W czasach kiedy za bramkarza płaci się powyżej 30 mln euro, taki transfer jak ten , czyli Zabaleta do WHU, przechodzi bez echa. Jednak dla nas, taki transfer to bardzo dobra informacja i nie może obok niej przejść sobie tak obojętnie.

WHU potrzebowało prawego obrońcy.Kiedy Antonio został na ofensywnej części boiska, za jego plecami zrobiła się luka. Granie na tej pozycji defensywnym pomocnikiem nie wróży nic dobrego. Przejście Zabalety, szczególnie, kiedy przyszedł do WHU za free, jest bardzo dobrym i mądrym transferem Billica. Można powiedzieć, że ma spokój na ten i może również na przyszły sezon na prawej stronie obrony.

Co dla nas oznacza 90 minut Zabalety przez praktycznie cały sezon Premier League? To kiedy gra przynajmniej 20 spotkań w sezonie, ma min 2 bramki na koncie. Kiedy tych spotkań jest więcej, liczba asyst rośnie. W sezonie 2013/2014 jego 6 asyst zrobiło niemały popłoch w FPL. Coś podobnego jak Alonso teraz albo Baines kilka sezonów wcześniej.

Pewnie będzie kosztował z 5.0 mln. Pytanie, czy to nie jest promocja w tym momencie? Kiedy był w City, przy tych wszystkich rotacjach, taktyce Guardioli, nie mógł liczyć na miejsce w podstawowym składzie ? Czy przy pewnym miejscu w podstawowej XI WHU, Zabaleta w takiej cenie nie robi się takim małym must have?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *