Home STATS KALENDARZ Kalendarz GW28-30

Kalendarz GW28-30

0

Zanim wydarzy się pusta kolejka 31, mamy przed sobą 3 kolejki. Podczas tych 3 kolejek lepiej być z zawodnikami Leicester niż Crystal Palace. Wypadałoby  zagrać w nich dobrze, niż szukając kilku punktów więcej podczas GW31, „odpuścić ” sobie 3 najbliższe kolejki.

Jest dobrze?

Leicester

STK BOU wba

Kalendarz to jeden z tych powodów dla których Vardy jest jeszcze lepszą opcją niż głupie 4 bramki w 4 ostatnich spotkaniach. Patrząc na taki kalendarz, trudno sobie wyobrazić coś innego niż kolejne bramki Vardyego. Kalendarz który pomaga wstawić Mahreza do składu.

Burnley

SOU EVE whu

Może nie kupię Gudmundssona , raczej na pewno nie. Jednak Mee może w końcu przynieść jakieś sensowne punkty. Dość powiedzieć, że obrona Burnley bez CS od 6 spotkań. Teraz będzie dobry moment aby zaliczyć przynajmniej jeden CS w 2 najbliższych spotkaniach u siebie.

Watford

EVE WBA ars

Prosta sytuacja, mamy 2 dobre spotkania u siebie i jeden trudny wyjazd. Patrząc na ten kalendarz pod kątem GW31 wychodzi dosyć prosta sytuacja aby wstawiać zawodników Watfordu do składu. Defensywy Evertonu i WBA nie są monolitem. Mnie szczególnie interesuje gra Deulofeu z Evertonem. Będzie dodatkowa motywacja do gry dla Hiszpana? Za chwilę się przekonamy.

Liverpool

WHU NEW mun

Dobra, czego więcej potrzeba od mikołaja? Przyszedł chwilę później ale dobrze że w końcu do nas trafił.

Tottenham

cry HUD bou

Jeżeli dobrze rozszyfrowałem skróty drużyn, przeciwko którym przyjdzie zmierzyć się drużynie Pochettino, to Harry Kane jest dosyć sensowną opcją na najbliższe 3 kolejki. Gdyby, gdyby magia FA CUP objawiła się Wembley i spotkanie z GW31 z Newcastle jednak się odbyło…

To nie jest dobry kalendarz w FPL?

Crystal Palace

TOT MUN che

to nie jest dobry moment aby inwestować w zawodników Crystal Palace. Przed nimi bardzo ciężki maraton. Punkty w FPL mają małe szanse na zaistnienie w takich warunkach.

Chelsea

mun mci CRY

Mój kolejny problem przed GW28, co zrobić z Alonso? A wolał bym mieć taki, czy sprzedać Aguero i kupić Hazarda? Jednak przy takim kalendarzu, lepiej zainwestować w kogoś z lepszym kalendarzem.

United

CHE cry LIV

Alexis pozostanie niszą , raczej nic się nie zmieni w tym temacie. DDG będzie na minusie transferów netto przed GW31 i nie jestem zdziwiony. Sam ma plan w którym wymieniam go na tańszy model. Zasadnicze pytanie, czego spodziewamy się po spotkaniu z Chelsea? Wielkich fajerwerków od drużyny Conte czy może dobrej gry obronnej po stronie United? Z Crystal Palace CS i zostaje spotkanie z LFC. Gdzie Mourinho ponownie wystawi autobus , tak jak w pierwszym spotkaniu na Anfield. Tak, to był ten moment kiedy DDG był u nas na ławce rezerwowych i to właśnie od tego momentu, nigdy więcej tam nie usiadł.

City

arsx2 CHE stk

Jeżeli City przegrywa z Wigan , do tego bez strzelonej bramki? Nic tylko uciekać w przypadku takiego kalendarza…a tak na poważnie. Jesteśmy klika pkt od mistrzostwa dla City i w każdym z tych spotkań będą występowali w roli faworyta do wygranej. I nic, do czasu zdobycia mistrzostwa i odpuszczeniu sobie krajowego podwórka, nie powinno się zmieniać w naszej ocenie zawodników City. Tak mi się wydaje przyjemniej, że kalendarz jest ostatnią rzeczą na jaką powinniśmy spoglądać w ich wypadku. Ważniejsze będą rotacje w składzie niż kalendarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *