Home STATS KALENDARZ Kalendarz GW4-9

Kalendarz GW4-9

0

Przerwa. Trzeba przegrupować swoje odziały. Poszukać najłatwiejszej drogi do wyznaczonego celu, czyli jak największej ilości pkt co kolejkę 🙂 Warto pamiętać, że dwie kolejki zaczną się w piątek, GW5 i GW9 rozpoczną się nasze zmagania w piątkowy wieczór.

Arsenal

BOU che WBA BHA wat eve

Wszyscy czekają, kiedy HK się odblokuje a tutaj mamy ważniejsze sprawy. Kiedy Wenger wróci do 4 obrońców? Eksperyment z 3 zakończył się sromotną klęską. Może powodem są te wszystkie spekulacje transferowe wokół Arsenalu, nie wiem. W każdym razie, chciałbym zobaczyć Arsenal  w którym Kolasinac gra w pierwszym a Arsenal zalicza CS u siebie, tak jak to powinno być. Tak jaki miałem plan przed GW1. Takie czasy w FPL, że obrońcy Wengera to różnica, 11% Bellerin i Kola i spada… Koscielny 0.7%.  Wiadomo, dostali 4 od LFC ale przed takim kalendarzem?  Cały czas się zastanawiam, czy ten kalendarz to jest moment w którym Alexis odpali a przy okazji, cały atak Arsenalu? Wiem, czekamy spokojnie jak Alexis odpali z Bournemouth i przeczekamy spokojnie Chelsea…kto zaryzykuje, może być kilka dużych punktów z przodu i trochę kasy zarobi.

Bournemouth

ars BHA eve LEI tot stk

Tylko dwa spotkania u siebie, trzy ciężkie wyjazdy. Muszę jeszcze raz sięgnąć do notatek, jakim to sposobem pan Surman znalazł się u mnie w składzie? Ciężko szukać przy tym kalendarzu czegoś więcej niż szansy na CS z Brighton u siebie, pewnie Daniels na ławkę itp tid.  Do czasu, kiedy Defoe/King/Stanisław nie wrócą do formy, taki kalendarz nie spowoduje nagłego bumu na zawodników Bournemouth.

Brighton

WBA bou NEW ars EVE whu

Czekam na przełamanie Brighton. Beniaminek cały czas bez bramki w Premier League,  posiadanie Hegaziego rośnie z godziny na godzinę. Piłka w końcu musi wpaść do bramki. Gross i Knockaert  pokażą na co ich stać w ofensywie.  Możliwe, że ostatni transfer Brighton, José Izquierdo zacznie grać od pierwszej minuty.

Burnley

CRY liv HUD eve WHU mci

Zabawny ten kalendarz Burnley, niby tak fajny u siebie a na wyjazdach nic ciekawego a przecież 3 pierwsze kolejki przyniosły odwrotny rezultat do tego co mówił nam kalendarz. Ciężkie wyjazdy do Chelsea i Tottenhamu, dały punkty a niby łatwy mecz u siebie z WBA zakończył się porażką. W zespole pojawił się Chris Wood, król strzelców poprzedniego sezonu Championship.  Jedna bramka już jest na jego koncie…przy takim kalendarzu, jest potencjał aby szybko zaistniał w Premier League.

Chelsea

lei ARS stk MCI cry WAT

Dwa ciekawe mecze u siebie, chciałem napisać cięzkie ale sami wiecie, po tym co pokazał Arsenal, człowiek nie wie jak ma się odnosić do takich spotkań jak Chelsea Arsenal.  W każdym razie, widzę CS po stronie CFC, poza tym, inwestycja w Moratę wygląda na sensowną. Ja czekam na jak Hazard wróci.

Palace

bur SOU mci mun CHE new

Dwa wyjazdy do Manchesteru i FdB może już nie prowadzić drużyny w meczu u siebie z Chelsea. Na dziś, nie mamy czego szukać w tej części Londynu.  Miało być tak pięknie, nawet jeden znany dziennikarz wstawił dwóch zawodników Palace kosztem tych z LFC do swojego składu na GW1.

Everton

TOT mun BOU BUR bha ARS

Słodko gorzki kalenedarz Evertonu cz2. Trzy spotkania wagi ciężkiej i trzy w wadze piórkowej. Skupmy się na tej drugiej, od GW6 wstawiamy hurtowy Siggiego czy Rooneya do składów? Jestem jak najbardziej za.

Huddersfield

whu LEI bur TOT swa MUN

Ich spotkanie z WHU podczas GW4 będzie jednym z ważniejszych. Brak bramki dla Chicharito może oznaczać zielone strzałki dla kilku gości. Dalej, 3 ciężkie mecze u siebie , w których o CS będzie bardzo trudno a zdobycie bramki również nie będzie należało do najłatwiejszych. Czy te 3  mecze u siebie i jeden mecz wyjazdowy na WHU, które będzie chciało w końcu się odbić od dna , to nie jest dobry moment aby zejść z tego statku o niebezpiecznym kursie? Ja odpuściłem sobie takich zawodników jak Mooy czy Mounie o obrońcach nie myślałem nawet. Zobaczymy, kto miał rację po GW9.

Leicester

CHE hud LIV bou WBA swa

Podoba mi się ten kalendarz. Zaraz trzeb się będzie zastanawiać, jak zmieścić do składu Mahreza albo Vardyego. Tak mało słów, ale chyba wiadomo o co chodzi, czekamy na to aby spotkanie z LFC już sobie minęło i wtedy, można myśleć aby swój FT przeznaczyć na zawodników Leicester.

Liverpool

mci BUR lei new MUN tot

Przy takiej formie, kalendarz nie ma znaczenia.  Spotkanie z Burnley u siebie to temat aby wybrać zawodnika The Reds na kapitana podczas GW5. Ale gdyby tak obiektywnie spojrzeć, to chyba jest jeden z najgorszych kalendarzy w następnych 6 kolejkach. Będzie ciekawie 🙂

Manchester City

LIV wat CRY che STK BUR

Moment w którym, Pan Pep Guardiola ogarnie się, ustawi odpowiednio zespół, będzie najszczęśliwszą chwilą tego sezonu i nadchodzących kolejek.  3 mecze u siebie Palace, Stoke, Burnley dają do myślenia ale na dziś, po sprzedaży KdB, nie ma  zawodników City w składzie i nie wiedzę opcji aby któregoś wstawić. Za dużo rotacji, za dużo chaosu. Obrona z jednym CS a atak i 5 bramek strzelonych, przy takim kalendarzu City w trzech pierwszych kolejkach, to żart. Kiedy w dwóch najbliższych kolejkach, znajdę oznaki normalności w drużynie Pepa, przy takim kalendarzu, nie będzie wyjścia, trzeba będzie wstawić zawodników w niebieskich koszulkach do składu.

Manchester United

stk EVE sou CRY liv hud

Podwajanie, czy to w ataku , czy to w obronie , powinno się opłacić przy takim kalendarzu.  Mój plan na duet Miki+Lukaku oraz DDG w bramce, dobrze wygląda w tym momencie. Jak widzicie, będzie spotkanie sentymentalne, United Everton. Z jednej strony Lukaku, z drugiej Rooney.

Newcastle

swa STK bha LIV sou CRY

Przy takim kalendarzu, inwestowanie w zawodników Newcastle wydaje się sensownym posunięciem.  Spotkanie z LFC wydaje się przeszkodą nie do przeskoczenia le poza tym, pusta droga do dużych punktów.

Southampton

WAT cry MUN stk NEW WBA

Jak by było mało spotkań u siebie drużynie świętych, to mamy kolejne 4 , ten z United nie za ciekawy ale poza tym, szykujmy się na CS. Czy ten zespół przebudzi się i zacznie grać coś ciekawego w ofensywie? Ja poczekam jak Panowie sobie sprawdzą na własnej skórze. Gdyby okazało się,że jednak potrafią strzelać to może na GW8 i 9 zdecyduję się na kogoś z ofensywy Świętych.

Stoke

MUN new CHE SOU mci BOU

Raczej nie jest to zespół dla nas. Ciężki kalendarz przed Stoke i chyba jeszcze ciężej wybrać zawodnika na którego warto przeznaczyć FT.

Swansea

NEW tot WAT whu HUD LEI

Łatwy kalendarz, 4 mecze u siebie w 6 najbliższych kolejkach. Może chociaż raz, uda mi się wstawić Carrolla do pierwszej XI. Ten kalendarz oraz niskie ceny zawodników Swansea, może być pomocny dla kilku osób, które właśnie układają skład po dzikusie. Przypomnę, 2 CS w tym momencie na koncie Fabiańskiego.

Tottenham

eve SWA whu hud BOU LIV

Sierpień minął, będzie dobrze. Szukajcie kasy na HK. Spójrzcie na kalendarz i wracajcie do szukania kasy na HK.

Watford

sou MCI swa wba ARS che

Powyższy kalendarz pomógł mi w podjęciu decyzji aby sprzedać Richarlison de Andrade. Spoko są te jego liczby ale jakoś bardziej do mnie przemawia jakość obrony najbliższych przeciwników Watfordu, niż siła ataku Watfordu. Poza tym, Richarlison  znalazł się w składzie jednego redaktora, który nie ma szczęścia w tym sezonie FPL. Tak więc wiecie, nie było mi żal.

WBA

bha
WHU
ars WAT lei sou

Hegazi, uspokój się. Chociaż przy tym kalendarzu, takie wołanie to jak wołanie w próżnie. Dalsza cześć dobrego kalendarza WBA, dlatego też JROD ostał się w mojej drużynie, może jeszcze jedna mu wpadnie? Przy takim kalendarzu, inwestowanie w WBA wygląda sensownie.

WHU

HUD wba TOT SWA bur BHA

Wiatr w żagle dla WHU? Te mecze u siebie? W poprzednim sezonie , lepiej im szło jednak na wyjazdach, jeżeli popatrzymy na bramki zdobyte..jednak teraz, przy tym kalendarzu gracze WHU wracają na radar, mój. Bo kolega Garret już ma Chicharito i pewnie zaraz go wystawi na C vs HUD w pierwszym spotkaniu u siebie tego sezonu. Widzę tutaj przewagę kolegi, szczególnie że fajny kalendarz przed Młotami.  Najlepszy w najbliższych 6 kolejkach? Aby go wykorzystać, Bilic musi wstrząsnąć drużyną, która teraz okupuje ostatnie miejsce w tabeli , straciła 10 bramek i tylko 2 zdobyła.

Zapraszam do spokojnej analizy ,  kalendarz Premier League.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *