Home PRESEZON TRANSFERY Short: Michael Keane przechodzi do Evertonu

Short: Michael Keane przechodzi do Evertonu

0

+1 CS więcej dla Evertonu na koniec sezonu a -2 CS dla Burnley. Chyba właśnie w taki sposób możemy odczytywać ten transfer.

Michael Keane był za dobrym zawodnikiem na Burnley. Kiedy zaczynał poważne granie, był za słaby na United , w Burnley dorósł, dostał powołanie do reprezentacji Anglii. W ciągu dwóch sezonów w Burnley, okazało się, że jego cena rynkowa to około 25-30 mln funtów.

Koeman kupił zawodnika , którego od razu wystawi w pierwszym składzie, co do tego chyba nikt nie ma żadnych wątpliwość. W poprzednim sezonie, Keane zdobył 2 bramki i miał 1 asystę. Dobry wynik jak na debiut w Premier LEague. 5 bramek z sezonu wcześniej, kiedy wywalczył awans do Premier League, cały czas robi wrażenie. Oznacza to również, że to nie jest przypadek z bramkami w jego wykonaniu.

15 strzałów głową , to był bardzo dobry wynik ostatniego sezonu. Najwięcej miał Mustafi, 19 strzałów. 13 strzałów miał Williams..to może być ciekawe, kiedy Keane nauczy się zagrywek Evertonu przy stałych fragmentach i razem z Williamsem będą stwarzali zagrożenie przy stałych fragmentach.

Zakładając , że Koeman będzie grał 4 obrońców, tak powinna wyglądać ta 4.

Holgate – Williams – Keane – Baines

Oczywiście, w miejsce Williamsa może wejść Jagielka. W momencie, kiedy Seamus wróci do składu, ta linia obrony będzie jedną z lepszych w Premier League. Sprawdzi się w obronie ale też będzie wsparciem w działaniach ofensywnych drużyny.

Tam pole będzie czyścił Gueye, zawodnik z największa liczbą wślizgów w Premier League w tym sezonie. W swoim debiutanckim sezonie w Premier League, zrobił 176 wślizgów. To był 4 wynik w tamtym sezonie, jednak na 61% skuteczności. Pewnie dlatego przeszedł z Aston Villi do Evertonu.

Obok Gueye mamy Schneiderlina, zawodnika , który odbił się od ściany w United ale Everton to odpowiedni klub dla niego. Może tam wrócić do formy jaką miał w Southampton.

Warto przypomnieć, dopiero co do Evertonu przyszedł Pickford. to jest duże wzmocnienie Evertonu, gość pokazał się z dobrej strony w ostatnim sezonie. Przypomnę tylko 11 obron z Arsenalem w końcówce sezonu. Może wybór Pickforda, na trudny kalendarz jaki jest przed Evertonem to nie taki zły pomysł? Gdyby w każdym spotkaniu, robił po 6 obron , wyjdzie nam 4 pkt po 90 minutach.

Łącząc to wszytko, można powiedzieć, że Koeman w dwa sezonu, złożył bardzo mocną drużynę w defensywie. Powoli oswajam się z myślą, że po sprzedaży Lukaku, Everton będzie dla Nas istniał tylko w kwestii bramkarza i obrońców a odpuścimy sobie graczy ofensywnych. Wyobrażam sobie drużynę grającą z kontry albo szukającą bramki po stałych fragmentach. Kiedy padnie bramka na 1-0, zaczynamy bronić, taktyka jaką zrobił CR w Leicester i która się sprawdziła nad wyraz dobrze.

Tym czasem, Tom Heaton, nie wygląda już tak fajnie jak wyglądał jeszcze kilka dni temu. Droższy będzie , stracił najlepszego obrońcę. Można zacząć weryfikować plany obsady bramki na GW1?