Home PRESEZON Short: Steve Mounie napastnikiem Huddersfield Town

Short: Steve Mounie napastnikiem Huddersfield Town

0

Trzeci rekord Huddersfield Town w ciągu tygodnia.

Laurent Depoitre 3.5 mln funtów; Aaron Mooy 8.0 mln funtów; Tom Ince 11.0 mln funtów a teraz Steve Mounie za 11.44 mln funtów. Huddersfield Town po raz trzeci bije klubowy rekord transferu, ale też jest o co walczyć – Watford tylko za 17 miejsce w tabeli zainkasowało 108.5 milionów z praw do transmisji TV.

Ostatni sezon Mounie to 14 bramek, 3 asysty i tylko 4 żółte kartki w 32 występach dla Montpellier. W Europie to jedyny napastnik, który wygrał więcej pojedynków główkowych niż Benteke. Celność strzałów 22 latka, z ubiegłego sezonu, wynosi 47%, dokładność podań 65%, stworzył 25 szans. Trener the Terries, Wagner, widzi w nim klasycznego napastnika Premier League, gościa wygrywającego pojedynki główkowe i groźnego w polu karnym przy stałych fragmentach gry.

Huddersfield Town ma w tej chwili dwóch napastników do pierwszego składu: Steve Mounie i Laurenta Depoitre. Pierwszeństwo będzie miał pewnie ten pierwszy, z ceną FPL w przedziale 6.5-7.0 ale też Wagner lubi rotować. Przy kalendarzu cpl, NEW, SOT, whu, LEI, bur, na GW1 będziemy mieli do wyboru napastnika Mounie , po jego lewej stronie Ince’a oraz bocznego Lowe, po prawej Kachunge zgranego z bocznym obrońcą Smithem (4 gole 10 asyst). Na 10 powinien grać wypożyczony ponownie z Chelsea Palmer a na pivocie Mooy i nowy defensywny pomocnik Williams.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *