Home PRESEZON Short: Sandro Ramirez piłkarzem Evertonu

Short: Sandro Ramirez piłkarzem Evertonu

0

Gdyby nie ten kalendarz.

Odpoczywam. Na tyle, na ile potrafię. Jest szybkie WiFi, drinki z palemką, bogate zapasy Radugi i tykający budzik, odliczający dni do 10 lipca. Poza tym dzieje się; Everton za symboliczne 6 milionów funtów aktywował klauzulę Sandro Ramireza. 21 letni Hiszpan, w minionym sezonie dla Malagi strzelił 14 bramek i zanotował 3 asysty. Tym samym pobił rekord La Liga – nikt młodszy więcej nie zdobył.

Z miasta Picassa Sandro przenosi się do dzielnicy Liverpoolu, Evertonu. Zadebiutuje na Goodison Park w meczu ze Stoke City, potem przyjdzie mu potykać się o korki obrońców Manchesteru City, Chelsea, Tottenhamu i Manchesteru United. Grubo zatem. EA wyceni młodego na jakieś 7.5; może 8.0 a po takim otwarciu cena, jak i posiadanie prawdopodobnie spadnie. Sandro natomiast będzie ciekawą różnicą na dziką kartę. Pytanie czy wychowanek Barcelony odnajdzie się w Premier League pozostawiam bez odpowiedzi.

Cytując klasykę; Everton słabnie. Drużynę niechybnie opuści Lukaku; a nie jestem przekonany czy Sandro będzie jego naturalnym następcą. Albo inaczej, Koeman może obawiać się iż 21 latek nie pociągnie ataku i podejrzewam, że klub będzie szukać drugiego napastnika.  Niewiadomą będzie też Klaassen; pewniakiem za to dwa transfery w obronie Evertonu: Pickford i zapinany właśnie, wart 25 baniek, transfer z Burnley Keane’a.

Everton to temat na później; gdzieś na kolejki GW5 i w górę. Nam pozostaje obserwować i wyciągać wnioski.