Widziałem gdzieś informację, że Wenger znowu zaczyna z jakimiś dziwnymi transferami. kto to jest ten Kolasinac. żadne znane nazwisko itp itd. może już na wstępie odpowiem, nazwiska nie grają, grają umiejętności a tych na lewej stronie brakowało w drużynie Arsenalu.

Patrzy człowiek na staty i widzi 3 bramki i 5 asyst w Bundeslidze i myśli sobie, ok. Ofensywnie grający obrońca, pewnie jeden z tych którzy to pędza przed siebie zapominając o tym, że trzeba bronić własnej bramki. Zaczyna przeglądać strony i odkrywa , że cała siła tego zawodnika to jest gra defensywna, czyli wślizgi , odbiory piłki i takie tam inne na które my często nie zwracamy uwagi.

Asysty czy bramki, to taki dodatek. Coś ekstra , co daje swojej drużynie. Może grać w obronie, kiedy Arsenal będzie grał 4-2-3-1 albo w pomocy jak Wenger ustawi zespół 3-4-2-1. Oczywiste jest, dni Gibbsa są policzone a Monreal może zostać na ławce rezerwowych. Jeżeli ściągasz jednego z lepszych obrońców z Bundesligi , to nie po to aby sadzać go na ławce.

Tak wygląda jego mapka z poprzedniego sezonu.

Profile1

Jak na gracza , który więcej daje swojej drużynie w defensywnie niż w ofensywie, to nie mam pytań. Przy cenie 5.0 – 5.5 mln, będzie bardzo ciekawą opcją przy budowie zespołu na GW1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *