Kalendarz prawdę nam powie? Czy nasze planowanie powinno się opierać na kalendarzu, czy nie. Aby zweryfikować mój a może i wasz odwieczny problem należałoby sprawdzić po GW8 , który zawodnik uzbierał więcej punktów, przykładowo czy ten z WHU mający przed sobą taki kalendarz WAT;wba;SOT;MID;cpl czy ten ze Swansea który ma przed sobą kalendarz taki CHE;sot;MCI;LIV;ars?

Łatwe punkty?

WHU vs WAT;wba;SOT;MID;cpl

Na dziś widzę jeden ciężki mecz jeżeli chodzi o zdobywanie bramek, wyjazd na WBA. Poza tym, pozostałe 4 spotkania wydają się easy dla Payeta i spółki. Patrząc na ten kalendarz, można odnieść wrażenie że wstawienie kogoś z defensywny WHU lub Adriana do bramki , nie musi być głupim pomysłem.

Everton vs sun;MID;bou;CPL;mci

Kiedy układałem kartę, w przypływie wielkiego uniesienia po zeskanowaniu siatkówką oka kalandarze Evertonu, wstawiłem sobie 3 z ekipy Koemana do składu. 4 kolejki prawdy przed nimi a właściwie przed nami. Bo jeżeli zarabiać pkt od graczy Evertonu, to w 4 najbliższych kolejkach. Mecz z City niech będzie taką wisienką na trocie. My już swoje powinniśmy zarobić z Sunderlandem,Boro, Bournemouth i Palace. Oby tylko tym 4 ekipom nie przyszło do głowy poprawiać czegoś w defensywie. Sezon jeszcze długi, lepsza defensywa przyda im się pod koniec sezonu.

Arsenal vs SOT;hul;CHE;bur;SWA

Jeżeli Everton ma łatwy kalendarz, to jaki ma przed sobą Arsenal gdzie siła ofensywna jest mocniejsza. Przy takim kalendarzu można oczekiwać że, Cech/Kos/Mustafi zaliczą CS. Bellerin złapie asystę. Ozil/Sanchez przynajmniej 3 mecze gdzie ugrają 10+ pkt? Na C , to będzie 20+? W coś trzeba wierzyć w FPL i może być to dobra gra Arsenalu przez najbliższe kolejki.

Crystal Palace vs mid;STO;sun;eve;WHM

3 pierwsze kolejki będą kluczowe? to pewnie na nie nastawiają się wszyscy ci dla których Benteke jest opcją na najbliższe dni w FPL. Kalendarz mówi że Palace czyli drużyna która zdobyła jedną bramkę w trzech meczach a przy okazji straciła bramkę w każdym z tych spotkań, może się odbudować. Benteke czy Remy 😉 to opcja na bramki a Mandanda w bramce to opcja na CS. Tyle teorii , od GW4 czas na praktykę.

Warto ryzykować?

WBA vs bou;WHM;sto;sun;TOT

Bardzo mnie ciekawi jak WBA zagra w tych trzech meczach wyjazdowych. Patrząc na kaliber ofensywny przeciwników, to jest opcja na CS. Do tego dwa mecze u siebie z zespołami które jeszcze się nie obudziły. Wiadomo że z Payetem ich gra będzie wyglądała inaczej ale zobaczymy czy już wrócił do wysokiej formy czy jeszcze mu chwilę zajmie dojście do siebie? Tottenham do GW8 to już się obudzi i wynik 0-0 z WBA na wyjeździe do 25 minuty to będzie sprawa niedomyślenia?

Sunderland EVE;tot;CPL;WBA;sto

3 mecze u siebie w 4 najbliższych kolejkach. To jest dobra oferta aby skusić nas na zakup PvA lub Defoe? Bo chyba tylko ta dwójka wchodzi w grę z Sunderlandu? Ja przy karcie byłem bliski aby wstawić PvA do składu ale pozwoliłem aby jego kariera się rozwijała dalej i nie wstawiłem go do składu. Może kiedyś mi wyślę laurkę z podziękowaniem?

Trzymamy się daleko?

Swansea vs CHE;sot;MCI;LIV;ars

Mogło być gorzej, mogli zamiast Southampton trafić na United. I kiedy w taki sposób popatrzymy na ten wycinek kalendarza to nie jest bardzo tragicznie. Tak jest tylko tragicznie. Bo najpierw, trzeba będzie pokonać def Chelsea a przy okazji nie dać sobie strzelić bramki. A następnie liczyć na to że wielkie kluby Premier League będą miały na głowie jakieś puchary lub nie będą w najwyższej formie lub zdziesiątkują ich kontuzje. Tutaj bardzo mało zależy do samych Walijczyków. Bramki po stałych fragmentach gry? Siggy z wolnego a Llorente z główki po rożnym?

Leicester vs liv;BUR;mun;SOT;che

Czy te 3 mecze wyjazdowe przykrywają cały potencjał jaki mamy w dwóch meczach u siebie Vardyego i spółki. Bo przecież Liverpool, United i Chelsea muszą pokazać kto rządzi na wyspach. A przecież wiadomo że kasa rządzi więc trzeba wygrać z Lisami. Gracze z Vardym czy Mahrezem, wystawieni na dużą próbę charakteru.

Southampton vs ars;SWA;whm;lei;BUR

Jeżeli z Arsenalem, Święci zakończą mecz bez strzelonej bramki, to wtedy dwa pozostałe wyjazdy, to może być ponownie za dużo dla ich ofensywy. Kto wykombinował jak rotować Redmonda lub Tadica, ten wykorzysta ich w meczach u siebie . Długo myślałem nad tym czy taki pomocnik, co z 5 kolejek , tylko w dwóch jest sensowną opcją na mój pierwszy skład ma sens i wyszło mi że nie. To też był jeden z powodów dla których użyłem karty. Bo nawet te dwa mecze u siebie nie wyglądają jakoś super dla Southampton.

Teraz aby mieć pełny obraz tego czy patrzenie w kalendarz ma sens, można sprawdzić po 8 kolejce, kto miał więcej punktów. Zawodnicy z grupy pewne punkty albo trzymamy się z daleka.