Home PRESEZON TRANSFERY West Ham United robi pierwsze transfery

West Ham United robi pierwsze transfery

1
0

[mks_dropcap style=”letter” size=”20″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#008f5d”]  Sam Allardyce ostał się na stanowisku menadżera West Ham United. [/mks_dropcap] Chociaż kibice młotów mają już dość taktyki jaką prezentują zawodnicy z Londynu (  potrafili nawet wygwizdać zespół po wygranym meczu), Pan David Sullivan postanowił dać jeszcze jedną szansę trenerowi. W końcu, to Sam Allardyse wprowadził ich do Premier League dwa sezony temu i szczęśliwe utrzymuje ich już drugi sezon w Premier League.

Władze klubu spotkały się z  allardyce  jakiś czas temu, gdzie ustali cel na bieżąca kampanię. Po spotkaniu klub wydał oświadczeni w którym można było przeczytać że klub ma grać milej dla oka, bardziej ofensywnie, musi zakończyć sezon w TOP10 Premier League.  Planem minimum jest pozostanie w Premier League które jest konieczne do wypełnienia Stadionu Olimpijskiego na który w 2016 przenosi się West Ham United.

west ham united

 

Tak, gra nie toczy się tylko o posadę Big Sama, gra toczy się o przyszłość całego klubu. Takie ktoś sobie wpisał biznes plan na klub West Ham United a mecze Premier League na stadionie Olimpijskim w Londynie są tego planu najważniejszym punktem

Największy sukces poprzedniego sezonu jaki zrobił Sam Allardyce? Może skargi Jose Mourinho na styl zespołu po bezbramowm remisie 0-0 kiedy to gracze West Ham United postawili autobus w bramce

Jednak to trzy wygrane z Tottenhamem można uznać za sukces West Ham United w poprzednim sezonie. Nawet zrobili oficjalne koszulki!

Do czego kibice West Ham United mieli największe pretensje za poprzedni sezon Premier League? Gra w ataku i brak sytuacji bramkowych. To Sam Allardays wystawił w poprzednim sezonie zespół w ustawieniu 4-6-0. Trochę mało jak na drużynę która ma zapełnić stadion mogący pomieścić 80 tysięczną widownię.  Jakie wskaźniki będą musiały się zmienić aby władze klubu uznały że jest progres?

Poprzedni sezon w wykonaniu West Ham United w ataku przedstawiał się następująco.
  • 40 bramek w sezonie to 15 miejsce pod tym względem w Premier League.
  • 422 strzały na bramkę to 18 miejsce.
  • Co 8,5 minuty na mecz zawodnicy West Ham United mieli szansę na bramkę, 18 miejsce. Najelpsi w tej kategorii Chelsea i city mieli 5,2 i 5,4.
  • 119 strzałów celnych, ostanie miejsce. Wychodzi na to że tylko 28,2 % strzałów trafiało w światło bramki, 19 miejsce.

 

Ale jest nadzieja i  mogą odetchnąć ci którzy w poprzedni sezonie stawiali na graczy ataku West Ham United, w tym ja.  Aż 9,5 % strzałów wylądowało w bramce przeciwnika. Daje to miejsce dokładnie w połowie stawki.  Zapewne ilość bramek czy tez konwersja strzałów będzie jednym ze wskaźników które będą mówiły o postępach gry drużyny Sam Allardyce. Do tego trzeba sprawdzać ile podań mają gracze West Ham. W tym byli naprawdę słabi. Mieli tylko 9131 podań celnych i tylko 2073 podania były w strefie obrony przeciwników. Swansea miała takich podań o tysiąc więcej.Czyli z grubsza wiadomo co poprawić, teraz pytanie jak?

Klub zatrudnił Teddy Sheringhama na stanowisku trenera od ofensywy.

Zobaczymy czy pomoże, aby zrealizować cele w nowej kampanii Sam Allardyce dostał 20 mln funtów na transfery.  Pierwszy transfer to Mauro Zarate

 

ten transfer był darmowy gdyż Zarate miał wpisaną klauzulę która pozwalała mu odejść za darmo z Velez Sarsfield jeżeli zgłosi się po niego klub z zagranicy.  Zgłosił się Sam Allardyce. Główne kryteria wyboru to, młody wiek 27 lat, gra na boiskach Premier League ( 2008 rok dla Birmingham) i bramki oczywiście 😛

He is a different type of player to what we have already got, which is what we have been looking for a while. He is small, sharp and quick and has got good feet, so hopefully he can give us another dimension.

Zakup Zarate wydaje się być bardzo dobrym posunięciem, teraz wypada zagrać dwójką napastników. Wysoki Andy Carroll i niski zwinny Zarate. Na papierze wydaje się to obiecujące a nam wypada czekać na wieści z meczy przed sezonowych. wszystko fajnie u tego Argeńtyńczyka, super forma w Argentynie tylko kiedy grał w Lazio to nie był taki skuteczny. Czyżby poziom się obniżył i dlatego złapał wiatr w żagle…?

Drugi transfer jaki zrobił Sam Allardyce do West Ham United przed nadchodzącym sezonem  powinien dać trochę jakości w środku pola WHU.

 

Senegalczyk za 7 mln funtów zasilił szeregi West Ham United na cztery kolejne lata.  Kouyate odszedł z Anderlechtu w którym rozegrał 145 meczy od 2008 roku i zdobył tam 4 mistrzowskie tytuły, aby spełnić swoje marzenie i zagrać w Premier League.

„That I’m here now is thanks to the manager, because he went out of his way, leaving his holiday for me, so he has done everything he could for me to join the club. He, my advisers and agents helped me make the right decision and said West Ham was the ideal club for me, because as a kid I dreamed of playing in the Premier League and now it’s here that my dream has been realised.”

Podobno Kouyaté był bliski innych klubów Premier League, City, Arsenal i Everton tez mieli wpisane nazwisko Kouyaté w notesie.  Co takiego ma w sobie Senegalczyk że aż 4 klubu Premier League miały na niego chrapkę? Podobno nie przegrywa w starciach o górną piłkę, ma brdzo dobry odbiór piłki i potrafi być skoncentorwany przez 90 minut gry.

Na boisku przypomina Patrica Vierie. W poprzednim sezonie został przesunięty na środek obrony i Anderlecht nie radził sobie w pomocy. Przez to w sezonie zasadniczym grał słabiej. Kiedy na fazę playoff nowy trener Anderlechtu zmienił ustawienie Kouyaté z  powrotem na środkowego pomocnika, dzięki temu bardziej mogli wykazać sie zawodnicy ofensywni.  Bardzo możliwe że własnie dlatego Anderlecht wygrał po raz kolejny mistrzostwo Belgii.

Jak piszą na http://www.benefoot.net/ właśnie taka rola powinna być dla niego optymalna w Londynie, defensywny pomocnik który będzie otoczony kreatywnymi pomocnikami. Nie można oczekiwać od niego że będzie playmakerem, wtedy będziemy zawiedzeni.  Za to możemy się sodziewać że będzie wygrywał mase pojedynków w powietrzu i na boisku, może się okazać ściana nie do przejścia dla przeciwników. W taki sposób na benefoot kończy się post o

In my opinion West Ham United did well giving Kouyaté a chance. Surrounded with some good players he will give the Premier League club a lot back. He’s a true warrior and never stops running. Once you think an opponent’s player breaks through you’ll see that Kouyaté is capable of doing some unlikely things to stop him.

Jeżeli Senegalczyk szybko zaaklimatyzuje się w Londynie to strzelenie bramki Londyńczykom będzie jeszcze trudniejsze niż w poprzednim sezonie.

 

Sam Allardyce kupił dobrego napastnika który może przynieść mu bramki, na pewno da mu większe pole manewru. Mamy „super” defensywnego pomocnika który będzie zabierał piłki jak magnes, tylko do kogo będzie podawał w pomocy? Potrzebny jest ofensywny pomocnik z prawdziwego zdarzenia ( nie wracający z wypożyczenia Ravel Morrison ) który będzie łącznikiem pomiędzy odbiorami piki przez Kouyaté a czekającymi gdzieś na połowie przeciwnika napastnikami.

Właściciel klubu David Sullivan zapewnia że przed startem sezonu czyli derbami z Tottenhamem uda się podpisać jeszcze 4 zawodników. Zobaczymy czy ilość przełoży się na jakość…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *