Forma ponad kalendarz. Takie hasło , było czy też jest bardzo popularne w naszych kręgach. Oznacza to mniej więcej tyle, że w momencie kiedy Ighalo zdobywał bramki w 3 kolejnych meczach, nie patrząc na to z kim będzie grał dalej, powinniśmy wstawić lub zatrzymać takiego zawodnika w składzie.

Te 3 mecze w których strzelał bramki to spotkania z Aston Villą, Norwich i Sunderlandem, a przed sobą miał mecze z LFC, Chelsea i Spurs. W tych 3 meczach zdobył 4 bramki. Więc zgodnie z hasłem, forma ponad kalendarz powinniśmy wstawić go do składu przed meczami z wyżej cenionym przeciwnikiem. Kto się na to zdecydował, ten zarobił kilka dużych punktów, tylko ile osób przewidywało że Ighalo utrzyma formę przez 6 kolejnych spotkań? Ja nie byłem wstanie się przekonać że jego forma będzie trwała tak długo.  Sprzedałem go przed meczem z LFC.

Teraz, kiedy nie mamy żadnej informacji o tym w jakiej formie jest dany zawodnik, jedną z podstawowych wskazówek podczas wyboru zawodników, będzie kalendarz. Ten jak wiemy, bywa zwodniczy ale nic lepszego na teraz nie mamy.

Po pierwsze, koledzy z ffs przygotowali taką miłą tabelkę w której mamy wypisane pary które się rotują dom/wyjazd przez cały sezon

Team 1 Team 2
Arsenal Tottenham
Bournemouth Watford
Burnley West Brom
Chelsea Sunderland
Crystal Palace Swansea
Everton Liverpool
Hull Stoke
Leicester Middlesbrough
Liverpool Everton
Manchester City Manchester United
Manchester United Manchester City
Middlesbrough Leicester
Southampton West Ham
Stoke Hull
Sunderland Chelsea
Swansea Crystal Palace
Tottenham Arsenal
Watford Bournemouth
West Brom Burnley
West Ham Southampton

Do tego na pewno jeszcze wrócimy , a teraz małe przypomnienie, co jest w kalendarzach drużyn w 5 pierwszych kolejkach w sezonie.

Arsenal

LIV;lei;wat;SOT;hul

Sezon mógł się zacząć lepiej dla Arsenalu, spotkanie u siebie z Liverpoolem, wyjazd do Leicester, te dwa mecze będą dobry przetarciem przed 3 następnymi spotkaniami. Watford, Southampton i Hull, kiedy to my będziemy chcieli upchnąć jak najwięcej zawodników Wengera w składzie.

Bournemouth

MUN;whm;cpl;WBA;mci

To raczej nie jest klub dla nas na początku sezonu. Otwarcie vs Zlatan, później Payet a na koniec Aguero. To wygląda bardzo źle dla Bournemouth ale dobrze dla zawodników których wymieniłem, których będziemy chcieli w meczach z Bournemouth wystawić na C.

Burnley

SWA;liv;che;HUL;lei

Nawet Lord Boyd i jego super cena nie przekona mnie aby wstawić go do składu przy takim kalendarzu. Liverpool, Chelsea i Leicester na wyjeździe w 5 pierwszych meczach. Dziękuję poczekam na coś przyjemniejszego.

Chelsea

WHM;wat;BUR;swa;LIV

Podobna mi się ten kalendarz. Jest w nim potencjał na kilka CS ( Watford, Burnley,Swansea) , jest szansa że Hazard czy jego nowy Belgijski kolega zaczną sezon z wysokiego C.

Crystal Palace

WBA;tot;BOU;mid;STO

Ten piękny kalendarz, powoduje że co chwila zastanawiam się nad tym, ile będzie kosztował Mandanda i Townsend? Oni mogą zrobić dużo punktów przy takim kalendarzu. Właściwie to tylko Tottenham na wyjeździe jest tym spotkaniem kiedy Mandanada mógłby usiąść na ławce ale też nie jest to wskazne jakoś szczególnie.

Everton

TOT;wba;STO;sun;MID

cały czas robi mi się niedobrze na wspomnieni o tym jak to piłkarze Evertonu zniszczyli mi poprzedni sezon. Teraz przy takim kalendarzu, pewnie przeproszę się z jednym czy drugim zawodnikiem a cena jaka zostanie przypisana do Bainsa jest jedną z ważniejszym wiadomości na które czekam.

Hull City

LEI;swa;MUN;bur;ARS

Tygrysy nie miały za dużo szczęścia w losowaniu i wylosowały 3 bardzo trudne mecze u siebie. TE dwa wyjazdy to też może być za dużo dla nich na początku sezonu.

Leicester

hul;ARS;SWA;liv;BUR

Tak się zastanawiam , kto się przejedzie bardziej w nadchodzącym sezonie. Osoby które uważają że Leicester to jednorazowa historia i zaraz będzie kibel i walka o utrzymanie, czy też. Przy takiej kasie , w momencie kiedy zostają Vardy i Mahrez, to będzie zespół który powalczy o puchary? Dla tych pierwszych, na otwarcie porażka z Hull, tak samo 3 kolejne mecze a na koniec 1 pkt z Burnley. Dla tych drugich, kalendarz nie ma znaczenia , bo nie miał w poprzednim sezonie.

Liverpool

ars;BUR;tot;LEI;che

Mogło być lepiej, z jednej strony mamy zespół który potrafił nastrzelać bramek pod wodza Klopa a z drugiej w 5 pierwszych kolejkach, tylko mecz z Burnley u siebie jest łatwy na papierze. Poza tym, trzeba będzie zostawić bardzo dużo sił i serca na boisku aby coś ugrać.  Ja będę pewnie szukał szczęścia gdzie indziej.

Man City

SUN;sto;WHM;mun;BOU

Wydaje mi się że już wszyscy wybraliśmy kapitana na 1 GW. To jest kalendarz który ma nam pomóc dobrze wystartować w tym sezonie. Kun na C w 5 pierwszych kolejkach?

Man United

bou;SOT;hul;MCI;wat

Dobry kalendarz dla Zalatana aby zaprezentować się na wyspach z jak najlepszej strony. W obronie będzie łatwo o CS. Jednak od czasu odejścia Fergusona , tyle razy przejechałem się na graczach United że muszę na spokojnie podejść do tematu a nie na siłę pakować 3 zawodników Diabłów. Ashley Young pozdrawiamy serdecznie.

Middlesbrough

STO;sun;wba;CPL;eve

Podoba mi się ten kalendarz, mógł mieć trochę więcej spotkań na własnym boisku ale chyba zawodnicy Boro nie mają co narzekać? Łatwiejszego startu nie mogli sobie wymarzyć, teraz muszą wykorzystać sytuację.

Southampton

WAT;mun;SUN;ars;SWA

Trzeba będzie zmieścić kilku zawodników Świętych. A taki Forster to chyba must have przy takim kalendarzu w pierwszych 5 kolejkach sezonu? Trzeba tylko znaleźć kogoś kto będzie się fajnie rotował na GW2 i 4. A może taki Redmond albo Austin? Jest kilka opcji które przy takim kalendarzu i przy dobrych cenach , będą bardzo kuszące.

Stoke

mid;MCI;eve;TOT;cpl

Jestem na nie, dwa ciężkie mecze u siebie i niezbyt ciekawe mecze wyjazdowe. Trzeba dalej szukać , tutaj go raczej nie będzie.

Sunderland

mci;MID;sot;EVE;tot

Czarne Koty to jest drużyna w którą można zainwestować na koniec sezonu, tak koło GW30-32, kiedy muszą zacząć grać bo zaraz mają się pożegnać z Premier League. Otwarcie z Manchester City na wyjeździe, wszyscy wiemy jak to się skończy.

Swansea

bur;HUL;lei;CHE;sot

Dwa mecze z beniaminkami na początek to zielone światło do tego aby Siggy czy Ayew znaleźli się w naszych zespołach a następnie, przy słabej formie Leicester, trzeba będzie zdecydować co dalej? bo przecież i Chelsea i Southampton zmienili trenerów i tam nie musi być wszystko od razu poukładane.

Spurs

eve;CPL;LIV;sto;SUN

Znajdziemy miejsce dla Kane przy takim kalendarzu? Myślę że powinniśmy. A jeżeli nie Kane to Alli lub Eriksen!?! mogą nam się przydać w pierwszych 5 kolejkach.

Watford

sot;CHE;ARS;whm;MUN

Kategoryczne NIE, chyba że dadzą Ighalo za 4,5 a Deeneya za 5.0, wtedy mogę się zastanowić.

WBA

cpl;EVE;MID;bou;WHM

Jest szansa na kilka CS przy takim kalendarzu. Teraz wszytko rozbije się o cenę jaką będzie miał McAuley.

WHM

che;BOU;mci;WAT;wba

Payet i spółka dostali fajny kalendarz. Szczególnie te dwa mecze u siebie są interesujące. Ale przecież z Chelsea czy City, Payet jest w stanie ugrać coś więcej niż 2 pkt.

Pewnie ją przeoczyłeś , tą małą kropkę w ostatnim zdaniu. Ta kropka to mój rubikon, nie miałem wcześniej czasu żeby spojrzeć na to co się dzieje w kalendarzu na nowy sezon. Może nie miałem czasu a może nie miałem siły? Musiałem odpocząć po poprzednim sezonie, teraz już jestem gotowy. Teraz już tylko czekam na ceny i presezon. Nie ma odwrotu, 13 sierpnia, wjeżdżam na pełnej …