Jeden z tych transferów, który nie wyląduje na głównej stronie Onetu czy WP. Na takim niszowym blogu jak ten, musi powstać kilka słów o tym że Harry Maguire zostaje w Premier League i zasila szeregi Leicester City.

Jest taki jeden, bardzo ważny powód który powoduje że Harry Maguire musi się znaleźć na naszej liście z zawodnikami do składu przed GW1. Ten powód, to liczba oddanych strzałów. Jeżeli obrońca oddaje 34 w sezonie , to jasnym jest że ma potencjał na FPL. Dwie bramki które zdobył, to porządny kapitał.

Pamiętajmy, gości grał w Hull a tylko Alonso i PvA oddali więcej strzałów w poprzednim sezonie. Ktoś powie, tylko 2 bramki, kogo interesują strzały? Jednak, bez strzałów nie ma bramek. Co innego jest kiedy masz środkowego obrońce który strzela tylko po stałych fragmentach a zupełnie inna historia jest z obrońcą który gra jak pomocnik. Tutaj zostaje już decyzja trenera aby tak dopasować strategie i ustawienie zespołu aby czerpać jak najwięcej korzyści z dodatkowych umiejętności piłkarzy. Dlatego taki Coleman ma dla siebie całą prawą stronę boiska.

Wpisuję jego nazwisko do notatnika. Czekam na pre sezon i jakieś ciekawe info o jego grze. Najważniejsza sprawa, czy wywalczy miejsce w podstawowym składzie ale zakładam że tak będzie. Może zagra jako defensywny pomocnik?

Ciekawe, że to właśnie jego cenę poznaliśmy jako jedną z pierwszych przed rozpoczęciem sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *