Przerwa reprezentacyjna to dobry moment na przegrupowanie. Mądrzejsi o poprzednie repy oraz punkty jedenastej kolejki możemy wycofać się na z góry upatrzone pozycje i postawić nowe zasieki. Trudno bowiem prognozować co nowego przyniesie listopadowy reset

Nie tak dawno, mogliście przeczytać te słowa. To samo mam w głowie, dwa tygodnie przerwy z FPL nie oznacza że teraz nic się nie dzieje i patrzymy w sufit przez dwa tygodnie, to jest ten moment listopada kiedy, trzeba planować i przygotować sobie kilka planów na przyszłość. Kiedy o 1230 19 listopada , zamknie się okienko transferowe, ustawimy kapitanów i podliczą nam minusy, zacznie się jazda z górki albo też pod górkę. 19 listopad – 2 styczeń, to GW12-GW20. Oprócz DGW pod koniec sezonu, najważniejszy moment zmagań w FPL.

Tak wygląda kalendarz drużyn w tym okresie, plus mój mały komentarz.

Arsenal;

mun,BOU,whm,STO,eve,mci,WBA,CPL,bou

Sanchez mógł zawojować świat przy tym kalendarzu. Jednak, natura nie lubi próżni i już trzeba kombinować kto z trójki Walcott/Ozil/Giroud jest w stanie zastąpić Sancheza.  W poprzednim sezonie, 7 bramek Giroud padło po podaniach Ozila. Zupełnie nie wiem po co to sobie przypomniałem.

Bournemouth:

sto;ars;LIV;bur;LEI;SOT;che;swa;ARS

Bardzo ciężki kalendarz. Tylko 3 mecze z drużynami które na papierze, prezentują podobny poziom jak Bournemouth. Myślę że ciężko będzie wystawić Smitha w tych meczach. Z jednej strony może zaliczyć asystę a z drugiej, dostać kilka bramek i bilans wyjdzie na 0. Wilson w ataku to podobna historia.

Burnley

wba;MCI;sto;BOU;whm;tot;MID;SUN;mci

Skupiam się tylko na tych 3 meczach u siebie. Bournemouth, Boro, Sunderland. Burnley jest najlepiej grającą drużyną u siebie w Premier League. Nawet jeżeli w pozostałych meczach, Heaton straci bramkę, to celem dla niego w okresie świąteczno-noworocznym, muszą być 3 w tych 3 meczach u siebie.

Chelsea:

mid;TOT;mci;WBA;sun;cpl;BOU;STO;tot

GW15-19, to będą żniwa. Pozostaje kwestia decyzji, czy grać na dwóch obrońców + Hazard lub Costa, czy może lepiej zainwestować w pomoc i atak? np Hazard/Costa + Pedro/Matic/Moses? Dziś, czekam aż Costa dostanie jeszcze jedną YC i z czystym sumieniem wstawię go do składu.

Crystal Palace:

MCI;swa;SOT;hul;MUN;CHE;wat;ars;SWA

Miałbym problem z Benteke, myślę że bym go sprzedał. Za dużo dobrej defensywy tutaj widzę i kilka opcji które można lepiej wpasować do drużyny.

Everton:

SWA;sot;MUN;wat;ARS;LIV;lei;hul;SOT

Gdyby tak Costa się wy kartkował w najbliższym czasie, to jest opcją sprzedaż Lukaku z takim nie najlepszym kalendarzem i zakup Costy.

Hull:

sun;WBA;mid;CPL;tot;whm;MCI;EVE;wba

Snodgrass będzie rządził przy takim kalendarz. Zaraz się okaże że nasze drużyny idą na dno bo ten Szkot zdobywa bramkę za bramką. Bardzo fajne 4 mecze przed Hull, z dużym potencjałem na pkt.

Leicester:

wat;MID;sun;MCI;bou;sto;EVE;WHM;mid

Lisy z poprzedniego sezonu i mamy samograj przy takim kalendarzu. Lisy z tego sezonu, kiedy forma daleka od tej z poprzedniego sezonu. Do tego UCL…tylko gracze z defensywy powinni Nas interesować?

Liverpool:

sot;SUN;bou;WHM;mid;eve;STO;MCI;sun

Coutinho-Firmino-Mane/Lallana – nie jest to głupie.

mane-cou

Manchester City:

cpl;bur;CHE;lei;WAT;ARS;hul;liv;BUR

Z takim kalendarzem, trudno będzie sprzedać Aguero. A to, kilka prostych kliknięć myszką, zaważy na sezonie FPL. Panowie chwalą się w komentarzach że grają bez Kuna a ja , nie potrafię tego zrobić.

Manchester United:

ARS;WHM;eve;TOT;cpl;wba;SUN;MID;whm

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmm, końcówka roku to powrót do naszych ulubionych zawodników z czerwonej części Manchesteru? Ibra, Roo,Pogba, Mata in???

Boro:

CHE;lei;HUL;sot;LIV;SWA;bur;mun;LEI

Nic tutaj nie widzę. Pewnie Friend posiedzi trochę na ławce aby dostać szansę z Hull czy Swansea?

Southampton:

LIV;EVE;cpl;MID;sto;bou;TOT;WBA;eve

Austin in? z takim kalendarzem, przy takiej formie, chyba nie ma nad czym się zastanawiać? W cenie ponieżej 7 mln…bardzo ciekawa opcja się zrobiła. Do tego, może w końcu j wrócą CS?

Stoke:

BOU;wat;BUR;ars;SOT;LEI;liv;che;WAT

Możesz teraz kliknąć w I i sprawdzić jak punktuje Allen w meczach u siebie a jak na wyjeździe. I to jest dobry prognostyk przed nadchodzącymi meczami u siebie Stoke.

Sunderland:

HUL;liv;LEI;swa;CHE;WAT;mun;bur;LIV

Przecież wiem że tworzyłeś skład z Anichebe jako ten trzeci obok Kuna i Costy. Gdyby grał regularnie, to why not? Pewnie wepchniesz wtedy do pomocy , tych wszystkich nad którymi głowią się czytelnicy bloga i gracze FPL na całym świecie.

Swansea:

eve;CPL;tot;SUN;wba;mid;WHM;BOU;cpl

Siggy in? Do tego potrzebny Amat w pierwszym i pewne miejsce Kinglsleya a może coś jeszcze będzie z Łabędzi w tym sezonie?

Spurs:

WHM;che;SWA;mun;HUL;BUR;sot;wat;CHE

Widzę to tak, CS dla Tottków będą wpadały przy takim kalendarzu. Jeżeli dalej będą grali ustawieniem 3-4-3 to Walker lub Rose mogą być must have premium def w naszych składach.

Watford:

LEI;STO;wba;EVE;mci;sun;CPL;TOT;sto

Holebas będzie miał używanie przy takim kalendarzu, podobnie jak Janmaat. Opcje ofensywne Watfordu nie istnieją, jest duzo więcej ciekawszych opcji niż Deeney czy Ighaloo.

WBA:

BUR;hul;WAT;che;SWA;MUN;ars;sot;HUL

Nic więcej do dodania niż ten skromny rysunek, nie mam.

cs-wba

WHU:

tot;mun;ARS;liv;BUR;HUL;swa;lei;MUN

To może być najfajniejsza różnica GW16-GW18. Payet in? Poza tym, pod górkę , pod bardzo dużą górkę ma WHU końcówkę roku.