Home PRESEZON TRANSFERY Short: Will Hughes nowym pomocnikiem Watford

Short: Will Hughes nowym pomocnikiem Watford

0

Zawodnik półfinału mistrzostw Europy U21, Anglia – Niemcy.

Linię pomocy zespołu z Vicarage Road omijaliśmy do tej pory szerokim łukiem. Bardzo konkretnie szerokim. Takim na kształt autostradowej obwodnicy Wrocławia albo przynajmniej tego w Bahrajnie. Capoue tylko potwierdzał tą świecką tradycję. Nadzieją na jej przełamanie będzie transfer Willa Hughesa. Za około 8 milionów funtów, do szatni Watford trafia gwiazda angielskiej reprezentacji U21,  od 2011 roku wychowanek Derby, z 165 występami w jej barwach, 9 bramkami i 17 asystami w CV.

Na wyspach to kolejny pomocnik porównywany do Iniesty, kolejna nadzieja reprezentacji i zawodnik z piłką przy nodze, precyzją, techniką oraz inklinacją do harówki na całym boisku (10 żółtych kartek w ubiegłym sezonie). W jedenastce Silvy powinien zając miejsce Capoue, który wróci na pozycję DMC. W ostatnim sezonie, grając na środku formacji 4-3-3,  Hughes oddał 33 strzały, z czego 13 padło z pola karnego; stworzył też 43 szanse.

Hughes jest pierwszym transferem nowego trenera Watford, Silvy, z prawdopodobnym pewnym miejscem w składzie. Capoue i Cleverly nie powinni być tutaj konkurencją. Najważniejsza będzie cena – optymistyczne 4.5 to fantastyczne mięso armatnie pod 5 slot; realne 5.0 to materiał nawet na 4 slot. Przy kalendarzu Watford:  liv – BOUBRT – sou – MCI – swa i udanym pre-seasonie będzie go można rozważyć. Na razie zakonotujmy: U21, zawodnik półfinału z Niemcami, potencjał, młodzik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *