końcu. Zaczną u siebie ze Stoke a zakończa u siebie z Bournemouth. 4 mecze po środku, to nie jest historia do FPL.

Leicester

ars BRT mun CHE hud LIV

Dwa spotkania z beniaminkami a poza tym, historia która nie nadaje się do FPL. To będzie ciężki start sezonu dla Lisów. Dwa spotkania z beniaminkami, raczej na otarcie łez a dla nas jak na jedno razowy strzał, oczywiście z kosztem za -4.  Albo, przykitrany tani obrońca Lisów na ławce, który wejdzie w odpowiednim momencie.

Liverpool

wat CRY ARS mci BUR lei

Fajny start sezonu, kalendarz który mówi o tym, że wybór pomiędzy Coutinho czy Frimino będzie nam towarzyszył już od pierwszej kolejki. A przecież Mane wraca i może Stu wróci do zdrowia? Nie wiem , jak Kloop postara się podnieść jakość defensywy LFC ale gdyby to mu się udało, to mamy dobry kalendarz aby złapać CS.

Manchester City

brt EVE bou LIV wat CRY

Manchester United

WHU swa LEI sto EVE sou

Połączyłem te dwa kalendarz aby zobaczyć jak fajnie wygląda rotacja tych dwóch drużyn. Nie wiem czy w połączeniu z siłą drużyn z Manchesteru, to nie jest najłatwiejszy kalendarz przed GW1. Najtrudniejsze spotkanie, to to z Liverpoolem u siebie , jednak zanim to nastąpi, będzie kilka spotkań fajnych spotkań. City zacznie na boisku beniaminka. United w drugiej kolejce pojedzie sprawdzić refleks Fabiańskiego. Widać potencjał.

Southampton

SWA whu hud WAT cry MUN

Bardzo dobry kalendarz , który stawia zawodników Southmapton w roli ciekawych opcji przed GW1. Dopiero 6 mecz w tym zestawieniu to mecz z drużyna wagi ciężkiej a 5 pierwszych to szansa na punkty. Zwróćcie uwagę, że tych 5 spotkań to są dwa gdzie przeciwnikiem będzie drużyna, która do ostatniej kolejki, walczyła o utrzymanie , do tego jest beniaminek. Niejeden myśli właśnie, ile to może Gabba kosztować.

Stoke

eve ARS wba MUN new CHE

Kolejny z tych kalendarzy który nie nadje się do FPL. Właściwie to mnie trochę rozbawił, trzy mecze u siebie w tym zestawieniu, kategorycznie przekreślają zawodników Stoke w mojej drużynie.

Swansea

sou MUN cry NEW tot WAT

Siggy jest opcją przy tym kalendarzu? Ach, oj jest zawsze opcją. Ale kalendarz nie za ciekawy jednak. Bardzo długo musiałbym siebie przekonywać aby wstawić zawodników Łabędzie do składu przed GW1. Tak naprawdę, można się przekonywać od GW4, kiedy przyjdzie im zagrać u siebie z Newcastle.

Tottenham

new CHE BUR eve SWA whu

Kiedy drużyna vice mistrza Premier League w której gra król strzelców Premier League , jedzie do beniaminka na mecz otwarcia, to historia naszych składów wydaje się przesądzona. I nie chodzi mi o to co się wydarzy podczas GW1 , tylko raczej, jak te składy będą zbudowane. Dobry kalendarz , popatrzcie jakie fajne szanse na CS w meczach u siebie. Pewnie nie z Chelsea ale z Burnley czy z Swansea jak najbardziej.

Watford

liv BOU BRT sou MCI swa

Pozwolę sobie napisać że to jest kalendarz , który spowoduje że na ławce podczas GW1 , na naszych ławkach wyląduje jakiś gracz w żółtej koszulce . To będzie ten bohater, który uratuje nas z opresji GW2 i 3. Taka opcja na podbicie świata FPL, tak aby być mądrzejszym niż wszyscy inni. A tak na poważnie, te dwa mecze u siebie, na pewno są warte zastanowienia.

WBA

BOU bur STO brt WHU ars

Dobry kalendarz wylosował Tony Pulis. Przypomnę, WBA zaczęło grać coś w ofensywie, tak więc przy takim kalendarzu, Chadli czy Rondon wrócą na rada ale przede wszystkim, McAuley czy Dawson albo Brunt. Na teraz, wydaje się że przy pomocy zawodników WBA, można będzie złożyć coś sensownego na starcie.

WHU

mun SOU new HUD wba TOT

Bardzo fajny kalendarz od GW2 do GW5, jest potencjał aby nasze strzałki zaświecił się na zielono.  Szczególnie, że mamy dwa mecze z drużynami które dopiero co awansowały do Premier League. 8 CS z poprzedniego sezonu, to jest taki sam wynik jaki zrobili zawodnicy Chelsea czy United.

 

Do kalendarza naszych trzech beniaminków, wrócimy przy okazji pisania o nich.

Brighton

MCI lei wat WBA bou NEW

Newcastle

TOT hud WHU swa STO BRT

Huddersfield

cry NEW SOU whu LEI bur

Pierwszych 6 kolejek w całości znajdziecie w górnym menu strony albo tez możecie kliknąć tutaj. 

58 dni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *