Home PRESEZON TRANSFERY Trippier przechodzi do Tottenhamu

Trippier przechodzi do Tottenhamu

2
0

Kieran Trippier zasila szeregi Tottenhamu, czyli jest to kolejny 6?!?  transfer obrońcy do tej drużyny na przestrzeni 12 miesięcy. Plany transferowe Tottenhamu układ geniusz albo szaleniec w tym klubie.  Fajnie że Trippier nie przepadnie w Championship ale że akurat do Spurs trafi? Naprawdę nie było ciekawszych propozycji dla tego zawodnika? W poprzednim sezonie kilka osób szykowało się na tego zawodnika, później pokazał się kalendarz w którym Burnley miało pod górkę, następnie okazało się że jego cena trochę za wysoko, 5 mln…plan się rozleciał, zły układ kart dla tego zawodnika.

Czy Trippier miał udany sezon w Premier League? Jego zespół spadł z ligi ale on zostawił po sobie dobre wrażenie. Nic dziwnego że zainteresował swoją osobą kluby Premier League. Czy dla Nas, graczy FPL Trippier był dobrą inwestycją? Mi się wydaje że nie. Kiedy pisałem o nim przed startem poprzedniego sezonu,Burnley czyli kto? liczyłem na coś więc niż 4 asysty, 118 pkt z czego większość to pkt po CS. Trochę inaczej widziałem rozkład pkt od tego zawodnika, może nie tylko ja. W poprzednim sezonie, nowy obrońca Spurs miał aż 63 sytuacje stworzone. To był drugi wynik tego sezonu, pierwszy był Baines i jego 70 sytuacji stworzonych. Dalej długo, długo nic i na trzecim miejscu Ivan 36 sytuacji stworzonych. Patrzę na liczbę sytuacji stworzonych do ilości asyst i wygląda to słabo. Brak szczęścia? Koledzy z zespołu nie byli w stanie wykończyć w odpowiedni sposób tych podań?

Trippier trafi do zespołu w którym prawa strona obrona jest dosyć mocno obsadzona. Po pierwsze będzie musiał wygryźć ze składu Walkera, to jest podstawowy prawy obrońca Spurs. Do tego zawodnik który gra w kadrze Anglii, wtedy kiedy jest zdrowy. I tutaj jest niestety największa szansa aby Trippier zbliżył się do pierwszej XI. Kontuzja Walkera albo też jego sprzedaż. Nawet gdyby tak się zdarzyło to i tak nie musi być pierwszym zawodnikiem do wejścia.

W poprzednim sezonie, Tottenham kupił prawego obrońcę reprezentacji USA, DeAndre Yedlina. Oglądałem fragmenty meczu USA – Niemcy i Yedlin bardzo dobrze prezentował się na prawej stronie, po obu stronach boiska. Jeżeli ktoś chce sobie przybliżyć jaki to zawodnik możliwe że wystarczy mu ten wpis na http://bleacherreport.com/. Czyli na prawej stronie mamy już dwóch reprezentantów, dosyć trudna konkurencja. Ale i to nie jest jeszcze koniec. Pamiętacie jak szał był na początku poprzedniego sezonu kiedy Dier zaczął strzelać bramki? On też może grać na prawej stronie i bardzo często był właśnie tam ustawiany.

Jest bardzo prawdopodobne że Trippier powtórzy karierę Bena Davisa w Tottenhamie, którą mogę określić jednym, on the bench. Nawet jeżeli wjedzie do pierwszego składu to bardzo szybko może stracić miejsce w podstawowej XI Spurs. Nie lubimy takich zawodników, lubimy pewność albo wysokie prawdopodobieństwo że dany zawodnik wyjdzie w pierwszej XI. Aha, i przecież jeszcze jego cena będzie pewnie dosyć wysoka, tzn będzie kosztował jakieś 5 mln. Trochę drogo jak na zawodnika który ma przed sobą bardzo długą drogę do pierwszej XI nowej drużyny. Szkoda, drugi sezon z rzędu kiedy Trippier ma jakiś kiepski układ kart na stole…

[wysija_form id=”5″]

2 komentarze

 1. gruwwa

  19 czerwca, 2015 at 6:44 pm

  Można, chociaż mnie cały czas zastanawia,kto podejmuje decyzje o tych transferach w Tottenhamie? Przecież kupili też środkowego obrońcę…

  Reply

  • garret

   19 czerwca, 2015 at 6:49 pm

   Kombinowanie na poziomie Football Managera. Zmiennik na kazda pozycje.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *